Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Доста спорен въпрос се получава.Ами ако ония с продъненото бмв тройка каже -"ам тос чиляк с жипа Икарус,що не си махне силовите брони,3-4 инчовите гументки над заводските + шнорхела ,щото турбото минава през него и ми става гадно как свири?! Аз съм ловец ,ама съм и офроудър,обаче в събота като съм на лов ,мине ли някой с джипка на разходка ми иде да му продъня гумите с 30-06 ,ама като знам следващата седмица как аз ще мина през някое деренце ,където друг абориген като мен дебне плячка ,какво правим??? Кой крив и кой прав Знам само едно ,ак ого приемат ще ни върнат в първи клас тия с натопорчените джипове ама истински натопорчените,не дето всичко е парлама за пред кафето.Преди 10 години с един приятел си джиткаме из Варна към 1 след полунощ.Бам палката,двама милиционери с една бяла лада ни спират. И се започна -майка ти ли затъмни стъклата и сложи тоя ремус отзад( колата се водеше на името на майка му),надраска с ключа фолиото,написа му акт и спря колата от движение.нямал право да кара с 17 цолови джанти ,3 инча над заводските ,нито с ремус ,защото вдигало шум,нито с черно фолио отпред ,нито с челна лепенка на предното стъкло играеща роля на сенник! Буквално му разказа играта,но такъв беше закона и нищо не можехме да направим ,просто попаднахме на съвестен изпълнител на закона!Знам само ,че ако го приемат и изпълнят тая наредба ,ще ям хурката ,защото и двата ми джипа са доста тунинговани!Освен като палаткаджийте да ходим и ние пред парламента!
    Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
    Уаз 469
    Nissan Patrol Y160

    Коментар


    • #17
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      В така обсъжданата категория ще попаднат всички offroad-модификации, като лифт, лИбеТки, по-големи гуми, усилени брони, бул-бари и т.н.
      Някои лифт китове имат сертификат, някои брони и булбари също, барабар с мястото за лебедка в тях.

      Проблема не е в имането или нямането на такъв закон, а в това че ще го направим по българския начин, и освен да се прибеарт едни пари, друг ефект няма да има. И в момента доволно голям процент возила по пътищата посмъртно няма да минат ГТП, ако се прави по всички правила, и точно това е реалния проблем, а не булбарите, по-големите гуми и лебедките, ако са направени като хората.

      А за шарените лепенки сме си говорили много пъти. По начините, по които се издават в момента в световен мащаб и за абсолютно всичко, основната работа която вършат е да направят съществуването на малки производители почти невъзможно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Всичко опира до това колко хора ядосваш едновременно. Колата ти може да е като циганска каруца, ако не вдига поне тройно на другите шум или пушек никой милиционер няма да изпита желание да стане от седалката на патрулката.

        Коментар


        • #19
          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Всичко опира до това колко хора ядосваш едновременно. Колата ти може да е като циганска каруца, ако не вдига поне тройно на другите шум или пушек никой милиционер няма да изпита желание да стане от седалката на патрулката.
          Не е вярно. Желанието на молюционера да си размърда палката пряко зависи от приблизителната възвращаемост на сакралния въпрос "И к'во праим ся? " ....
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #20
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Не е вярно. Желанието на молюционера да си размърда палката пряко зависи от приблизителната възвращаемост на сакралния въпрос "И к'во праим ся? " ....
            Донякъде. Е добре де, до много някъде ама все пак ги има и другите фактори.

            Коментар


            • #21
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              И теглич обаче, а това е най-масово !
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              Тегличът, ако е купешки, си има сертификат и евротабела, та не е проблем...
              .
              Сгъваем е точния израз. законен но когато не е необходим- в багажника.

              В момента 99.9% теглича се ползва в помощ при паркиране. Дори много хора на жените си купуват кола с теглич или монтират за да могат да паркират.

              Аз какво да направя за да се предпазя, да монтирам на предната ми броня шипове ?

