Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Хехе, сега пък и юрист станах! Студено. Мнооого студено. Ти да не работиш в топлофикация? И на тях им се сторих юрист преди някоя и друга година. Смятай каква е правната грамотност на масовото народонаселение, с което си имат работа.

    Няма нищо хуманитарно в образованието ми. Но пък съм учил 2 семестъра (ако помня добре) екология. Впрочем именно покрай това, дето съм учил, за мен е очеизвадно как някой нарочно е пълнил нечии глави с глупости или нечии джобове с кинти покрай въпросните "протести".

    Ако знаеш какво е приложна геофизика - това съм учил. Аз съм от тия, на които камион с 2 аспиринчета радиоактивни изотопи, затворени в 100 килограмови контейнери покрай останалите тонове оборудване, не им звучи като екологична катастрофа, просто защото съм учил какво се прави с въпросните 2 аспиринчета, за разлика от една групичка кудкудякащи на еко протест преди няколко години. Сега светна ли ти защо ми е такова отношението към въпросните?
    Последно редактирано от sparkybg; 23-03-16, 20:36.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Как темата за глоба при незаконен тунинг стигна до екология и криви краставици? [emoji1]
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Има. И то много съществена. Гърнето на Калибра-та (или каквото да е друго) служи най-вече за келешлък, а добре измислената и направена тръбна броня в гората е несравнимо по-функционална и устойчива, отколкото коя да е щатна броня.
        САМО за келешлък. Но пък тука например ги лекуваме със спрей пяна за уплътнение и по-дълга сламка, или няколко сламки една в друга. Същото лечение се прилага успешно и на негърските и арабски скутерчета, или силно пърдящи моторетки. След най-много втората такава интервенция маймуняка генерално се отказва да бъде ганстас нига рап гАзар и вече прави опити да стане човек.
        Последно редактирано от мишоци; 24-03-16, 00:09.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          ... маймуняка генерално се отказва да бъде ганстас нига рап гАзар и вече прави опити да стане човек.
          Ето, намерихме си специалист по интеграция на малцинствата.

          Коментар


          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Ясене, все от някъде трябва да се започне. И не интегрирам, а се забавлявам.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Хехе, сега пък и юрист станах! Студено. Мнооого студено. Ти да не работиш в топлофикация? И на тях им се сторих юрист преди някоя и друга година. Смятай каква е правната грамотност на масовото народонаселение, с което си имат работа.

              Няма нищо хуманитарно в образованието ми. Но пък съм учил 2 семестъра (ако помня добре) екология. Впрочем именно покрай това, дето съм учил, за мен е очеизвадно как някой нарочно е пълнил нечии глави с глупости или нечии джобове с кинти покрай въпросните "протести".

              Ако знаеш какво е приложна геофизика - това съм учил. Аз съм от тия, на които камион с 2 аспиринчета радиоактивни изотопи, затворени в 100 килограмови контейнери покрай останалите тонове оборудване, не им звучи като екологична катастрофа, просто защото съм учил какво се прави с въпросните 2 аспиринчета, за разлика от една групичка кудкудякащи на еко протест преди няколко години. Сега светна ли ти защо ми е такова отношението към въпросните?
              Тая с "еколозите" съм я ял и в двата стари завода . Във Фурнир заради паровата централа според тях горяхме химикали а двата дизел - мазутни котела бяха с шведски горелки с един куп датчици на изхода и така регулираха процеса че от комините излизаше много по малко от нормите . На държавните органи им беше писнало да идват да мерят все едно и също . На Победа филтърната инсталация на лакирката и печатарката е преоразмерена поне 3 пъти и с лекота мина всички проверки по ИСО . Сложили сме даже и втори дублиран вентилатор ако основния по някаква причина откаже . И пак по едно време нямаше отърване от разни пишман еколози .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Чакай да засиля темата.
                кажи какъв вкус имат тези еколози..
                Но ще ти кажа като софянец- не знаех че Стара планина се вижда от София.
                Да ти припомням ли какво беше в Дружба когато теца работеше на мазут (дали пък неговата горелка е нямало датчици) най малкото знаеш за мъглите - къде ли изчезнаха ...

