Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Аз пък искам да оправят пенсийте, здравната система,образованието,детските,циганите(и др.) който не се сещам.И тогава мога да ходя дори пеша да позвам междуградският транспорт и да изживея спокойни старини.А ДАНО АМА НАДА ЛИ!
    Terrano 1 CRV ski doo formula 500
    И ЛУАЗ за един ден.О898678333

    Коментар


    • #47
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ... Иначе на мен не ми се иска да съм нарушител на законите с бегачката, и ще се радвам, ако се намери някакво решение за узаконяване на "тунинга" по машините ни. ...
      То за бегачките е най-лесното. Регистрира се като състезателна и до трасето се вози на платформа. Ама удоволствието става скъпо ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Някой из форума беше споменал, мисля за Испания - промените се одобряват от инженер, веднъж предварително, и втори път след изпълнението. И има ясна процедура за това. Ако направят това - аз съм ОК, ама се съмнявам.
        По нашенско ще стане по-скоро като на Канарите. Минава инжинерчето, гледа какво си барал по колата и ти обявява една сума. Плащаш си като поп ( за Гранда 3000 евро щото има лифт и АТ-та 33-ки) взимаш си документчето за хомологация, минаваш технически преглед, сменяш талона с нов в който са описани промените и си свиркаш. Ченгетата не ги интересува как ти изглежда колата, интересува ги тия при които минаваш всяка година преглед. На тия дето не им се плаща, преди всеки преглед връщат колата в стоков вид.

        При смяна на амове с размер на фабричните но с различни показатели, майсторчето ги боядисва черни заради прегледа...
        Последно редактирано от droba; 18-03-16, 07:37.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #49
          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Главният въпрос е какво става с джиповете и бегачките с тунинг който има европейски сертификат от производителят за движение по обществената мрежа.По принцип европейското законодателство е с предимство пред националното но не знам дали това ще се отнася и за тези тунинг китове.Просто няма как според мен едно нещо което е разрешено в Европа да е забранено в България и да подлежи на допълнителен контрол и рестрикция.Ама само според мен.Ще видимкакво ще измъдрят най на края.
          BMW X6

          Коментар


          • #50
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Абе то и сега ред има. Е не е перфектен , ама горе-долу урежда проблема .
            Само че ние го четем ( при условие , че го четем де ) като Гявола Евангелието . Щото така ни отърва .

            Иначе както е тръгнало с палатките и търкалянето по горските пътища - карайте , момци, доде можете и не се задълбавайте ! И без друго няма да е за дълго . В смисъл , няма да е далеч времето , когато лифта ще е излишен .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              В Англия е още по-либерално, за сега.

              Правиш каквото си искаш и можеш ли да минеш ГТП (казва се МОТ тук) и си в джаза.

              Иска се застраховка, за същата обаче се иска да опишеш всички модификации, едно болтче модифицирано да пропуснеш, и като стане авария да блъснеш някой РР за 100 000 познайте кой ще плати всичко ако те хванат за това НЕописано модифицирано болтче, и с това не свършват мъките, ако лелята в РРовъра е постадала тогава плащането придобива многонулеви размери и тук вече нещата загрубяват, щото за да спестиш няколко стотин кинта от НЕобявени модификации може да си назад с няколко стотин ХИЛЯДИ и пандела

              Тук има хора почват старт от скрапа, правят нещо като на Йордан Колев Чудовището, на което само волана му е примерно във фабричен вид, минават си МОТ (ГТП) и после всичко е супер, и си караш по магистралите, и си легален и не може да те барне никой швейцарец или германец защото колата си е легална за ЕВРОПА, точка.

              И последно, хайде някой да покаже ДОРИ САМО ЕДНА масивна броня която да е ЛЕГАЛНА за пътищата на европа, аз не знам за такава, със сертификат и т.н. тук на острова всички и АРБ и квото се сетите на тях пише НЕ СА УДОБРЕНИ ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА!
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #52
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Англичаните са много напред с материала , създали са възможност на хората с умения да се развиват и творят. Гледах едно предаване как един англичанин си направи разходка с танк до Франция , и на границата френските гранични служители гледаха тъпо , но го пуснаха по пътищата , защото танка си имаше регистрация. В друг случай , един и сглоби хеликоптер в гаража , дойде някакъв , направи му преглед , регистрира го и му издаде сертификат за полети , отне му в пъти по-малко време отколкото регистрация на автомобил в КАТ София.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #53
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                  ...Знам само ,че ако го приемат и изпълнят тая наредба ,ще ям хурката ,защото и двата ми джипа са доста тунинговани!Освен като палаткаджийте да ходим и ние пред парламента!
                  Докато палаткаджиите са "ония", за тях ние сме "ония" джипаджиите. Събира се един кръжок хора, идват да поснимат, и туйто! Надявах се центърът да почернее от хора.
                  Бразилците се вдигнаха с милионите само заради някакъв разговор между Дилма и какъв там беше.
                  Първоначално публикуван от Vlado_TS
                  Иначе както е тръгнало с палатките и търкалянето по горските пътища - карайте , момци, доде можете и не се задълбавайте ! И без друго няма да е за дълго . В смисъл , няма да е далеч времето , когато лифта ще е излишен .
                  Това пък защо?
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 18-03-16, 16:35.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Докато палаткаджиите са "ония", за тях ние сме "ония" джипаджиите. Събира се един кръжок хора, идват да поснимат, и туйто! Надявах се центърът да почернее от хора.
                    Бразилците се вдигнаха с милионите само заради някакъв разговор между Дилма и какъв там беше.

