Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в скоростната кутия ДИСКАВЪРИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в скоростната кутия ДИСКАВЪРИ

    От вчера съм обезпокоен от кутията на моето Диско('94 , 200тди, ръчна кутия) . Отначало 1-ва и 2-та се изместиха леко вляво , днес сутринта 2-ра спря да включва , а постепенно ми се губи и 4-та ( всичко това за около 30 км.) В момента е в един сервиз , където отивам за първи път . Чудя се дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и дали ще ми се размине сваляне и отваряне на кутията . Скоростният лост е цял - влиза директно в кутията , така че лесният вариант за разхлабени лостчета за съжаление май отпадна.
    Кажете какво да очаквам ?
    И не искам да чувам четирицифрени отговори

  • #2
    Не претендирам да съм мега-експерт, но козметичен ремонт май няма да свърши работа.

    LT77 ти е кутията. Доколкото знам от лошо мазане се появява този проблем (при R380 е доста по-добре). Ако ще си го караш, отвори я и си реши проблема (според мен). Чувал съм, че лагери, синхронизатори и т.н. му там чарколяци могат да се вземат до 700-800лв. И вече за труд.

    Ако ще я отваряш, не бързай има не малко места където могат да я ремонтират добре.

    Успех!
    Яро

    Коментар


    • #3
      Re: Проблем в скоростната кутия ДИСКАВЪРИ

      видя ли сега! похвали го миналата седмица и как не ти се разделя с него и...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Благодаря , Яро . А тези сервизи сигурно не са във Варна , пък и колко мога да я карам така ( 1-ва , 3-та и 5-та). Вярно , че ДИСКОТО си потегля и на 3-та , ама да не потроша нещо друго....
        А пък ако някой ме прати на вярното място във Варна ще съм благодарен (ако се стигне до отваряне де) - да знаят какво правят и да не са брадвари .
        Добре че имам едно резервно

        Коментар


        • #5
          тези кутии се смазват с АТФ и понеже е рядък има помпа, която създава налягане. колелата на помпата са от текстолит /никой незнае защо/ те се чупят понякога и смазването спира, така постепенно първо най използваните после и другите скорости остават без синхронизатори, после и лагерите и колелата и .....

          за това май писах в една друга тема

          веднага спри да караш и отвори кутията, скъпа е
          drive alive

          Коментар


          • #6
            И двете колела от текстолит ... Хм. Имат значи някъв голям проблем. Едното се прави стоманено ...
            Текстолитово се слага за обиране на ударите, вибрациите и за термокомпенсация. Това увеличава ресурса на помпите и ГРМ примерно двойно и ги обезшумява.

            Коментар


            • #7
              E то си е точно както на Москвич осмак, там връзката м/у разпределителен вал и колянов е с такава двойка - стоманено и текстолитово. Е там има друг проблем обаче - често текстолитовото превърта в шийката. Там двойката мисля че е без никакво мазане.

              У-ф-ф-ф айде че се отплеснах не по темата
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #8
                Проблема се реши със 150 лв. за труд . Паднали били ( или се разхлабили - така и не погледнах карантиите ) някакви фиксатори. Отвориха кутията отгоре , без да я свалят - само я освободиха да падне малко надолу до гредата , и я оправиха за един ден . Не че 150лв за един ден са малко пари ама ги дадох с облекчение .
                Междувременно научих и за две кутии , които се продават , тъй че ползата е отвсякъде . Дано само наистина да са ми решили проблема ...
                Благодаря на всички за съветите и се надявам повече да не питам за подобни неща.

                Коментар


                • #9
                  Ивайло,

                  Радвам се за теб!

                  Успех и безаварийно занапред..

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X