                Малко по сериозно, мазутен котел, може и да е покривал стандарти ама са били от 1950 -когато е и бил проектиран, 2000г моля малко по сериозно.
                Интересен феномен от едната страна- Печалбата на собственика (поставен в тежък избор какво да купи бугати или ферари) или да модернизира котела и един цял квартал който не може да диша, за да поизравни уравнението изкарва 50 работника жертви на еколозите. Жалко
                Другия феномен, казват че здравето е най-ценно, но пък няма по лоши хора от тези който се грижат за здравето на хората.
                Да ти разкажа ли как големи чужди инвеститори като Аурубис регулират филтрите в зависимост от вятъра и редовно нощем ги изключват. Изненада ли е че корупцията е такава, че е много по евтино да подкупиш няколко чиновника, отколкото да спазваш ЕС екологични норми.

                Да върна темата в тунинга- най модерното е днес- махане на ДПФ,
                Аз лично съм показвал медицински изследвания (не журналистически еко писания) за връзката въглеродни ФПЧ и рака.
                Но андершко вижда спестените 5 лв на бензиностанцията, а рака и болестите били божа работа,

                Коментар


                • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Чакай да засиля темата.
                  кажи какъв вкус имат тези еколози..
                  Но ще ти кажа като софянец- не знаех че Стара планина се вижда от София.
                  Да ти припомням ли какво беше в Дружба когато теца работеше на мазут (дали пък неговата горелка е нямало датчици) най малкото знаеш за мъглите - къде ли изчезнаха ...

                  Малко по сериозно, мазутен котел, може и да е покривал стандарти ама са били от 1950 -когато е и бил проектиран, 2000г моля малко по сериозно.
                  Интересен феномен от едната страна- Печалбата на собственика (поставен в тежък избор какво да купи бугати или ферари) или да модернизира котела и един цял квартал който не може да диша, за да поизравни уравнението изкарва 50 работника жертви на еколозите. Жалко
                  Другия феномен, казват че здравето е най-ценно, но пък няма по лоши хора от тези който се грижат за здравето на хората.
                  Да ти разкажа ли как големи чужди инвеститори като Аурубис регулират филтрите в зависимост от вятъра и редовно нощем ги изключват. Изненада ли е че корупцията е такава, че е много по евтино да подкупиш няколко чиновника, отколкото да спазваш ЕС екологични норми.

                  Да върна темата в тунинга- най модерното е днес- махане на ДПФ,
                  Аз лично съм показвал медицински изследвания (не журналистически еко писания) за връзката въглеродни ФПЧ и рака.
                  Но андершко вижда спестените 5 лв на бензиностанцията, а рака и болестите били божа работа,
                  Бъркаш недобре свършена (или направо несвършена) работа с екология. Това по отношение обгазяващите, изключващите инсталациите си и т.н. DPF-ите се махат по същата причина - няма кой да контролира. А много лесно могат да накарат и пунктовете за ГТП да си вършат работата както трябва. Защо не го правят - без съмнение знаеш отговора. А топлата вода е открита отдава - нарича се изненадваща проверка, като оная на немското клипче горе. Проверката на фарове и газове на пътя не е космическа технология. Даже проверката на състояние на окачването не е. Като друснат 2-3 пункта за коли току що излезли от тях и неотговарящи на никакви изисквания, дали пък няма да се променят нещата?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Голям страх изпитвам, когато се разминавам с "тунинговани" самосвали, залепили яка метална плоча отпред. Ясно, на нея ще закачи снегорина, но защо и през август е там?
                    Но още по-голям страх изпитвам от евтините авточасти менте, които са животозастрашаващи и причина за не една катастрофа с фатален край. А са си съвсем законни и сертифицирани. Без да са "тунинг".

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Не се страхувай от самосвалите, те са си еднакво твърди и без плочата.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Поздрав за всички колеги, които твърдят, че в западните страни като Германия не можеш да си тунинговаш колата както си искаш.









                        П.П. Очаквам някой да тръгне да ме опровергава с агументи от сорта на: "Ти сега на мен ли ще вярваш или на очите си!?!"
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Алекс, това е минало през всички инстанции, преди да стъпи на пътя. Иначе там само за калните гуми, дори с коректен размер ще отнесеш глоба.
                          За БФГ АТ (коректен размер) на магистрала също - проверено.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            A някой казал ли е, че не може?!?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              В нормалния свят има ясно написано какво точно е МПС и ако отговаряш си получаваш регистрация, пускал съм линкове примерно от Швеция. Ма то трее се чете и не офценюз Щото примерно в Швеция зимните гуми не са задължителни, въпреки широко тиражираните глупости.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Разбира се че може. Ма тва е минало една камара проверки и контроли, докато получи номерата.
                                С пари всичко става, пробвай да регистрираш някоя наша самоделка
                                Знаеш ли на колко самоделни трактори съм се нагледал, и всичките с регистрации, то тука и изложби си им правят също като олтаймерите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X