                    Това пък защо?
                    Защото БГ е една от малкото страни където може да караш хиляди КМ офроуд, в западна европа това е НЕвъзможно, поради ред причини, най-често частна собственост заградена от столетия и бариери, много бариери при това, на всяка отбивка от асвалта.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      А колко по-добре щеше да е ако имахме мислещи политици и да трябваше да се пусне тема "Държава дава възможност за лесна регистрация на тунинговани автомобили и самоделки".
                      Пак сбъркана работа. Реално и сега тунинга си е незаконен и ако решат да ти спрат колата от движение и да ти наложат стабилна глоба са си в правото. Не е толкова трудно да стане, но със сегашните институции от типа на "Технотест" си е доста сложно и ограничено. Защо не дадат лесна възможност да си регистрираш джипа за трофи или траял като "Специализирана техника" примерно от типа на кран, бетоновоз или багер и да си плащаш някакви нормални данъци за "творението" което има редица ограничения за предвижване по закон. Бегачките са по-лесни - данък по конски сили и 100% легални по улиците с изисквания за безопасност - достатъчно добри спирачки и стандартни брони примерно. Има начини, ама няма желание. Най-малкото по този начин лесно ще стегнат преминаването на ГТП и ще отворят работа на редица частни пунктове които да имат възможност да узаконяват. Проблема е, че като всичко в България няма да има пак кой да го контролира. И може да се направи да не е много скъпо с прости, ясни и сравнително малко изисквания.
                      Последно редактирано от Иван Жоров; 18-03-16, 18:49.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                        Тук има хора почват старт от скрапа, правят нещо като на Йордан Колев Чудовището, на което само волана му е примерно във фабричен вид, минават си МОТ (ГТП) и после всичко е супер, и си караш по магистралите, и си легален и не може да те барне никой швейцарец или германец защото колата си е легална за ЕВРОПА, точка.
                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        В друг случай , един и сглоби хеликоптер в гаража , дойде някакъв , направи му преглед , регистрира го и му издаде сертификат за полети , отне му в пъти по-малко време отколкото регистрация на автомобил в КАТ София.
                        Точно за това говоря.
                        По дискавъри имаш едно сериалче в което онзи симпатяга(дето прави и дифендър 100) сглобява разни коли.
                        В единия епизод сглобяваше някаква колица от готов кит. Накрая отиде да я легализира, и служителя си отбелязваше неща в папката, обиколи с някакъв шаблон отпред за да види дали няма стърчащи неща които да застрашат живота на пешеходец при евентуален инцидент, даде предписания кое трябва да се оправи, и толкова. След оправянето на забележките-колата получи регистрация и право да се движи по пътищата.

                        За нещо такова си мечтая и аз-сборник от правила на които трябва да отговаря всяка променена конструкция, или даже самоделка, и ако всичко отговаря на изискванията-колата получава номера, партида в данъчното, и т.н.

                        Ама няма да стане де, тук сме на балканите...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Защото БГ е една от малкото страни където може да караш хиляди КМ офроуд, в западна европа това е НЕвъзможно, поради ред причини, най-често частна собственост заградена от столетия и бариери, много бариери при това, на всяка отбивка от асвалта.
                          С тия нови глоби е стъпка да се разграби каквото има по горите. Пречим.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            ...Това пък защо?...
                            - защото :

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            С тия нови глоби е стъпка да се разграби каквото има по горите. Пречим.
                            Пречим и с джиповете и с моторите , и с атв-та , и с палатките .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                              Въпрос на време е. В документите на колите и моторите ми тук в Испания, са отбелязани всички промени правени по тях. Пише с какъв размер гуми трябва да се карат, отбелязват се тегличи, допълнителни фарове, булбари, затъмнени стъкла... За всяка промяна се пуска молба за узаконяване, самата тя се прави само в оторизиран сервиз.
                              Плаща се съответната такса...
                              Така е и аз като бях във испания са ми давали преглед за 7 месеца защото дота на гумите ми е по4ти на 5 години без въпросните месеци. Така трябва да бъде трябва контрол . аз всяка седмица отказвам коли във сервиза защото са негодни или гнили и не мога да ги вдигна.
                              о897ч87о3о

                              Коментар


                              • #60
                                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Това чия идея е? Един възпитател на начинаещи го прокламираше в някаква телевизия.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X