              Преди няколко седмици пред блока, една "мацка " с пасат (въпреки многото разстояние) си удари сериозно задната кола с теглича.
              Спрях я помолих я да слезе. Тя ми се сопна че нищо и нямало. Нагла, опита се да крещи. Обясних и съвсем възпитано че дали има или не проблем, ще прецени момчето с пострадалата кола, а аз ще и снимам колата и ще свидетелствам че е избягала от произшествието.
              Е .. Дойде мъжа й , много културен и приятен човек, извини се , обади се на застрахователите, направиха си протокол за регресионен иск по каско, Културно възпитано без нерви. Така и така всички плащаме застраховка, защо и беше на "тази" да се кара и бяга

              Коментар


              • #22
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Здравейте,

                Още от закупуването на джипката датират и плановете да й бъде поставен лифт. Съвсем скоро мисля да се заема с това.
                Много ми е любопитно тези сертификати, които някои фирми продаващи "лифт китове" дават (възниква у мен и въпроса кои са тези фирми, тъй като не съм запознат) , заедно със самият кит, дали ще бъдат приети и уважени от родната милиция?
                Не мисля че би било нормално да сложат под един знаменател усилено окачване на джип и колите със неколкократно завишени конски сили.
                От друга страна, ако отидем на вариант - да се представят сертификати - то и богаташките хлапета могат да си "извадят" (изфабрикуват) сертификати за променените части - които са видими. За сменени маховици, валове и т.н. ГТП не виждам как ще ги хванат - трябва да ги пускат на дино тест Така излиза, че всички лифтнати джипове трябва да се санкционират, а момчетата със силов тунинг, може и да минат метър (ще си сложат сериозни гърнета и хоп - вече не прави впечатление на чичко милиционер, че е с тунинг).

                Според мен трябва да има регламент, важното е той да бъде наистина работещ, приложим и правилно да отразява действителността.
                Несериозно е да спират джипка от движение за поставен шнорхел например, а съседското хлапе да си се вози с 250 к.с. опел астра.

                Коментар


                • #23
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Някои шнорхели които съм виждал са си за спиране от движение. Особено на връщане от разходка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    В България всичко се прави на парче, не се мисли изобщо и обикновено зависи от моментното настроение на медиите и желанието за повдигане на рейтинг на безкрайно некадърни политици. Така например, ако си повдигнете колата глобата може да е в пъти по-голяма от това да блъснете пешеходец на пешеходна пътека, а ако утрепете някой пиян, да се разминете с условна присъда, но ако превишите скоростта да влезете в затвора. И както винаги първо се налагат забраните, пък после се мисли как работата да стане законно... ако изобщо някой се напрегне чак толкова. За пример - прословутото къмпингуване - първо се забранява, после излиза някакъв да обяснява как по някое време щяло да се мисли, как да се развиват законните къмпинги. Смешните истории с луксозните коли движещи се с ескорт...и какво - ще забранят да се движат няколко коли заедно? Да не говорим, че те всички държавни автомобили вече влизат в тази категовия... такива ми ти работи. Едно време май се смееха само на един - сега има голям избор.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      Ето линк към по подробна статия по темата http://novinar.bg/news/globa-do-7-bo...xNTs4Nw==.html

                      Здравейте, прилагам цитати от съдебни решения, от тях става ясно че:
                      - има действаща към момента разпоредба в ЗДВП, с която се санционира така наречения "Тунинг"
                      - има и наредба за изменение в конструкцията -
                      НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите - членки на Европейския съюз, или друга държава - страна по Споразу..., интересен е Чл. 3.
                      (1)
                      Изменение в конструкцията на ППС е:
                      1.
                      всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
                      2.
                      добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.
                      (2)
                      Не е изменение в конструкцията на ППС:
                      1.
                      промяната на цвета му;
                      2.
                      смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код - когато има и неизменено окачване.

                      "Не може да бъде споделен обаче изводът на първоинстанционния съд, че това деяние може да бъде вменено във вина на санкционираното лице. Съгласно
                      чл. 178, ал.1, т.2 от ЗДвПсе наказва с глоба този, който, без да спазва установения ред, изменя конструкцията на моторно превозно средство. Установено по безспорен начин е, че жалбоподателят не е собственик на автомобила, а към момента на проверката само го е управлявал. Същият не е могъл да знае, нито пък е бил длъжен да предполага, че конструкцията на автомобила не е изменена по установения ред. В производството по никакъв начин не се доказва, че жалбоподателят е извършил това изменение, нито, че е знаел, че не е извършено по установения ред."

