Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешава се ловът с лък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разрешава се ловът с лък

    Стрела от 15-20 метра минава през автомобилна врата ,ако не нацели некоя гредичка ,защо да не мине през трупа на дивеч.Кофти е ,че и най ефективните ловни остриета ,не убиват като огнестрелно,разчитат на големи вътрешни разрези от острието и кръвоизливи ,остри са като скалпел ,животното не "разбира"какво се случва и за това време влага цялото си усилие за спасение,при попадение с проектил ,нещата са много по-различни.Разликата е като да се порежеш с остър нож или да ти мине куршум през ръката,входната и изходната рана са коренно различни и с +щети към патрона ,независимо какъв.Преди няколко години гониха един прострелян глиган от с.Лакатник ,чак до към скалите ,с къщата за алпинисти от другата страна на р.Искър към 5-7км.,ако беше прострелян с лък нямаше да го намерят въобще ,а и не ми се мисли за белите дето може да натвори по пътя си,не че и не е направил де.Относно стрелите ,остриетата са доста страховити,но нямат шоковия удар от проектила,иначе всяка стрела можеш да я накараш да се върти независимо ,че фабрично може да не е проектирана с това качество , става обаче много по стабилна и точна на едно и също разстояние от обикновена.
    Последно редактирано от faster; 22-03-16, 08:14.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Разрешава се ловът с лък

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      При попадение в сърцето животното пада в рамките на видимо разстояние. Имам няколко директни попадения и най-далеч пробягалото е около 50м. и причината си е изцяло в мен, неправилен,малък боеприпас съотнесен към големината на животното. Относно стрелата, ловната си в грешка, точно скороста не е голяма но масата е солидна. Виждал съм ловна стрела счупила две ребра на доста едро животно и спряла се в насрещните ребра. Елен рогач ударен в основата на врата със , пак подчертавам, правилно подбрана ловна стрела пада като покосен от гръм.
      Не говоря за енергията която "носи" самата стрела (защото не съм запознат ) , а тази която "отдава при попадение" . Повечето клипове които съм гледал показват как стрелата прошнурова животното , което означава , че запазва голяма част от енергията си . После кой колко търси - няма данни . За попадение в сърцето и видимото разстояние не съм много съгласен ( за едри животни) , че бая километраж имам навъртян в търсене . Ако беше така , случката която описа колегата по-горе за прасето от съседната дружинка щеше да е виц , а и не вярвам този който го е стрелял да го мързяло да мине 50 метра да си прибере животното .

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Колега Станк, не си прав по няколко параграфа, ще опитам да се аргументирам поне за няколко.









      5. При изстрел от повече от 15-20 метра, стрелеца с лък почти не генерира шум стряскащ животните, дори и жертвата, там е и разликата с огнестрелното оръжие, ударено с изстрел от огнестрелно оръжие животно ако не си поразил важна зона, предизвиква такъв страх и прилив на енергия/хормони у жертвата, че и с пробито сърце са търсели нерези на десетки метра. Просто ефекта въху животното при лов с лък и куршум е много различен, принципите са различни, смъртоносните зони са еднакви разбира се, но все пак стрелата има други характеристики, доста различни от куршума.









      Ако се наблюдава лов с лъкове, се вижда, че на близко разстояние стрелата почти винаги минава през и излиза извън животното, дори и за едри сръндаци, за мечка, големи прасета там според зависи но ако не се порази голяма кост пак стрелата масово излиза навън,,напълно, което само говори що за сила носи една стрела. Има тонове видето в нета,колега нека погледне малко и да си направи сам изводите.
      Склонен съм да ти вярвам защото не съм запознат в детайли с въпросния лов и видовете остриета които се ползват за различните животни . Просто разсъждавам по темата с енергията . Скоро гледах един клип дето един пич с лък ловуваше фазани и гълъби в полет - пълен откачалник , но ми направи впечатление , че повечето стрели оставаха в птицата . Или му е слаб лъка ( може би така трябва в този лов) или ползва такива остриета , не знам.. ?!?
      Само по точка 5 ако ми позволиш ще изкажа несъгласие . По мои и на всички физици наблюдения , попадението идва много преди шума от изстрела и ако споменатото попадение е в добра зона ( глава , гръбначен стълб и др.) на животното му е все тая дали след като е умряло около него ще гърми , вали или ще се променя атмосферното налягане и славея почва да заеква .
      А това което си написал накрая е точно в подкрепа на моята теза
      Последно редактирано от Stank; 23-03-16, 12:13.
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #48
        От: Разрешава се ловът с лък

