Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

    В интерес на истината от някои от руските добавки има доста добър ефект .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

      Имам повод за радост! Купих си още една Волга. Този път е черна ГАЗ 21С, тоест експортен модел между 1965 и 1970. Разликите със синята са в по-усиленото шаси, по-различни декорации на вратите, други стопове (стъкълцата са гладки, без каналчетата на М-21М), както и в емблемата на осветлението на задния рег. номер (има еленче на червен фон вместо емблема ГАЗ). Също така радиото има къси, дълги и ултракъси вълни, докато на синята е само с два обхвата - къси и дълги.

      Малко история на новата стара Волга.
      Колата е работила в Окръжен народен съвет - Ловеч до 1977г, след което е предадена за продажба на търг, каквато е била практиката по онова време за държавните коли. На търга в Ловеч играе бащата на мой колега и я печели за сумата от 4777 лева и 77 стотинки. Така Волгата отива в Плевен и става семейна кола. По онова време чисто нова Волга ГАЗ-24 е струвала 9200 лева, а ВАЗ 2101 - Лада 1200 е била 6100 лева. Трабант е бил 2900 лева. В тоя ред на мисли около 10 годишната Волга е струвала една немалка сума (по талон се води 1977г., а на табелките на 21С няма година на производство, за разлика от на М21М и по-старите). През 2006г. се сдобила с нови номера. Била е в движение до 2010г. Оставили я за известно време пред блока в Плевен без да се кара и децата й счупили стоповете. Закарали я на вилата и през 2011г. я бракували. Отдавна знам за нея и сега я купих.
      Колата като цяло е карана не малко, както и повечето стари Волги. Като състояние е доста прилична и най-важното - комплектна. Има не малко по-трагични от нея, които се "реставрират" и после им слагат безумни цени.
      Аз смятам да я ползвам за донор и след това да си я оставя за личен кеф. Подът и гредите отдолу са виждали и по-добри времена, а двигателят не е пален от пет години. Злите сили са вилняли из Волгата, интериорът смърди по неповторим начин на мишки и влага, ако и да не е много изяден - има само две дупки на тапицерията на тавана. Седалките и корите са претапицирани в готин виолетов плат, запазена е даже възглавничка от същата материя. Отдолу е с класически за соца балатум.
      Престилките под броните са боядисани в контрастен цвят съгласно шофьорската мода от 60-те и 70-те. Предната е в бяло, задната - червена.
      Имала е допълнително монтирано еленче, което някой идиот е изкъртил навремето и е останала само част

      Ето я и нея:
      Тук тамън отвиваме брезента, с който беше покрита.




      Тук вече е на път за София.
      "Черната Волга със бял волан" все още е красива!
      Тази снимка с птиците ми се получи доста добре:




      Коментар


      • #93
        От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

        Честито !
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #94
          От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

          Угаждай си на мераците щом имаш желание и възможности. Всичко друго е второстепенно /след семейството разбира се/
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #95
            От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.


            Като падна сняг я тествах в зимни условия. Качих се на Алеко, което си е към 1800м. н.в. Пътят беше заснежен и заледен, въпреки, че е почистен доколкото може. Гумите са M+S и държат отлично. Големият бавнооборотен двигател позволи да кача планината на 2-ра (волговата втора е нещо между 2-ра и 3-та на 4-степенна кутия). Дори с 20 на най-стръмното тегли 1700кг (кола, газова, боклуци в багажника и аз дето съм 115кг). Никакво боксуване или занасяне. Много ми харесва, че Волгата веднага ти показва кога надвишаваш приемливата скорост. В резултат се движиш бавно, но без никакви проблеми.
            Единствено парното не грее достатъчно, за да загрее купе, което на практика няма уплътнения на вратите. Станали са на смола...

