Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешава се ловът с лък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разрешава се ловът с лък

    ААаа, синковеца обеща да докара лъка лятото - ще го пробваме, ама по неживи мишени
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Разрешава се ловът с лък

      Индианците отде ли са намирали паунди ? (майтап)
      В ресорите от Москвич също не виждам нищо лошо.
      Очаквам обаче да го направят невъзможно, заради детайлите - ловен билет? що за изпит? дружинки? оранжеви жилетки? разрешително? и т.н.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #18
        От: Разрешава се ловът с лък

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Да де - обявеното е на половин цена, щото сериозните скачат над 2000 паунда За тая цена що мръвки ще ядеш
        Ако не се лъжа, само карбоновата дръжка (без ламели, мерници, балансьори и т.н.) струваше над 400 паунда нова...
        То вярно, че едва ли такъв лък ще го вкараш в гората, ама факта си е факт... Дали не е някакво лоби на вносителите на метателни оръжия?
        Никога не слагай на кантара Хобито което практикуваш; гората и полята не са месарски магазини . Мерак и Хоби и това всичко струва пари . п.п. нищо лично колега просто много се дразня когато се слага месарския кантар че например казвам едиколкоси пари сам дал за джепане та обезателно трябва да натам си го знаеш...............
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #19
          От: Разрешава се ловът с лък

          Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
          Наред с ловците ще тръгнат и стрелците с лъкове и тея с въздушните пушки, аможе и с прашки. Не ми се вижда сериозно това. Предвид колко пари се дават за билети,оръжие, обстрел,поддръжка на статута да си ловец, така всеки да вземе по един лък и да тръгне на лов ми се вижда несериозно.Освен ако не го направят в определени стопанства срещу едни добри пари
          Несериозно е твоето отношение към метателните оръжия колега, нямаш си идея колко НЕ е лесно да вземеш един лък и хайде на лов, мога да ти гарантирам, че от 100 човека случайно избрани ловци на 25 метра с лък надали и един ще уцели 50килограмова бала със слама, примерно със 5-10 стрели на човек, докато хвани 100 човека от улицата, покажи им как се държи пушка, как се прицелваш и бидон 200 литра ще бъде прострелян масово и то на много места, ако се стреля със сачми например, просто малко несериозно сравняваш ябълки с домати, нищо, че и двете са червени и двата са плодове.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Разрешава се ловът с лък

            Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
            Никога не слагай на кантара Хобито което практикуваш...
            Колега, явно не съм пошегувал правилно (уж слагах усмивки там )

            Просто качествените изделия май са по-скъпи от пушка, а за да стреляш с тях се искат доста тренировки и е доста по-трудно...
            За популярността на лъка в БГ навярно може да се съди ако се сравнят броя на стрелбищата с лък и огнестрелно оръжие...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Разрешава се ловът с лък

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Несериозно е твоето отношение към метателните оръжия колега, нямаш си идея колко НЕ е лесно да вземеш един лък и хайде на лов, мога да ти гарантирам, че от 100 човека случайно избрани ловци на 25 метра с лък надали и един ще уцели 50килограмова бала със слама, примерно със 5-10 стрели на човек, докато хвани 100 човека от улицата, покажи им как се държи пушка, как се прицелваш и бидон 200 литра ще бъде прострелян масово и то на много места, ако се стреля със сачми например, просто малко несериозно сравняваш ябълки с домати, нищо, че и двете са червени и двата са плодове.
              Не съм подлагал на съмнение това дали е лесно да се стреля с лък или други подобни метателни оръжия. Не съм много съгласен че и ако дадеш на 100 човека пушка пак ще уцелят бидона
              Ловът не е само месо,както дружинките не са банда 15-20 въоръжени пияни, които обикалят гората и се чудят кво да застрелят

              Ако се регламентира правилно и се види как е законодателно уредено в другите страни, нямам нищо против, който си вземе съответното разрешително да си цъка с лък,арбалет или подобно в гората и по полето. Ще е интересно да се види и да научиш нещо ново.
              Последно редактирано от _Константин_; 18-03-16, 15:28.
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • #22
                От: Разрешава се ловът с лък

                Популярността на лъка е малка и заради друго, до скоро, ако те хванат в гората с лък и стрели, после ТИ трябва да доказваш, че спортуваш а не си бракониер, а за бракониерство се лежи в затвора, аз за това навремето тренирах на стадиона, дори не и на моята земя защото граничех с гората и ситуацията беше на ръба.