        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
        Не говоря за енергията която "носи" самата стрела (защото не съм запознат ) , а тази която "отдава при попадение" . Повечето клипове които съм гледал показват как стрелата прошнурова животното , което означава , че запазва голяма част от енергията си . После кой колко търси - няма данни . За попадение в сърцето и видимото разстояние не съм много съгласен ( за едри животни) , че бая километраж имам навъртян в търсене . Ако беше така , случката която описа колегата по-горе за прасето от съседната дружинка щеше да е виц , а и не вярвам този който го е стрелял да го мързяло да мине 50 метра да си прибере животното .
        Аз съм гледал малко клипове, но пък на живо съм гледал с широко отворени очи кое как става и най ме впечатли един французин който мъкнеше един пикап стрели и само два лъка, единият от които не даде никой да докосне. Негови са думите че стрелата по никакъв начин не трябва да прошива животното и че който ловец допуска това няма право да ловува с лък. Заявява си целта/трофеят за деня и според това си прави подготовка. Заяви си трофей за до към 6 х. $, тогава нямаше евро, и изгледа един огромен рогач как си замина защото му е извън подготовката. Относно попадение в сърцето, ами нямам случай да въртя километри, може и късметлия да съм, и то все по едри животни. Не се имам за супер точен стрелец и пропуските са ми много, отдавам го повече на това че на едри животни не ходя с гладкоцевни а винаги с нарезни. А относно случката за прасето и съседната дружина ми е в рамките на фантазията ударено в сърцето да мине големи разстояния, независимо празно-пълно, не че има изобщо такава дефиниция. Не го сравнявай с празна бутилка защото при него такова положение няма.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #49
          От: Разрешава се ловът с лък

          Моята философия е като твоята - на едър лов само с карабина . Километража е събиран с години , не че съм удрял прасе в сърцето и после съм го дирил километри ( с 8х57 наистина няма да е далеч ). Просто си разсъждавах по темата . Ловът с лък е наистина труден спорт и свалям шапка на практикуващите го . Там се иска много знаене и качества за издебване животното на изстрелно разстояние - респект . Иначе нямам наблюдения и съм лаик по темата , затова съм готов повече да чета от колкото да пиша .
          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
          WJ 4.7

          Коментар


          • #50
            От: Разрешава се ловът с лък

            Моето становище е, че любителският лов на едър дивеч в България трябва да е разрешен САМО с лък (над 50 либри) и други НЕогнестрелни оръжия, защото в избиването му с огнестрелно оръжие няма нищо спортно. Отстрелът с пушки да остане само за професионалистите, които регулират числеността на дивеча, възрастовата структура и половото съотношение, и за санитарни цели.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #51
              От: Разрешава се ловът с лък

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Моето становище е, че любителският лов на едър дивеч в България трябва да е разрешен САМО с лък (над 50 либри) и други НЕогнестрелни оръжия, защото в избиването му с огнестрелно оръжие няма нищо спортно. Отстрелът с пушки да остане само за професионалистите, които регулират числеността на дивеча, възрастовата структура и половото съотношение, и за санитарни цели.
              Глей ся ква анатема ша ти спретнат!!!
              Айде и на двамата-напълно съгласен с теб!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #52
                От: Разрешава се ловът с лък

                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                Глей ся ква анатема ша ти спретнат!!!
                Айде и на двамата-напълно съгласен с теб!
                Ще скочат месарите, който е спортист ще се изкефи. Но има грешка в дефиницията "и други неогнестрелни" щото ганьо веднага драстично ще увеличи улова с капани. А, вероятно и ще се окаже че всеки втори е и с право на подборен. С мен-трима, та по-лесно да понесем анатемата.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #53
                  От: Разрешава се ловът с лък

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Моето становище е, че любителският лов на едър дивеч в България трябва да е разрешен САМО с лък (над 50 либри) и други НЕогнестрелни оръжия, защото в избиването му с огнестрелно оръжие няма нищо спортно. Отстрелът с пушки да остане само за професионалистите, които регулират числеността на дивеча, възрастовата структура и половото съотношение, и за санитарни цели.
                  Темата е тази.....
                  Тема: Разрешава се ловът с лък
                  Дори и в любителския лов с лък трябва да се движи придружаващ легер с нарезно оръжие просто за хоманост .
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разрешава се ловът с лък

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Ще скочат месарите, който е спортист ще се изкефи. Но има грешка в дефиницията "и други неогнестрелни" щото ганьо веднага драстично ще увеличи улова с капани. А, вероятно и ще се окаже че всеки втори е и с право на подборен. С мен-трима, та по-лесно да понесем анатемата.
                    Като ще караме в тая насока арбалетите също са добра алтернатива . Много по мощен и точен е от лъка .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разрешава се ловът с лък

                      Абе то е имало времена в които арбалета е бил забранен от Ватикана за използване срещу християни, като нехуманно оръжие. Тъй че гадинките в горите пак са в неравностойно положение.
                      С лък наистина е по-спортменско - въпрос на умения и тренировки.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разрешава се ловът с лък

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Абе то е имало времена в които арбалета е бил забранен от Ватикана за използване срещу християни, като нехуманно оръжие.
                        Да защото е дупчел бронята на рицарите А те все са били благородници съответно богатите спонсори на църквата Долу гора ако съпоставим нещата бронята тогава е струвала много и не всеки рицар е можел да си позволи качествена та сега е същото граната на РПГ 7 струва няма 50 долара а унищожава машина за няколко милиона .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разрешава се ловът с лък

                          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение



                          Скоро гледах един клип дето един пич с лък ловуваше фазани и гълъби в полет - пълен откачалник , но ми направи впечатление , че повечето стрели оставаха в птицата . Или му е слаб лъка ( може би така трябва в този лов) или ползва такива остриета , не знам.. ?!?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-Hot-Sale-9pcs-lot-Group-of-fly-sword-dance-judo-arrow-5-paws-font-b.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5715738

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rBVaGlUpNzGAZKjTAANC_IwBIBM866.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5715739
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X