Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    http://perniknews.com/news/read/glob...ning-na-kolata

    Линк към новината но не знам колко е достоверна.Аз лично съм имал проблем с леко лифтнат джип в Германия и Швеция.
    Тук въпросът е що е то незаконен тунинг?Тунинг китовете закупени от тунинг фирми законни ли са ако имат сертификат за движение по пътната мрежа?
    Друг въпрос - защо точно пък шефовете от ДАИ ще разрешават подобен тунинг.ДАИ вече няма - има ИААА - изпълнителна агенция автомобилна администрация.Аз лично реагирам със смесени чувства понеже никак не ми се ще да има участници в движението със самоделен и много често опасен тунинг.От друга страна да ограничаваш примерно джиповете които са лифтнати с редовен лифт кит от реномиран производител и със сертификат си е малко тъпо.Вашето мнение ?
    BMW X6

  • #2
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Изобщо казано, проблем има. Само че администрацията традиционно създава шум и отчита дейност, вместо да прави опити да го реши.

    Лично аз съм доста склонен да забравя за всички опити за лифт, ако в замяна изчезнат всички криви ксенони и продънени гърнета. Разбира се, няма да стане така. Просто насила ще направят нарушители един огромен брой хора.

    Иначе, даже и промени в закона не трябват. Забраните си ги има, глобите също. Една наредба само трябва и актовете ще потекат като река.

    Коментар


    • #3
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      О дааа проблем наистина има.Особено когато в 2 часа през нощта мине продънено бмв тройка в късна тинейджърска възраст с чисто нови гуми втора употреба и единствено собственикът му си мисли че върви.Тогава ме избива на агресия определено ако ще и да не е еврогейско толерантно.Проблем има и в пунктовете за технически прегледи.Проблеми изобщо има на всякъде.Примерите са безкрайни.От друга стана ако си сложа на джипа 2 инча лифт кит със сертификат street legal попадам ли под ударите на закона?
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Глейте са - отворените ауспуси на БМВтата вървят с натопорчените джипки... има един лаф, фнимавай какво си пожелаваш да не вземе да се сбъдне...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Не знам дали е партенка или истина и го публикувам с цел да се изясни!

          Коментар


          • #6
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Въпрос на време е. В документите на колите и моторите ми тук в Испания, са отбелязани всички промени правени по тях. Пише с какъв размер гуми трябва да се карат, отбелязват се тегличи, допълнителни фарове, булбари, затъмнени стъкла... За всяка промяна се пуска молба за узаконяване, самата тя се прави само в оторизиран сервиз.
            Плаща се съответната такса...
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #7
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Няма лошо да се прилагат европейски закони, но питам аз, защо не прилагат първо европейски заплати и пенсии, пък тогава да се мисли за изисквания, глоби, като например при къмпингите, сега за тунинга и за какво ли не... . Всичките такива закони са създадени само с една единствена цел, запълване на хазната и гушите на определен кръг хора...

              Коментар


              • #8
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Друго си е всеки дришльо да тури един кюнец вместо ауспух и като мине по улицата да ти писнат ушите... или пък да си сложи на джипката гуми от трактор и "роУбари" от тръби за скеле + задължителните пружини от вартбург и да кръстосва булевардите
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                  Въпрос на време е. В документите на колите и моторите ми тук в Испания, са отбелязани всички промени правени по тях. Пише с какъв размер гуми трябва да се карат, отбелязват се тегличи, допълнителни фарове, булбари, затъмнени стъкла... За всяка промяна се пуска молба за узаконяване, самата тя се прави само в оторизиран сервиз.
                  Плаща се съответната такса...
                  Ако се гласува този закон, то той няма да е подобен на законите в нормалните бели държави. С времето съм забелязал, че в БГ подобни закончета се гласуват, за да се облагодетелства някой, а не да стане по добре на хората. Мога да цитирам най различни разпоредби и закони, като: смяна на регистрации, талони, застраховки и т.н.

                  П.П. Подобни закони и изменения има в много свери, като промишленост, производство и т.н.
                  Последно редактирано от mitko punev; 17-03-16, 08:37. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Дано да се случи това. Аман от мотори и коли с ауспуси нямащи друга функция освен визуална и от "жибки" с ламаринени брони и тракторни гуми. Най-ми е добре когато идиота с Витарата с двата халогена на булбара, които светят винаги и за нещастие се разминавам всеки ден с него, ми припомни що е то да заваряш без маска. Дано хване и симпатягите с "дневните светлини" на дългите. "Ама те светят на 50-60-70 %" - Ако ще и на 30 да светят бе иди@т, нали светлината е насочена и пак пържи ретинки.
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      В така обсъжданата категория ще попаднат всички offroad-модификации, като лифт, лИбеТки, по-големи гуми, усилени брони, бул-бари и т.н.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207910
                        Мисля,че няма да е зле да се обединят двете теми.
                        o888 37 63 69

                        Коментар


                        • #13
                          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          В така обсъжданата категория ще попаднат всички offroad-модификации, като лифт, лИбеТки, по-големи гуми, усилени брони, бул-бари и т.н.
                          И теглич обаче, а това е най-масово !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Сигурно ще има една или две фирми които ще узаконяват промените , така както стана преди 4-5 години с прегледите на моторите. Стана така , че само на две места в София се правеше преглед на мотор , защото имали "специален" стенд. И при прегледа се оказа , че специалният стенд е бетона до канала. Само , че прегледа вече струваше 45лв. вместо предишните 20-25лв. Та това ще стане и с узаконяването на тунинга , просто ще се прибират едни пари , но ще ги прибират определени хора. Иначе не е лошо да има такива закони които да пресеят качествения тунинг от тунинга тип пернишки голф. А един тунингован джип не е по опасен от един бетоновоз , трактор , кран , ....
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Тегличът, ако е купешки, си има сертификат и евротабела, та не е проблем...
                              Единственият недостатък на този закон ще е... че ще трябва да се контролира /най-вероятно/ от милиционерите и "субективният" фактор ще е 99%...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X