Страница 3 от 13 ПървиПърви 1234567 ... ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 255

Тема: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Място
    Sandanski
    Публикации
    3,586
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Цитат Мнение на georgipetkov64 Преглед на публикациите
    Да започнем да караме,като луди ли?С караваната по магистралата максимум 80/90км.
    Какво значи някакво си време,ако стане белята!
    Ти па къде си тръгнал с тая каравана!? Нали къмпингуването го забраниха!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,480
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Ей, хора...

Тук обсъждате неща които се обсъждат от тези които пишат законите. Или поне би трябвало да е така.
    Това коя кола(джип) с какъв тунинг е опасна, и с колко за движението е от значение когато се обсъжда дадения проект за закон. Тогава именно е важно да се вдига врява и да се задават тези въпроси.
    Бедата не е в самите промени, а веднъж в липсата на контрол и корупция в библейски размери, и втори път в липсата на ясен регламент за легализация на промените по автомобилите и смислен като стойности ценоразпис. И двете не вярвам да ги проима.

Трябва да се въведат някакви правила според които машината е безопасна за околните, и след промените да се минава през тест за да се види доколко тези правила са спазени. И ако всичко е наред-машината става "street legal".
    Как ще тестваш например броня без да я намачкаш? И как ще тестваш изобщо нещо, ако ти обявят цени като за няколко бегачки? Отделен е въпроса че съ ссигурност ще има разлика в процедурата ако си пиеш вечер бирата със служител в съответната тествалница и ако не, чисто по български.

Някой из форума беше споменал, мисля за Испания - промените се одобряват от инженер, веднъж предварително, и втори път след изпълнението. И има ясна процедура за това. Ако направят това - аз съм ОК, ама се съмнявам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Раднево
    Публикации
    2,530
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на sl.daskalov Преглед на публикациите
    Ти па къде си тръгнал с тая каравана!? Нали къмпингуването го забраниха!
    Не разбрах,какво ме питаш и нямам намерение да ти отговарям.
    И защо мислиш,че бавно каращите,са причина за катастрофите!
    Разликата м/у нормален водач,и луд такъв са в нервите!
    Трябва да има психо тест,за всички водачи на МПС.
    Последно редактиран от georgipetkov64 ; 17-03-16 в 23:47
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Публикации
    3,634
    Точки (при гласуване)
    19

Няма и това да мине - много работа ще се отвори по контрола, повече и от хващането на всички "незаконни" палатки.

Но имат положителна страна такива проектозакони - показват, че въпреки оплакванията ни от стандарта, имаме неща които другаде(в прехваления бял свят) вече отдавна ги няма. Т.е. живеем много по-свободно, макар и малко по-бедно.

Тунинга да се остави на доизживяване. Те да си гледат спазването на другите закони, които регулират нещата така че да не си пречим.
    След 20 години, всичко сегашно ще е в музея, а на по-новите какво да им тунинговаш - джиповете ги спреха, бегачките си излизат мощни, Голф е с мотори около литър... До тогава ще продължим да се избиваме предимно от глупост.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Публикации
    1,648
    Точки (при гласуване)
    12

Аз пък искам да се забрани на жените да се тунинговат! Ми така, де, то не остана една оригинална бе, братче, то само силикон, пластмаси, пиърсинги, татуировки, лещи, кит, боя и фалшименто!
    Аааааа, нали, пък джиповете им виновни! Па като тръгнеш по улицата вече не мож да разбереш кое е мъжко и кое е женско - 'сичките некви изкеркеденчени и напедерунгелчени!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

kodjak е офлайн
    Светлин Илиев (Коджак)
    Утвърден участник
    Място
    Силистра
    Публикации
    114
    Точки (при гласуване)
    4

Аз пък искам да оправят пенсийте, здравната система,образованието,детските,циганите(и др.) който не се сещам.И тогава мога да ходя дори пеша да позвам междуградският транспорт и да изживея спокойни старини.А ДАНО АМА НАДА ЛИ!

Място
    София
    Публикации
    21,631
    Точки (при гласуване)
    79

... Иначе на мен не ми се иска да съм нарушител на законите с бегачката, и ще се радвам, ако се намери някакво решение за узаконяване на "тунинга" по машините ни. ...
    То за бегачките е най-лесното. Регистрира се като състезателна и до трасето се вози на платформа. Ама удоволствието става скъпо ...

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Някой из форума беше споменал, мисля за Испания - промените се одобряват от инженер, веднъж предварително, и втори път след изпълнението. И има ясна процедура за това. Ако направят това - аз съм ОК, ама се съмнявам.
    По нашенско ще стане по-скоро като на Канарите. Минава инжинерчето, гледа какво си барал по колата и ти обявява една сума. Плащаш си като поп ( за Гранда 3000 евро щото има лифт и АТ-та 33-ки) взимаш си документчето за хомологация, минаваш технически преглед, сменяш талона с нов в който са описани промените и си свиркаш. Ченгетата не ги интересува как ти изглежда колата, интересува ги тия при които минаваш всяка година преглед. На тия дето не им се плаща, преди всеки преглед връщат колата в стоков вид.

