Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Честно казано на мен ми писна на ..... да слушам отвсякъде как се правело не знам си къде си. Абе ей - ние сме в България. Трябва да измислим как да го правим тук нормално. Тук така се правело - там така се правело и накрая имаме най-некадърното сбирщайн законодателство. Някой тиквеник пляска тъпотия и веднага обяснява как някъде по света си баш така се правело. Че то така ще съберем всичката хубост на света... ама нещо не ни се получава, та май тъкмо обратното събираме.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
      Не стига че съм тръгнал ами и съм пристигнал ......... Че съм се урЕдил да мия ....................
      Еми успех в миенето желая...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        https://www.youtube.com/watch?v=J2C62LAWFzM

        Малък пример какво и как се случва в ДЕ . Надявам се че не е нужен превод ........ И тук си имат проблеми ....
        Което разбрах без превод е контрол за износени гуми и шумни ауспуси. Абсолютно всеки тук контролиращ същото ще има бурни ръкопляскания от моя страна, още повече че и двете се контролират съвсем лесно и с прости уреди, струващи левчета. Изобщо да не говорим че същите би трябвало и на ГТП да се проверяват, а никой не го прави.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Усещам някаква бунтарска андешковщина.
          Няма да ви занимавам повече, само помнете, че няма разлика между гърнето на люлинската калибра и тръбната броня.
          А ако вържем пухени възглавнички с розови панделчици върху тръбните брони, бива ли?
          Аман от метросексуалност!
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Което разбрах без превод е контрол за износени гуми и шумни ауспуси. Абсолютно всеки тук контролиращ същото ще има бурни ръкопляскания от моя страна, още повече че и двете се контролират съвсем лесно и с прости уреди, струващи левчета. Изобщо да не говорим че същите би трябвало и на ГТП да се проверяват, а никой не го прави.
            +1 Съгласен съм с това,нека се проверяват гуми и ауспух.Но,че караш малко по-различни гуми от размера?
            Примерно от 15"минеш на 16" не е проблем,има си калкулатор за целта.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Което разбрах без превод е контрол за износени гуми и шумни ауспуси. Абсолютно всеки тук контролиращ същото ще има бурни ръкопляскания от моя страна, още повече че и двете се контролират съвсем лесно и с прости уреди, струващи левчета. Изобщо да не говорим че същите би трябвало и на ГТП да се проверяват, а никой не го прави.
              Важното, което казаха за ауспусите, е, че се гледа нивото на шум, а не дали са оригинални, тунингови, сертифицирани и т.н. Аз също приветствам такива изисквания и проверки.

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              +1 Съгласен съм с това,нека се проверяват гуми и ауспух.Но,че караш малко по-различни гуми от размера?
              Примерно от 15"минеш на 16" не е проблем,има си калкулатор за целта.
              Преминаването от 15 цолови на 16 цолови джанти (да, това е диаметърът на джантата, а не гумата) при джиповете няма същия смисъл както при леките коли. При леките коли външният диаметър на гумата се запазва, се слагат по-нископрофилни (гъзарски/спортни) гуми. При джиповете точно външният диаметър се увеличава, като при това изобщо не е нужно да се увеличава размерът на джантата.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Като чета - как сте се "хванали за гушите", че ми идва на ума сравнението със нещата във Великобритания. Тук не съм чувал държавата/ролицията да следи за тунинга, но
                НЕ правете промени на автомобила си
                Това може да е привлекателно, но няма да ви спести пари. Колкото повече промени направите във вашия автомобил, с изключение на такива от съображения за сигурност, толкова повече ще платите за застраховка.Винаги уведомявайте застрахователя за модификациите на автомобила, независимо дали вие сте ги извършили или не. В противен случай полицата ви може да бъде обявена за невалидна. Модификацията е всяка промяна, която не е част от стандартната спецификация на автомобила, включително – фабрично поставени екстри, като например лети джанти.
                Един от основните съвети в автомобилното застраховане.

