Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Виждам, че добре смяташ. Да погледнеш как стоят нещата за Самурай/Джимини качени на 33"
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5185377457_9c8b16dbd8_b.jpg
Прегледи:1
Размер:243.9 КБ
ID:5707378

    Коментар


    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Аз не успях да мина ТУФ в Германия докато не смених стопа че беше само пукнат .След смяната искаха да видят щемпела и сертификата на прозводителя . Имах късмет че си го поръчах от Форд . Да не говоря че ме накараха да сменя джантите защото нямах и не успях да намеря сертификат че са допуснати до употреба в ЕУ .Бях със стандартният размер гуми 235 / 75 /15 и имах късмет че имам още един комплект джанти за които намерих сертификат че стават . Свалях и ветробраните НЕКО от вратите защото и те нямаха евросертификат . Пък вие сте свободни да си спорите колко си искате за това колко коли ще останат да се движат по пътищата само ако се спазват сега действащите закони в БГ . Те ЗАКОНИТЕ са за другите не и за нас .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Аз не успях да мина ТУФ в Германия докато не смених стопа че беше само пукнат .След смяната искаха да видят щемпела и сертификата на прозводителя . Имах късмет че си го поръчах от Форд . Да не говоря че ме накараха да сменя джантите защото нямах и не успях да намеря сертификат че са допуснати до употреба в ЕУ .Бях със стандартният размер гуми 235 / 75 /15 и имах късмет че имам още един комплект джанти за които намерих сертификат че стават . Свалях и ветробраните НЕКО от вратите защото и те нямаха евросертификат . Пък вие сте свободни да си спорите колко си искате за това колко коли ще останат да се движат по пътищата само ако се спазват сега действащите закони в БГ . Те ЗАКОНИТЕ са за другите не и за нас .

        Можеш ли да регистрираш в Германия Г класа с двигател от w124 дето никога е е монтиран на Г? С бодилифт? И 33ки? И да смениш от 24 на 12в тоците?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Можеш, ама друг е въпроса как ще минеш ТЮФ после, не че няма и нелегални прегледи ма тва е друга тема.
          Като регистрираш кола ходиш само с документите, колата никой ти не иска да я вижда.
          Последната която си ригистрирах, и договор за покупка нямах, ама и не ми искаха.
          Колата я искат само ако слагаш транзитни номера.



          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Можеш ли да регистрираш в Германия Г класа с двигател от w124 дето никога е е монтиран на Г? С бодилифт? И 33ки? И да смениш от 24 на 12в тоците?

          Коментар


          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            В момента не можеш да регистрираш „самоделка“ - т.е. няма изисквания какво е кола и какво трябва да има тя. Така че ...
            Регистрирането на самоделки е една добра алтернатива да си направиш тунинг. В други държави от ЕС можеш да си регистрираш самоделка. Ако наистина ни затегнат режима с тунинговането, може и до там да се стигне. После си правиш "нов внос"
            Колко ще ти излезе е отделен въпрос.

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            То и като го натовариш спира по-зле, ама ти го товариш, нали? Аз си купувам накладки - с едните тресе, с другите свири като виенска цигулка, на третите не мога да им изтрия праха от джантите. Мда - с тях не спира зле, ама изобщо. И тук стигаме до всички радетели на лицензираните части - като си купувате части по магазините правени в китайски и турски гаражи, а на опаковката пише класическото Made in Italy, да не би да искате сертификат?
            Когато го натовариш, караш значително по-бавно. Дори и да си безразсъден, гледаш да закараш багажа в годен вид. Освен това товаренето на леки коли е инцидентно, докато гумите - не.
            Всъщност съвсем друго имах предвид. Като се сложат по-големи от предписаното гуми, трябва да се вземе предвид и факторът със спирането. Аз, например, си сложих по-големи спирачни апарати.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
              Можеш, ама друг е въпроса как ще минеш ТЮФ после, не че няма и нелегални прегледи ма тва е друга тема.
              Като регистрираш кола ходиш само с документите, колата никой ти не иска да я вижда.
              Последната която си ригистрирах, и договор за покупка нямах, ама и не ми искаха.
              Колата я искат само ако слагаш транзитни номера.
              А и ТЮВ може. Легално
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Може и да може, ама има вече достатъчно сервизи на турци, италианци и всекакви такива, при малко по висока цена, добри спирачки, и без дупки от ръжда по пода, и минава няма проблем.