При смяна на амове с размер на фабричните но с различни показатели, майсторчето ги боядисва черни заради прегледа...
    Последно редактиран от droba ; 18-03-16 в 08:37
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Място
    Габрово
    Публикации
    1,487
    Точки (при гласуване)
    14

Главният въпрос е какво става с джиповете и бегачките с тунинг който има европейски сертификат от производителят за движение по обществената мрежа.По принцип европейското законодателство е с предимство пред националното но не знам дали това ще се отнася и за тези тунинг китове.Просто няма как според мен едно нещо което е разрешено в Европа да е забранено в България и да подлежи на допълнителен контрол и рестрикция.Ама само според мен.Ще видимкакво ще измъдрят най на края.
    Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive

Място
    София
    Публикации
    6,501
    Точки (при гласуване)
    24

Абе то и сега ред има. Е не е перфектен , ама горе-долу урежда проблема .
    Само че ние го четем ( при условие , че го четем де ) като Гявола Евангелието . Щото така ни отърва .

Иначе както е тръгнало с палатките и търкалянето по горските пътища - карайте , момци, доде можете и не се задълбавайте ! И без друго няма да е за дълго . В смисъл , няма да е далеч времето , когато лифта ще е излишен .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    По света...
    Публикации
    4,319
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

В Англия е още по-либерално, за сега.

Правиш каквото си искаш и можеш ли да минеш ГТП (казва се МОТ тук) и си в джаза.

Иска се застраховка, за същата обаче се иска да опишеш всички модификации, едно болтче модифицирано да пропуснеш, и като стане авария да блъснеш някой РР за 100 000 познайте кой ще плати всичко ако те хванат за това НЕописано модифицирано болтче, и с това не свършват мъките, ако лелята в РРовъра е постадала тогава плащането придобива многонулеви размери и тук вече нещата загрубяват, щото за да спестиш няколко стотин кинта от НЕобявени модификации може да си назад с няколко стотин ХИЛЯДИ и пандела

Тук има хора почват старт от скрапа, правят нещо като на Йордан Колев Чудовището, на което само волана му е примерно във фабричен вид, минават си МОТ (ГТП) и после всичко е супер, и си караш по магистралите, и си легален и не може да те барне никой швейцарец или германец защото колата си е легална за ЕВРОПА, точка.

И последно, хайде някой да покаже ДОРИ САМО ЕДНА масивна броня която да е ЛЕГАЛНА за пътищата на европа, аз не знам за такава, със сертификат и т.н. тук на острова всички и АРБ и квото се сетите на тях пише НЕ СА УДОБРЕНИ ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА!
    Бъдете живи и здрави

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,396
    Точки (при гласуване)
    15

Англичаните са много напред с материала , създали са възможност на хората с умения да се развиват и творят. Гледах едно предаване как един англичанин си направи разходка с танк до Франция , и на границата френските гранични служители гледаха тъпо , но го пуснаха по пътищата , защото танка си имаше регистрация. В друг случай , един и сглоби хеликоптер в гаража , дойде някакъв , направи му преглед , регистрира го и му издаде сертификат за полети , отне му в пъти по-малко време отколкото регистрация на автомобил в КАТ София.

Място
    София
    Публикации
    343
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на PIT BULL Преглед на публикациите
    ...Знам само ,че ако го приемат и изпълнят тая наредба ,ще ям хурката ,защото и двата ми джипа са доста тунинговани!Освен като палаткаджийте да ходим и ние пред парламента!
    Докато палаткаджиите са "ония", за тях ние сме "ония" джипаджиите. Събира се един кръжок хора, идват да поснимат, и туйто! Надявах се центърът да почернее от хора.
    Бразилците се вдигнаха с милионите само заради някакъв разговор между Дилма и какъв там беше.
    Цитат Мнение на Vlado_TS
    Иначе както е тръгнало с палатките и търкалянето по горските пътища - карайте , момци, доде можете и не се задълбавайте ! И без друго няма да е за дълго . В смисъл , няма да е далеч времето , когато лифта ще е излишен .
    Това пък защо?
    Последно редактиран от Ivan Terziev ; 18-03-16 в 17:35

Място
    По света...
    Публикации
    4,319
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Ivan Terziev Преглед на публикациите
    Докато палаткаджиите са "ония", за тях ние сме "ония" джипаджиите. Събира се един кръжок хора, идват да поснимат, и туйто! Надявах се центърът да почернее от хора.
    Бразилците се вдигнаха с милионите само заради някакъв разговор между Дилма и какъв там беше.