            В тая събота пък ми станаха готови седалките на Волгата. Бях ги дал още юли месец на един приятел тапицер в квартала ми. Той ми беше шил калъфите на Варшавата.
            Сега доста ме забави - идеята беше да ги е направил август. Понеже е добър, има много работа за различни хотели и заведения и не му беше до гнусните волгови седалки. А и аз не ги бързах много. Е, потормозих го, ама той ми каза - чакал си и ще почакаш още. Дал съм седалките, дал съм капаро, чакам си. Преди няколко седмици видях как ги прави и ми стана ясно, че ще се получи нещо интересно. А тая седмица, а другата - стана декември.
            Праща SMS - в събота идвай да ги вземеш. Аз - много се изкефих и ми мина и яд и всичко. Определено си е струвало чакането.
            Предната:


            Задната:


            От старите седалки остана единствено металния скелет. Пружините са заварени, където са били скъсани. Подменени са с нови всички вътрешни слоеве. Нови листове от кокосово влакно, нова вати и пълнежи. Седалките са правени по визията на оригиналните. Отстрани е тъмно сива кожа. Отгоре има ивици бяла кожа. Кантовете също са обшити с бяла кожа върху самия пластмасов кант. Платът е тъмно сив. Да, не са 100% оригинални, но изглеждат отлично и са много приятни за седене.
            На предната остава да се сложат едни сиви ламаринки в долната й част, както и да се обшие въжето за хващане отзад и да се монтира заедно с пепелника.
            Много съм доволен от резултата - на такива седалки ще отива и професионално възстановена каросерия...

            На снимките сивото седи кафеникаво, ама става ясно горе долу каква е схемата. Кожата и бялата, и сивата, е с много приятна текстура и е почти 1:1 с тая, дето беше на колата от 1964 до 2016.
            Платът определено пък е по-хубав от съветския. И на гледане, и на пипане. Седях на предната, перфектно се седи. Има си и издутините на облегалката които си ги имаше изначално. Идеята е дадават някаква опора на гърба. И верно е удобно с тях.

            Сега съм дал корите на вратите да се правят. Те са по-лесни. Накрая вече като боядисам колата ще сменя и тапицерията на тавана.

            Коментар


            • #96
              От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

              Този уикенд се позабавлявах с Волгата.
              Събота към 11 и нещо сутринта. Имаме си преспа:


              Почиствам шофьорската врата, вмъкнах се вътре. Жалюзите пред радиатора са затворени.
              -12 е, ама решавам да я пробвам както си е на газ. Контакт, пуснах газчица от клапана на изпарителя.
              Стартер!
              Върти! Връръръръръъръръдръъъ!
              Втори опит. Връръръртрдрдрврооооом! Запали!
              Дърпам ръчната газ, държи примерно 1000 оборота.

              С жена ми почистихме Волгата. Я да пробваме ще излезе ли? Първа леко! Върви звяра и окото му не мига.
              Повозихме се из квартала.


              Вчера даже ходихме с Волга до мола. Пак запали на втория опит на газ, което е направо невероятно.




              Върви на сняг повече от добре. Минах по непочистени места без никакви трудности. Единственият недостатък е студа в купето. В момента корите на левите врати са при тапицера. Задната седалка я няма. Уплътненията на вратите са станали на смола и все едно ги няма. Парното подухва топло, ама в салона е около и под нулата.

              Коментар


              • #97
                От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                е, тоя модел върви комплект с ушанка, не си ли гледал стари съвеЦки филми


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5739907
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #98
                  От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                  Ако си с изпарител който не е с мембрана между газта и водата можеш да палиш на газ и на - 30 . Аз бях на волгата с такъв Ланди Харток холандски и сега съм с такъв на нивата .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                    Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                    На Варшавата го правихме, не вие, не хлопа и се държи прекрасно. На Волгата мисля да налея от тия руските добавки и да я търкалям, докато не се дотроши и развие окончателно.
                    Намерих си книжката . Това пише за деферинциала .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0126.JPG
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5741124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0134.JPG
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5741125
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                      Обяснявал съм го това на хора с бмв и мерцедес, ама не ме разбраха. После си скубеха косите като им разбутат диференциалите, щото ми не верваха че няма кой да им свърши тая специфична работа.
                      И им споделях, че съвременното решение в Германия при повишен шум в диференциала е замяната му с нов, обаче някои стигнаха до там да си продадат колите с банани в диференциала
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                        Като я взех моята Волга от дядо ми беше на 140 000 и диферинциала си виеше . Отворих го смених всичко вътре с ново и след около 80 000 почна да се обажда а на 100 000 си виеше както стария . Така си ви още 250 000 без нищо да се счупи . Наливах му какво ли не накрая и налях 1 към 1 масло ЕП 90 и грес литол 24 и виенето почти изчезна . Тогава не можах да намеря масло Нигрол
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                          В края на седмицата Волгата влиза за ремонт на каросерията. Ще се сменят външните прагове, носещите греди до праговете, задните врати, задните калници, броните. Където е изгнила - ще се завари.
                          Почнах да я подготвям за тази операция.
                          Снощи свалих задната броня, понеже е удряна. Ще поставя задната броня от черната Волга - донор.