                Е разбира се масово бракониерите ползваха лъкове за да доубиват хванатите в примки и капани животни, но това са все национални особености и за съжаление не можех да виня горските за това им отношение към лъковете.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Разрешава се ловът с лък

                  Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                  не съм подлагал на съмнение това дали е лесно да се стреля с лък или други подобни метателни оръжия. Не съм много съгласен че и ако дадеш на 100 човека пушка пак ще уцелят бидона
                  Ловът не е само месо,както дружинките не са банда 15-20 въоръжени пияни които обикалят гората и се чудят кво да застрелят

                  Ако се регламентира правилно и се види как е законодателно уредено в другите страни нямам нищо против който си вземе съответното разрешително да си цъка с лък,арбалет или подобно в гората и по полето. Ще е интересно да се види и да научиш нещо ново.
                  Съгласен, стиснахме си ръцете, но и двамата знаем, че сам по себе и закона е врата у поле ако не се и прилага и спазва адекватно, та времето ще покаже.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разрешава се ловът с лък

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Колега, явно не съм пошегувал правилно (уж слагах усмивки там )

                    Просто качествените изделия май са по-скъпи от пушка, а за да стреляш с тях се искат доста тренировки и е доста по-трудно...
                    За популярността на лъка в БГ навярно може да се съди ако се сравнят броя на стрелбищата с лък и огнестрелно оръжие...
                    Визирах по принцип.
                    Просто няма да коментирам и колко са дълги късите пушки дори и то цената им .
                    Обаче се кефа че има и млади хора който ги влече този вид спорт с лък .
                    Наслука.
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разрешава се ловът с лък

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Популярността на лъка е малка и заради друго, до скоро, ако те хванат в гората с лък и стрели, после ТИ трябва да доказваш, че спортуваш а не си бракониер, а за бракониерство се лежи в затвора, аз за това навремето тренирах на стадиона, дори не и на моята земя защото граничех с гората и ситуацията беше на ръба.

                      Е разбира се масово бракониерите ползваха лъкове за да доубиват хванатите в примки и капани животни, но това са все национални особености и за съжаление не можех да виня горските за това им отношение към лъковете.
                      Жорка ама нали се сещаш че у гората няма какво да ти прави Горския ти ако си с спортни стрели доколко съм виждал и чувал тези за лов са съвсем друга бира.
                      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разрешава се ловът с лък

                        Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                        Жорка ама нали се сещаш че у гората няма какво да ти прави Горския ти ако си с спортни стрели доколко съм виждал и чувал тези за лов са съвсем друга бира.
                        Прав си Пламене, ама знаеш как в БГ, ще ме видят с лъка в гората, ще ме натопят, ще има свидетели, и после ходи доказвай, че нямаш сестра, за къде по-дребни работи съм страдал от мили съседи и добри приятели а за бракониерство с лък не ми се и помисля да рискувам.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разрешава се ловът с лък

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Разрешава се ловът с лък.
                          Ще може да се ловува и с пневматично оръжие.

                          http://fakti.bg/bulgaria/177995-razr...aign=firstpage
                          По-важното за мен в статията е това:

                          "С промените се въвежда забрана за използването на капани за улов на дива свиня извън оградените площи."

                          През последните години, ловните прекалиха.
                          Y260

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разрешава се ловът с лък

                            Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                            По-важното за мен в статията е това:

                            "С промените се въвежда забрана за използването на капани за улов на дива свиня извън оградените площи."

                            През последните години, ловните прекалиха.
                            Крайно време беше . За ловът с лък и духалка и до сега си го имаше за бракониерите . Тези неща отдавна са по магазините . По интересно ми е как ще бъде регламентиран ? Ловът с лък е строго индивидуален спорт, който не е съвместим с практикувания лов с огнестрелно .. Наистина сигурно ще можеш само в стопанства да се ловува с лък , иначе ще стане мазало - един си взел индивидуална бележка за лов на дива свиня и докато я търси попада в средата на гонката на групата с пушките ...
                            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                            WJ 4.7

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разрешава се ловът с лък

                              Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                              ...както дружинките не са банда 15-20 въоръжени пияни, които обикалят гората и се чудят кво да застрелят
                              Тва откога?
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разрешава се ловът с лък

                                Отдавна друже , зависи от хората !
                                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                                WJ 4.7

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X