Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Конфискуваха ми колата

    Наеми си адвокат по най-бързия начин.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #32
      От: Конфискуваха ми колата

      Така е, ако бяхме нормална държава, още тия които са ти взели колата щяха да звъннат два телефона до Испания и да изяснят нещата.

      Номерата на рамата ги има по документите от преди години, а колата в Испания със сигурност е написано в тамошната жалба кога е открадната, вероятно наскоро. Твоите номера със сигурност са автентични, това дори и от Порше да го кажат могат(както са направили) - много неща от оборудването на колата, както и двигателя имат сериини номера, които се знаят че са монтирани на това шаси, никой не може да подправи всички тези номера.
      От там нататък, единствения вариант за престъпление от твоя страна е, да си имал колата дубликат, откраднал си истинската от Испания, а дубликата си го скрил. Как си го открил оригинала със същия номер на рама, не е ясно. И очевидно е твърде малко вероятно.
      Нормалното би било, два телефона с испанците и въобще да не ти взимат колата, ясно е че няма да се укриеш докато си разследват там нещата.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Конфискуваха ми колата

        Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
        Здравейте,
        Взеха ми автомобила. В общи линии него собственик съм от години. Обаче преди дни се установява ,че е издирван от чужда държава понеже е краден ...
        А ти провери ли лично в интернет дали наистина се издирва кола точно с твоя VIN?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: Конфискуваха ми колата

          Тaкaвa ситуaция е голямa гaдория и често се окaзвa теслa.Преди много години когaто Aуди 100СС беше лукс ,тaкa конфискувaхa едно нa 3години собственост ,в последствие се окaзa че стaнaл собственост нa ченге ,товa в беше в мутренските години ,мa и ние пиеме уиски и ядеме тик-тaк,тa измaмното ченге не се рaдвa дълго,но всичко стaвa с много време и нерви,то ченге ,мутрa тогaвa нямaше много рaзликa.Сегa трябвa дa се следят нещaтa изкъсо ,зaщото измaници под път и нaд път и то нa държaвно ниво и злоуптреби със положение.Искрено се нaдявaм дa си решиш проблемa бързо и дa не стaвa въпрос зa измaмa.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Конфискуваха ми колата

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Няма как да убедиш, когото и да било, че с издаването на номер тук, или където и да е по света, че държавата не казва на околните, че си законен. Друг е въпроса при криминални деяния и процедура на местна почва...то тогава и нотариуса може да отпадне.
            Държавата, като ти издава регистрационните табели, изобщо нехае дали тази кола е крадена или не. Също и нотариуса при продажбата. Отговорността пада единствено на новия собственик да провери и да се подсигури дали не купува крадена кола. Често това няма как да стане. Приоритет на нашата държава никога не е било да защитава интересите на добросъвестните гражбани, а да ги дои. Тука е така. Ама ти това много добре го знаеш.

            Коментар


            • #36
              От: Конфискуваха ми колата

              Аз имах същият проблем преди 2 години. Бусът ми по документи е регистриран за първи път през 92ра година в България, т.е. след като е излязъл от завода е бил докаран в БГ и регистриран и първият му собственик е фирма в БГ. След много справки се доказва, че никога не е напускал БГ. 2000-ната година го закупува физическо лице, български гражданин, който също не е напускал пределите на страната с него. Аз го купувам 2010 година и си го управлявам до 2014 с документите на стария собственик. До тук проблеми никакви. След като 14-година му загубвам документите и се почва тегло сиромашко. Оказва се че буса е обявен за откраднат през далечната 1994 в Испания. Тъй като до 2010 година,България не е била свързана със ШИС (шенгенска информационна система), процедурата по регистрация не е преминавала през проверка за кражба в друга държава. Реално се оказа, че буса е вкаран в България през 96-та, регистриран е с фалшиви документи клонинги, близнаци, както искате така ги наричайте. Щом като не се извършва проверка по вин, понеже не е имало тогава ШИС, са му издадени документи и регистриран като всеки друг автомобил. Когато отивам за нови документи (вече сме вързани с ШИС), буса светва в червено за кражба и отива за година да почива и гние на паркинга в КАТ. Започва тичане по следователи, прокурори, съдии, врачки и шамани. Истинският собственик през 94-та е заявил в жалбата си че ако се намери иска да му се върне. Испанците пращат писмо до нашите служби, че си искат буса. Нашите им казват добре и че на собственика ще му струва 1100 €. Тогава за мой късмет той се отказва от претенции върху буса и го свалят от ШИС. Тъй като вече не свети в системата, аз успях да го регистрирам на мое има с вече редовни документи подписани и подпечатани от всички видове институции които можеш да си представиш. Така, че не губи надежда, но се приготви за голямо тичане и здрави нерви. Адвокат не ти трябва, само ще лапа хонорар, посто ще ходиш по два пъти на месец в прокуратурата да ръчкаш прокурори и следователи да си вършат работата, за която ти така или иначе им плащаш. От толкова ходенета в прокуратурата поне последните наколко пъти на входа даже не ме проверяваха, хората вече знаеха каква марка цигари пуша и с колко захар си пия кафето.