                          Свалих и теглича - завинаги.


                          Тегличът и бронята общо тежат поне 35кг. Бронята специално е супер масивна. Неслучайно на М21 точките за повдиганена каросерята с крик са на предната и на задната броня - класическо американско решение, което е рядкостза европейски автомобил.
                          Cложих стария волан - напукан, и с гнусен калъф - няма драма да се повреди, за разлика от новия волан.


                          Довечера отивам да разглобявам донора.

                          Коментар


                          • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                            Речено - сторено.
                            Отидохме и ударно разглобихме задницата на донора.




                            Калниците ги свалихме със секача. Що бой изяде... Но за около 3 часа два калника и задна броня за демонтирани и готови за нови подвизи.

                            Често коментираме по темите колко е важно човек да мисли, когато си купува ретро кола. Разликата между кола за повече пари, но стояла в гараж и на евтина кола, стояла навън, е колосална. Синята въпреки е в отлично здраве на фона на черната, която буквално се рони по земята. Външно и двете бяха поочукани и далече не нови. Но отдолу синята е здрава и всичко се отвива. А при черната... Там е бедствие. В крайна сметка, унищожавам комплектна Волга М21, но не ми е жал изобщо. Тя просто си е отслужила своето и става единствено за донор.

                            Коментар


                            • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                              Волгата прекара лятото и есента при тенекеджията.
                              Свалени бяха и четирите калника. Оказа се доста по-запазена, отколкото очаквахме. Основните повреди бяха по гредите и праговете. Гредите ги сгънахме на абкант. Прагове успях да си намеря. Подменихме ги. Веждите на задните калници бяха удряни и китвани. Сменихме ги и тях. Имаше по малко изгнило и в долната част на предните кикпанели. Подовете на купето и багажника нямаха никъде изгнило. Вратите също се оказаха здрави. Възстановихме долния ръб на капака на багажника. Калниците и вратите бяха изправени. По предните калници имаше корозия, сменихме няколко изгнили участъка.
                              В крайна сметка колата си остана с оригиналните ламарини, с изключение на праговете и гредите зад тях. Навсякъде колатае обработена с ръждопреобразувател на Вюрт, качествен епоксиден грунд, цинк и упклътнител за заварки. Тепърва я чака разглобяване, шлайф и всичко на ново.
                              Сивите участъци са правени.


                              Има си линия колата.


                              Оправихме всичките поразии, резултат от удари в гаражна врата и след това шляпане на кит и боядисване върху кривите ламарини.


                              Предната броня я сменихме с нова. Пу, оказа се пак със забележки.

                              Ето няколко снимки от процеса:
                              Долният ръб на задния капак е за смяна, както и на всички други 21-ци.


                              Беше изгнила по ръба, където се лови предния калник за престилката зад предната броня. Иначе нагоре ламарината не е мръднала. Иначе, старият собственик някога е свалял калниците и обилно е мазал навсякъде с оловен мимиум. В крайна сметка, за 53-годишна кола, карана в България, добре се е съхранила.


                              Отдясно същият процес.


                              Нови са фланците, за които се закрепват фаровете.


                              Вече са ми готови и корите на вратите. Станаха супер и съм много доволен, макар че дълго ги чаках.
                              Сега продължавам с ново разглобяване и боядисване на Волгата. Би трябвало напролет да е готова за нови подвизи.

                              Коментар


                              • От: ГАЗ М-21М "Волга" 1964г.

                                Ще стане ...
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X