                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                А и ТЮВ може. Легално

                Коментар


                • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Можеш ли да регистрираш в Германия Г класа с двигател от w124 дето никога е е монтиран на Г? С бодилифт? И 33ки? И да смениш от 24 на 12в тоците?
                  Основната ми дейност е много далечна и затова споделям какви проблеми съм имал с превоза .Иначе срещам модифицирани по пътищата и предполагам че има някакъв ред .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Чета темата и не мога да повярвам вие офроудъри ли сте или списващи братя. Когато България стане Германия тогава сравнявайте . То тогава и офроуда ще е умрял . Борете се свободата че не остана много постоянно някой къса по парче и един ден ще си кажем баси робите дето станахме.

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Искаш да кажеш, че можеш да сложиш 33" на Самурай без да го променяш???
                      Не, давам ти по-фрапиращ пример. Такива коли си се движат по улиците.
                      Колегата по-горе ти е обяснил за немското ГТП.

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        има някакъв ред .
                        Е за тва говорим. Може. Ма дали било скъпо или трудно - може. А у нас не може. Легално не може никак.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                          Чета темата и не мога да повярвам вие офроудъри ...
                          Много дълбоко се съмнявам да е офроудър някой, който мрънка срещу поставянето на един номер по-големи гуми, щото скоростомерът не показвал правилно. И със сигурност не е помирисвал Нисан Патрол, на който показанията на километража се изравняваха с тези на ГПС-а при туми 33"
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Технически изисквания ще ти кажат. За цена, никой не е казал, че тунинга е евтино хоби.
                            Не цена на тунинга. Цена на техните проверки и процедура за това. Само "Иди в технотест, белким стане, и плати колкото ти кажат", не е коректно по никакви логики и правила. То е като "Иди да си купиш хляб и дай колкото ти поискат без да гледаш какво ти слагат в торбата".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                              Не, давам ти по-фрапиращ пример. Такива коли си се движат по улиците.
                              Колегата по-горе ти е обяснил за немското ГТП.
                              Нека се ограничим до примерите които са по моето изказване. Ако си позабравил да напомня - аз казах, че смяната на гумите с по-големи е дребна модификация. Не съм споменавал смяна на окачвания, минусови джанти, рязани калници и т.н.
                              Колегата хубаво ми е обяснил, ама аз по една случайност имам камион, на който двигателя е сменен с такъв, който никога не е бил монтиран на този камион и то в Германия легално. На същия този камион товароносимостта му е сменена в Германия легално. Та в тази връзка от самото начало обяснявам - не е лошо да се прави легално, но тук първо се налагат забраните после излиза някакъв капут по телевизията да обяснява, че щели да мислят как цялата работа да стане легално.
                              Иначе по принцип на нас ни е голям кеф да караме 20 годишни бараки, да не ги оборудваме с ARB, а да заваряваме тенекии, да купуваме гуми 5-та употреба, дето ще изкарат още един сезон, а не да си купуваме нови, ама какво да правиш - национална черта.
                              И тия дето са седнали да мислят за тунинга да седнат да помислят за отговорността на сервизите, защото отиваш на сервиз, съдират ти кожата без да са направили и половината на това, за което са ти взели парите и няма на кого да се оплачеш. Прегледите се минават на конвейер, а те 2000 до 7000лв глоба за тунинг, ама за длъжностните лица 50 до 150, 'щот беднички завалийките. Айде холан.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                                Чета темата и не мога да повярвам вие офроудъри ли сте или списващи братя. Когато България стане Германия тогава сравнявайте . То тогава и офроуда ще е умрял . Борете се свободата че не остана много постоянно някой къса по парче и един ден ще си кажем баси робите дето станахме.
                                Да не се окаже че по-добре роб на запад отколкото свободен в БГ . Май имаше един артист (Мир на праха му ) дет нещо подобно пееше ......................
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X