Това пък защо?
    Защото БГ е една от малкото страни където може да караш хиляди КМ офроуд, в западна европа това е НЕвъзможно, поради ред причини, най-често частна собственост заградена от столетия и бариери, много бариери при това, на всяка отбивка от асвалта.
    Бъдете живи и здрави

Място
    Шумен
    Публикации
    1,684
    Точки (при гласуване)
    14

А колко по-добре щеше да е ако имахме мислещи политици и да трябваше да се пусне тема "Държава дава възможност за лесна регистрация на тунинговани автомобили и самоделки".
    Пак сбъркана работа. Реално и сега тунинга си е незаконен и ако решат да ти спрат колата от движение и да ти наложат стабилна глоба са си в правото. Не е толкова трудно да стане, но със сегашните институции от типа на "Технотест" си е доста сложно и ограничено. Защо не дадат лесна възможност да си регистрираш джипа за трофи или траял като "Специализирана техника" примерно от типа на кран, бетоновоз или багер и да си плащаш някакви нормални данъци за "творението" което има редица ограничения за предвижване по закон. Бегачките са по-лесни - данък по конски сили и 100% легални по улиците с изисквания за безопасност - достатъчно добри спирачки и стандартни брони примерно. Има начини, ама няма желание. Най-малкото по този начин лесно ще стегнат преминаването на ГТП и ще отворят работа на редица частни пунктове които да имат възможност да узаконяват. Проблема е, че като всичко в България няма да има пак кой да го контролира. И може да се направи да не е много скъпо с прости, ясни и сравнително малко изисквания.
    Последно редактиран от Иван Жоров ; 18-03-16 в 19:49
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,501
    Точки (при гласуване)
    36

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите

Тук има хора почват старт от скрапа, правят нещо като на Йордан Колев Чудовището, на което само волана му е примерно във фабричен вид, минават си МОТ (ГТП) и после всичко е супер, и си караш по магистралите, и си легален и не може да те барне никой швейцарец или германец защото колата си е легална за ЕВРОПА, точка.
    Цитат Мнение на motor_men Преглед на публикациите
    В друг случай , един и сглоби хеликоптер в гаража , дойде някакъв , направи му преглед , регистрира го и му издаде сертификат за полети , отне му в пъти по-малко време отколкото регистрация на автомобил в КАТ София.
    Точно за това говоря.
    По дискавъри имаш едно сериалче в което онзи симпатяга(дето прави и дифендър 100) сглобява разни коли.
    В единия епизод сглобяваше някаква колица от готов кит. Накрая отиде да я легализира, и служителя си отбелязваше неща в папката, обиколи с някакъв шаблон отпред за да види дали няма стърчащи неща които да застрашат живота на пешеходец при евентуален инцидент, даде предписания кое трябва да се оправи, и толкова. След оправянето на забележките-колата получи регистрация и право да се движи по пътищата.

За нещо такова си мечтая и аз-сборник от правила на които трябва да отговаря всяка променена конструкция, или даже самоделка, и ако всичко отговаря на изискванията-колата получава номера, партида в данъчното, и т.н.

Ама няма да стане де, тук сме на балканите...
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    343
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Защото БГ е една от малкото страни където може да караш хиляди КМ офроуд, в западна европа това е НЕвъзможно, поради ред причини, най-често частна собственост заградена от столетия и бариери, много бариери при това, на всяка отбивка от асвалта.
    С тия нови глоби е стъпка да се разграби каквото има по горите. Пречим.

Място
    София
    Публикации
    6,501
    Точки (при гласуване)
    24

...Това пък защо?...
    - защото :

С тия нови глоби е стъпка да се разграби каквото има по горите. Пречим.
    Пречим и с джиповете и с моторите , и с атв-та , и с палатките .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Балчик
    Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Тодоров009 (Войводата) Преглед на публикациите
    Въпрос на време е. В документите на колите и моторите ми тук в Испания, са отбелязани всички промени правени по тях. Пише с какъв размер гуми трябва да се карат, отбелязват се тегличи, допълнителни фарове, булбари, затъмнени стъкла... За всяка промяна се пуска молба за узаконяване, самата тя се прави само в оторизиран сервиз.
    Плаща се съответната такса...
    Така е и аз като бях във испания са ми давали преглед за 7 месеца защото дота на гумите ми е по4ти на 5 години без въпросните месеци. Така трябва да бъде трябва контрол . аз всяка седмица отказвам коли във сервиза защото са негодни или гнили и не мога да ги вдигна.
    о897ч87о3о

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,639
    Точки (при гласуване)
    15

Това чия идея е? Един възпитател на начинаещи го прокламираше в някаква телевизия.

Страница 3 от 13 ПървиПърви 1234567 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Общинар предлага: Глоба, ако си сам в колата
    От acid rain във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 41
    Последно мнение: 23-07-14, 12:24
  2. Незаконен строеж или не???
    От ssaattyyrr във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 18
    Последно мнение: 19-09-12, 14:29
  3. Отговори: 13
    Последно мнение: 20-10-08, 10:07