                      "Тълкуването на горецитираните разпоредби, сочи, че изпълнителното деяние на това нарушение се осъществява, като деецът със свои действия причинява или инициира изменение в конструкцията на автомобила и то не е по съответния за това ред. В конкретния случай, от събраните по делото доказателства съдът приема, че не се установява жалбоподателят да е реализирал така вмененото му поведение т.е, той да е внесъл или да е станал причина /като е възложил на друг техническото изпълнение/ за изменение в конструкцията на проценото МПС.В АУАН и НП не е посочено обаче, в какво, според АНО, се състои изпълнителното деяние на твърдяното нарушение - т.е. дали свои действия и/или бездействия жалбоподателят е нарушил разпоредбата на чл.146, ал.1 вр. чл.178, ал.1, т.2 ЗДвП. Направена е само констатация, че автомобилът е с изменена конструкция, без да се сочи той ли е направил това изменение или не. В този смисъл още от самото начало на производството на жалбоподателя не са предявени всички релеванти факти и обстоятелства, всички съставомерни на нарушението признаци, което съществено е ограничило правото му на защита, т.к. той не е бил наясно с всички факти във връзка с които е следвало да организира защитата си и да ангажира доказателства."

                      "От доказателства става ясно, че е налице несъответствие, като автомобила е разоборудван. Дали обаче конструкцията на този автомобил някога е била променяна, кога евентуално е сторено това и при какви условия, не е било установено както в хода на АНП, така и в хода на съдебното производство. При така изложеното съдът намира, че липсват доказателства, от които да се установява по несъмнен и безспорен начин, че жалбоподателят е осъществил от обективна и субективна страна състав на нарушение по чл.138, ал.1 от ЗДвП."
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-03-16, 19:15.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Аз да попитам кита влиза ли в тунинга?Щото ако влиза,то половината коли са за глоби!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          защо и беше на "тази" да се кара и бяга
                          Щото напоследък са по алчни и нагли от мангалите.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Щото напоследък са по алчни и нагли от мангалите.
                            И някои са толкова кадърни/само някои/ три пъти назад три пъти удря една кола/бракувана/.
                            Слезе момче от другата страна,и каза:Марш, сега ще ходиш пеш до нас!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #29
                              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Аз ще дам само един пример:
                              София - Бургас(по магистралата) го пътувам с Витарата(тунингована според законите) около 5 часа.
                              Мои колеги, с Хонда ...(не тунингована) го прелитат за 2ч. и 7 мин....... И така, аз съм нарушителя и престъпника по родните пътища.
                              Някой, ако се сеща за тежко ПТП, извършено с тунингован офроуд автомобил през последните няколко години, нека сподели.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Интересно как всички с джипки скокнахте срещу бързите коли? Защо колеги вярвате че нещата са различни? Защо вие сте безопасни, а те опасни?
                                Трябва единство и само това ще ни спаси! Аз лично съм за това всеки да може да прави каквото си иска, да минава технотест или какво там трябва(но да отговаря на изисквания по закон) не чичак по роднинска линия назначен на длъжност да ми обяснява "според него" какво било....Съответно да се плаща пътен данък според мощност, джипките да си имат формирано правило колко лифт, колко пътен данък и така. Старата приказка е "пламне ли къщата на комшията отивай да гасиш да не пламне и твоята!"
                                И да нещата с дигнат джип са едни и същи с бегачките.
                                Преди 7-8 години мой братовчед беше изгонен от технотест с Ауди 90 купе 2.2т около 300к.с. със сменено окачване и спирачки(Д2) в Швейцария с приложен документ за всичкия оптичен тунинг + всички модификации на колата. Буквално го питаха "кой си бе, че ще ми казваш тия боклуци колко са хубави"....Та докато се вярва че само нашия си тунинг мерак е добър няма да станат нещата. Подкрепа, разбиране, малко толерантност са правилния начин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X