                Коментар


                • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Тази тема отиде ... Извода както и в всички останали, всички искаме държава, искаме закони, ама да не важат за нас. Scrapheap , чувал съм я твоята теза от много хора, Същото го казват и диларчетата- ние само продаваме , не ги караме на сила, същото обясняват и по тъмните -онзи където уби бабата- Нямал бил пари за това. Явно Тръбните бронии са вододела до къде искаме закони и законност. Тук се пречупва форума , точката в която се отказваме от правила. И всеки който прекрачи тази граница става лош. Такава точка има и при дилърите- наричат я ""еднократна доза" Как ще се чувстваш ако омайват детето ти с еднократна доза . При циганите , там работата е съвсем зле... Искаме закони , ама без нас. Не става господа. Съвременните коли са специално проектирани със зони за поемане на удара, а след 2005 (мисля) има изискване да пазят при удар пешеходец. Не може- едновременно да пазиш и вътре и вън. Малките коли стават съвсем зле, а на джиповете махат тръбните брони . Имах щастието да отида на оффроад състезание в Канада, май всички се водят аматьори. Колите идват на платформи, а съдиите проверяват клетката и окачването дали са безопасни и нямат никакви ограничения- можеш да правиш каквото си искаш. Всички бяха с турбо, нитро и незнайни модификации и над 800к. Но за колите по улиците забрави- нямаш право дори сам да си смениш накладките. Само в специфициран сервиз- че застрахователите става особено зли. Така че можеш да сложиш всичко по колата - стига намериш някой със сертификат , който да носи отговорността. Мисля че нямат техно тест или други номенклатури- Няма назначени на заплата хиляди , който да се чудят какво да правят. Стане ли белята - съда решава кой е виновен , И тук е разликата с бг модела) решението е такова, че освен да накаже виновните трябва да е превантивно да спре другите да го правят. И сервизите си го отнасят в съда.. И понеже темата стана съвсем политическа, винаги съм се чудел на българина , как може да има толкова агресия по улиците, а в съда сме толкова добри и хуманни - Вчера пуснаха убиец да си стой в къщи, защото имал стара майка и малки деца, а бил и с високо кръвно. Господа това е вододела на съда.

                  Коментар


                  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    ...
                    Войната в Сирия и бежанците как ги пропусна?
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      А ако вържем пухени възглавнички с розови панделчици върху тръбните брони, бива ли?
                      Аман от метросексуалност!
                      Не, не бива. Казвам го, признавайки, че и моята кола е с тръбна броня. Има си причина, въпреки това тази кола няма място на пътя. Аз използвам слабото законодателство/контрол и минавам метър. Но не е редно. Тръбната броня на пътя е една ГОЛЯМА ПРОСТОТИЯ.

                      Мтеросексуалност? Розови възглавнички? Още нещо колоритно? Както каза - аман.

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Войната в Сирия и бежанците как ги пропусна?
                        Странено чувство за хумор имаш, но щом държиш - според МВР от 2008 до сега има почти 6000 жертви по пътищата, а дори нямаме война
                        http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/ubiti_do_dnes.htm

                        Напиши къде е твоята граница

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Странено чувство за хумор имаш, но щом държиш - според МВР от 2008 до сега има почти 6000 жертви по пътищата, а дори нямаме война
                          http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/ubiti_do_dnes.htm

                          Напиши къде е твоята граница
                          И колко от тези жертви са плод на тръбни брони или вобще на автомобили с подобрения,отбелязвам подобрения защо изтрамбушеното гърне на селската бегачка не е подобрение а целенасочено дразнене на околните.Колко са тези дето загиват в нелегалните гонки с автомобил с подобрения,последно като гледам кадрите които дават горе долу автомобилите които са се размазали по време на тези безумия са все от една марка като на дали да са с толкова тунинг по тях.Най-лесно е да забраняваш нали помните принципа "има човек има проблем,няма човек няма проблем" по цял свят се движат автомобили с подобрения къде законно къде полузаконно явно начин да се случи това има хобито ни е скъпо това е ясно,аз лично съм за да си платя в разумни норми възможноста законно да управлявам автомобила си по пътищата пък дори и с ограничения,но да ми забраняват съвсем не съм съгласен.Каква е драмата с тези по големи гуми,колко по големи гуми се качват в България хората карат с 44 инча колела че и на горе колко са автомобилите тук с тези размери.Аз лично карам на легалната ми кола с гуми 235/75/15 при оригинален размер 205/70/15 спирачната система ми е напълно изправна както и и всичко преяко свързано с това да се движа безпроблено по пътя,при последния преглед с новите ми гуми които не са втора ръка спирачките показаха много по добри показатели от колкото е нормално или поне така ми каза човека в пункта за прегледи та къде е драмата.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Странено чувство за хумор имаш...
                            Изобщо не е чувство за хумор. Изписа една камара глупости.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              искаме закони, ама да не важат за нас.
                              Тъкмо обратното - искаме закони дето да важат И за нас, както и за всички други. Само дето искаме и да е смислен, че и да се спазва от всички еднакво, вместо да е поредната необоснована забрана на това или онова. Защото всичките им промени и мерки по законите и правилниците до тук не виждам да са решили някакъв проблем.

                              Колкото до канадците, как ли ги карат такива по улиците при тия изисквания? Имат си Jeep форум. Влез, разгледай.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rapture89-4421-albums-jeep-208-picture-2008-wrangler-rubicon-jk-2-dr-3-5-suspension-lift-2-body-.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5707429
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ... канадците, как ли ги карат такива по улиците при тия изисквания?
                                Както и за много други работи (оръжие примерно) уловката е в гъстотата на населението.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X