Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    +1!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #77
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Не каза колко заплати ще ти струва глобата за нерегламентираната промяна. Защото може да е спойлер, може и за някой менте чарк да се хванат. Без да си подозирал.
      Kъде по света го има глоба 18 заплати за символично несъответствие? И паралелно с това ще пуснат крадеца от дома ми, ако го хванат с вещи за под мин. заплата, като маловажно? Кой освен хранилкаджиите зад храстите може да го намира за нормално?
      Символично несъответствие звучи като малко бременна.
      Иначе сигурно си недоволен и от енерго, ВиК и т.н. но каква връзка има с темата?

      Коментар


      • #78
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Не каза колко заплати ще ти струва глобата за нерегламентираната промяна...
        Добре де, заплатите, та за платите. Каква трябва да е глобата за дребна промяна, според теб, и какво е дребна промяна?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #79
          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Колко трябва да струва зависи от много неща. Чисто икономически трябва да покрива разходите по тази дейност. Това включва заплати на инжинери и техници които правят проверката, разходите за оборудване, помещения, мениджмънт... и последният да затвори вратата. Ако държавната машина реши, че ще покрива част от разходите от данъци, то ще трябва да се вдигат данъците. Няма безплатен обяд за съжаление, но не е и правилно да се плаща като за гала вечеря.

          Ей така от любов към спорта си представи, че ти трябва да организираш и изградиш Технотест и да се самоиздържаш. Ама без емоции, сядаш и почваш да пишеш какво ще ти трябва: помещение, машини, персонал и най-важното:по какви параметри/изисквания ще правиш проверката на автомобилите. Без това няма да знаеш какви машини ти трябват нито какъв персонал.
          Като теглиш калема и ще видиш колко е разхода на месец. За прихода ще трябва да прогнозираш потенциалният брой мераклии за лицензиране на тунинг.

          Успех
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #80
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            В тази връзка - 'законен тунинг' ли е афтърмаркет ксенона, наслаган в каквито и да е фарове, ама с който официално в татковината ни е преминат ГТП в повечето пунктове...
            На времето доста спорихме с колеги, и правихме експерименти в друг форум - за мен нещата са еднозначни - ксенон се слага само на автомобил, пригоден за ксенон.
            Но доста хора си го слагат на 'рефлекторни' фарове (тези, на които снопа се формира от формата на рефлектора), и въпреки това си преминават ГТП, въпреки, че автомобила не отговаря на официалните изисквания, поставяни за автомобил с ксенонови фарове..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Добре де, заплатите, та за платите. Каква трябва да е глобата за дребна промяна, според теб, и какво е дребна промяна?
              Има едно нещо, дето се нарича съотносимост на наказанието спрямо нарушението, т.е. наказанието не трябва да е несъразмерно високо спрямо нарушението, защото някой си некъдърник е решил да се бори с нещо. Питаш какво е дребна промяна - смяната на гумите с по-големи е дребна промяна, слагането на шнорхел е дребна промяна, махането на седалки е дребна промяна, ама това ако питаш някой катаджия е велико престъпление, защото по презумпция ще се ползва за товарене... има си цяла тема във форума защо не можем да се възползваме от инженерната мисъл вложена в някои автомобили със седалки конструирани да се демонтират.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #82
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Не е законен, Пред мен в ГТП в София, са връщали кола, но винаги можеш да минеш в провинцията.
                А Бг е невероятна страна. Пример е не само ксеона, много пари има оставени по улиците, но полицията я мързи да ги прибере.

                А ксеоните са интересен феномен. Някои хора, чули нещо, имали някакви пари за харчене и монтират.
                Вярно ксеона свети силно и бяло, но когато времето е хубаво- сухо, то в хубаво време и газов фенер върши работа.
                Но в дъжд са страшни, махаме насрещно движещите , минават и се разминават. Но за самите 'МАЙСТОРИ' всека локва, всяка капка ги заслепява, а в мъгла е абсолютно невъзможно карането. 30 мин каране в дъжд и очите отиват. Но си карат хората, купуват си , а се водят че разбират.
                Аз махнах осрам найт брейкер само за една седмица каране и в момента съм с narva all weather

                Коментар


                • #83
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Има едно нещо, дето се нарича съотносимост на наказанието спрямо нарушението, т.е. наказанието не трябва да е несъразмерно високо спрямо нарушението...
                  Доста е трудно оценяването - колко би струвало ако спойлера е изхвърчал и ударил човек? Или колелото се е скъсало заради неразчетни натоварвания?...
                  Но от друга страна за мен по-логично е това да се отразява на застраховката както споменаха колегите по-горе, а не на полицията...


                  biol, разбира се, че е незаконно, но при условие, че в такава комплектация е преминат ГТП, то би трябвало формално да се води законно... Пък да си гонят пункта
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    ...махнах осрам найт брейкер само за една седмица каране
                    Е да де, ама ти имаш амбицията да гледаш къде караш. Болшинството ксенонисти просто търсят силни усещания и разлики с околните.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Доста е трудно оценяването - колко би струвало ако спойлера е изхвърчал и ударил човек? ...
                    Застрахователите непрекъснато правят такива оценки - защото освен щетите които ЕВЕНТУАЛНО събитие може да нанесе трябва да се отчита и вероятността да се случи това нещо.