              Коментар


              • #37
                От: Конфискуваха ми колата

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                А ти провери ли лично в интернет дали наистина се издирва кола точно с твоя VIN?
                Интернет да се провери рамата ??? Съмнява ме ,че в Интернет можеш да провериш в базата данни на полицията дали автомобил се търси или не.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  От: Конфискуваха ми колата

                  http://www.forum.offroad-bulgaria.co...d.php?t=170487
                  Явно да си извадиш легални документи и да ти я вземат е често срещано явление! В цитираната тема има линк към друга подобна, и т.н. За какво изобщо се редим на 15 опашки с 20 такси прехвърляне, като изобщо тия документи те самите не си ги признават?
                  Както се казва повече джипки в гората отколкото в районните Поздрави!
                  Това ми хареса! Дотам я докарахме да си пожелаваме!
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-16, 20:46.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Конфискуваха ми колата

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Аз нямам и амбицията да те убеждавам. Това че нашата държава е внушила на народонаселението неверни неща си е проблем на народонаселението, а не на държавата. Други държави не си и правят този труд.

                    Прочее, не само нотариусите, а и КАТ може да отпадне от кошмарната българска процедура по придобиване на автомобил. Без от това да се увеличи краденето.
                    Колега,проблема не е в нашата държава а е в "идеалната Европа".Точно там са най-големите измамници при продажбата на автомобилите,знам го от опит защото много такива случаи са минали и минават през мен.Нашата процедура смея дя твърдя си е много читава при прехвърлянето на коли,не се изказвай неподготвен.

                    Описвам най-често срещания случай на измамниците от примерно Германия.
                    Продава си собственика германец БМВ Х6/най-често срещания модел при измамите поради цената/на добросъвестен българин купувач,който му брои солидна сума.Естествено купувача си регистрира след около седмица колата в България и след всички проверки всичко е ОК.
                    Да ама не,защото недобросъвестния германец след два месеца я обявяа за открадната и си прибира и парите от застраховката,поради техната интелигентна система за регистрация на МПС/а всъщност е гола-вода тяхната система/
                    И тръгва добросъвестния купувач за чужбина с БМВ-то и хоп на границата изненада-издирва се от Германия.
                    И те така и това е само един от многото изобретателни случаи на измами с МПС.
                    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Конфискуваха ми колата

                      А как немеца обявява колата за открадната, като няма вече документи за нея? Освен това, чат-пат се пишат и договори, макар и не нотариално заверени като у нас.

                      У нас със сигурност знам, че ако не дадеш документи и ключове на колата, не можеш да я обявиш за открадната, нито да получиш обезщетение. Води се обсебена и толкова. Знам за няколко такива случки с коли под наем.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Конфискуваха ми колата

                        Там няма термин обсебена нито се изискват два ключа

                        Коментар


                        • #42
                          От: Конфискуваха ми колата

                          Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                          Колега,проблема не е в нашата държава а е в "идеалната Европа".Точно там са най-големите измамници при продажбата на автомобилите,знам го от опит защото много такива случаи са минали и минават през мен.Нашата процедура смея дя твърдя си е много читава при прехвърлянето на коли,не се изказвай неподготвен.
                          Нашата система за регистрация е абсолютен пример за късносоциалистическа административна процедура, чиито главни цели са: унижаване на гражданите и откриване на излишни работни места.


                          Описвам най-често срещания случай на измамниците от примерно Германия.
                          Продава си собственика германец БМВ Х6/най-често срещания модел при измамите поради цената/на добросъвестен българин купувач,който му брои солидна сума.Естествено купувача си регистрира след около седмица колата в България и след всички проверки всичко е ОК.
                          Да ама не,защото недобросъвестния германец след два месеца я обявяа за открадната и си прибира и парите от застраховката,поради техната интелигентна система за регистрация на МПС/а всъщност е гола-вода тяхната система/
                          И тръгва добросъвестния купувач за чужбина с БМВ-то и хоп на границата изненада-издирва се от Германия.
                          И те така и това е само един от многото изобретателни случаи на измами с МПС.

                          И с какво "много читавата" ни процедура ще предотврати тази измама при продажба на кола на чужденец?

                          Без да съм запознат подробно с правната система в Германия съм до голяма степен убеден, че след още два месеца, въпросният гражданин на ФРГ вече ще лежи за застрахователна измама.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Конфискуваха ми колата

                            Особенно ако покажеш на немската полиция кауфертрага, който недобросъвестния немец, гражданин на ФРГ, Осман да го наречем, е подписал... нищо, че не е нотариално заверен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Конфискуваха ми колата

                              Aз така и не разбрах какво изобщо гарантират купищата документи от КАТ за няколкостотин лева (за таратайка, не знам за по-нова). И колко пъти повече са неправомерно конфискувани и задържаните, от намерените откраднати коли.
                              Особено след последните промени за затвор при несъответствие в осигуровките и дори за превишена скорост. Имам чувството, че престъпниците в държавата просто искат да си го върнат на тия, де ги издържат!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Конфискуваха ми колата

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                А как немеца обявява колата за открадната, като няма вече документи за нея? Освен това, чат-пат се пишат и договори, макар и не нотариално заверени като у нас.

                                У нас със сигурност знам, че ако не дадеш документи и ключове на колата, не можеш да я обявиш за открадната, нито да получиш обезщетение. Води се обсебена и толкова. Знам за няколко такива случки с коли под наем.
                                Подобна схема вървеше дълги години в началото на демокрацията . Германеца кара нов Мерцедес . След има няма година му е омръзнал а цената вече му е на половина на магазинската но застрахователната му стойност е на 100 % . Отива човека на почивка за 2 седмици . През това време колата с нейните си ключове и документи е дошла тук или в някоя бивша съветска република и вече е регистрирана . Документите и ключовете междувременно се връщат обратно и като швабата се върне от почивка те са си вече в него и изревава с пълен глас че колата му е открадната . Тогава нямаше ни ШИС ни дявол а в КАТ всичко беше възможно . Та така Мерцедес който струваше в Германия 200 000 и кусур марки тука се продаваше за 50 - 60 000 марки .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X