                    Обикновено колкото по-зрелищен е един инцидент толкова по-малко е вероятно да се случи.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Питаш какво е дребна промяна - смяната на гумите с по-големи е дребна промяна,
                      Хич, не е дребна, ама хич. За неразчетените натоварвания ти казаха. Грешни показания на скоростомера, променени габарити.
                      Само не ми казвай, ама аз си имам ГПС, не е сериозно.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        А голко по-големи спрямо стандартните гуми можеш да сложиш на немодифициран автомобил?
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Доста е трудно оценяването - колко би струвало ако спойлера е изхвърчал и ударил човек?...
                          Това ме подсети за една дребна разлика, между фабричен спойлер и такъв от битака-тунинг. През задния спойлер на STI, минава едно храбро стоманено въже, захванато към капака. Каквото и по-масивно парче да се отчупи, ще си остане вързано за автомобила. Или поне това е идеята. Дали има смисъл, не знам, но е интересно да се види какво прави спойлера при висока скорост...

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Има едно нещо, дето се нарича съотносимост на наказанието спрямо нарушението, т.е. наказанието не трябва да е несъразмерно високо спрямо нарушението, защото някой си некъдърник е решил да се бори с нещо...
                          Има и друго. Размерът на наказанието, за да бъде то ефективно. Другата крайност - какво би се случило, ако глобата за превишена скорост със 100км/ч е 5лв. а за 200км/ч е 10лв.?
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #88
                            Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Не е законен, Пред мен в ГТП в София, са връщали кола, но винаги можеш да минеш в провинцията.
                            А Бг е невероятна страна. Пример е не само ксеона, много пари има оставени по улиците, но полицията я мързи да ги прибере.

                            А ксеоните са интересен феномен. Някои хора, чули нещо, имали някакви пари за харчене и монтират.
                            Вярно ксеона свети силно и бяло, но когато времето е хубаво- сухо, то в хубаво време и газов фенер върши работа.
                            Но в дъжд са страшни, махаме насрещно движещите , минават и се разминават. Но за самите 'МАЙСТОРИ' всека локва, всяка капка ги заслепява, а в мъгла е абсолютно невъзможно карането. 30 мин каране в дъжд и очите отиват. Но си карат хората, купуват си , а се водят че разбират.
                            Аз махнах осрам найт брейкер само за една седмица каране и в момента съм с narva all weather
                            Ансолютно несъгласен с горното.
                            Карал съм китайски ксенони и на късите и на дългите - опела си светеше доволно и в дъжд повече от халогените.
                            Важна е цветовата температура за каране в дъжд а не вида на осветление.

                            Сега фабричен ксенон на гоуфо и той е прекрасен и си свети като китайските че и малко по добре - хубавото е че е една ламба за къси и дълги - реже рефлектора при късите само.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Има и друго. Размерът на наказанието, за да бъде то ефективно. Другата крайност - какво би се случило, ако глобата за превишена скорост със 100км/ч е 5лв. а за 200км/ч е 10лв.?
                              Размера на наказанието трябва да е пряко свързан и с това колко често се прави нарушението и до какви последствия води, а за това се водят едни статистики.... Миналата година от катастрофи заради превишена скорост загинали ХХХ души, заради откъсната 35" гума от джип загинали Х души, заради откъснат спойлер загинали Х души и тн и тн.

                              Отделно някъде на горе някой питаше "защо тунингованата джипка да се разглежда различно от тунингованото БМВ 316-18-20М
                              Пак заради тези статистики... От катастрофи причинени заради някой дрифтър с БМВ гледал поредната серия на NFS или някой гоУфър гледал същото загинали ХХХ души
                              От друга страна при почти всяко бедствие, наводнение, откъснато кътче поради пропадане на път или нещо друго има участващ поне един тунингован джип. и то участващ по свое собствено желание и добра воля...
                              И в крайна сметка като теглиш чертата - да силовата броня на джип е много по опасна от пластмасовата на "бегачка" но статистиките показват, че много повече хора са пострадали от втората...
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #90
                                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                ...И в крайна сметка като теглиш чертата - да силовата броня на джип е много по опасна от пластмасовата на "бегачка" но статистиките показват, че много повече хора са пострадали от втората...
                                Да, а предполагам че знаеш другото име на статистика...

                                Понеже повдигна въпроса - това за силовата броня, ще го разглеждаме като абсолютен брой, или като процент на жипките и от тях, процент на тия със силовите брони? Всъщност, разполагаш с конкретна информация или говорим по принцип? Някаква статистика какви биха били щетите, ако въпросните мепесета са били със щатните си брони?

                                Темата се развива както и се очакваше. Тъй като няма безгрешни, всеки придиря "до мен ли опряхте", дръжте другия"...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X