Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

    Колега Mortos, аз искам да те попитам какво точно и оправиха на дроселовата ти клапа, чистене ли, адаптиране ли, смяна с друга клапа ли, какво ти казаха майсторите за тази интервенция, и колко ти струваше като пари ?

    Също ме интересува дали ти е записвала грешки в електронната система преди да я оправят, понеже имам абсолютно същия проблем, на абсолютно същия мотор, и засега само дроселовата клапа още не съм пипал.
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

    Коментар


    • #17
      От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

      Не ми разкриха какво са правили, опитах се да ги разпитам, но не казаха нищо. Казаха че са оправили дроселовата клапа - взеха ми 150 лева и толкова. Важното е че сега колата пали. Не са я сменяли
      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

      Коментар


      • #18
        От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

        Имал съм подобен проблем с Паджеро - разменени маркучи, които доставят вакума към дроселовата клапа и ЕГР ....

        Коментар


        • #19
          От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

          При R5 дросела няма вакуми батко Андро, нито каквито и да било маркучи, има само два електрически управляеми двигателя, единия движи EGR клапата, а другия движи дроселната клапа, и практически няма какво да бъде разменено.

          Днес свалих и почистих целия дросел, имаше си мръсотия, но не беше много, според мен тази дросел клапа няма отношение към паленето, както каза тя помага за гасене на мотора, дори като започне да записва грешки и да зацикля, разбирачите я елиминират, и компютъра спира да я търси, но да не пали мотора от клапата е абсурдно, нещо друго са направили тези майстори, за съжаление често се случва така, не искат да кажат какво са направили, пазят си занаята.


          Смених и гарнитурата на тандем помпата поради видим теч, и се изумих как е възможно старата да е лепена със силикон, при цена на новата гарнитура от 20 лева, и толкова трудно сваляне на помпата която е забита почти в жабката, заслужава ли си да се правят цигании, но явно в монтьорския занаят има страшни дървари.

          Смених и всички горивни маркучи и скоби с нови, за всеки случай, та сега чакам да видя дали ще започне да пали както трябва.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #20
            От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
            При R5 дросела няма вакуми батко Андро, нито каквито и да било маркучи .....
            Съжалявам, имам техническо ръководство, където е описана само система с вакумно управление, а тая със задвижването с електро - двигател е пропусната.
            Явно, че ги има и двата вида:

            Коментар


            • #21
              От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

              Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
              но да не пали мотора от клапата е абсурдно,
              Хич даже не е абсурдно! Затвори я принудително и пробвай да запалиш. Липсата на въздух при дизела до такива симптоми води.
              И не е задължително да е зацапана а просто да получава грешна команда и да стои затворена.

              Коментар


              • #22
                От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                Разбирам, тя моята клапа дори си записва грешка за дросела, Р 3139, която казва че стойностите на клапата са на предела, затова ако колата продължи да не ми пали както трябва, ще ги помоля компютърджиите да е изключат софтуерно завинаги тая клапа, и да не я мисля повече.


                Въпреки че при Жоро в Княжево и пускаха тест, и показа отлична работа при топъл мотор, но след като се изчисти грешката, скоро пак си я записва, което е странно ако наистина е изправна, напълно възможно е точно тази клапа на студено да прави белята, щом е в състояние да възпрепятства паленето, не съм и отдавал толкова голямо значение.

                Пък и това обяснява защо веднъж пали идеално, а понякога засича, ако проблема е теч на нафта, или връщане в резервоара, е логично всяка сутрин да не пали ?


                Вероятно ще мога да потвърдя това, при следващия отказ да запали, веднага трябва да сваля маркуча на турбото, и да видя дали се е затворила пущината, тя е най-отпред и се вижда идеално какви ги върши.
                Последно редактирано от TOYO; 27-03-16, 18:17.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • #23
                  От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                  Хора, моля обобщете, последно прикрили ли са истинското решение на проблема или наистина дроселовата клапа е правила белята !
                  Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                  Коментар


                  • #24
                    От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                    Ако палиш нормално сутрин, всичко е наред, то няма какво да се скрие, сутрин или има налягане при дюзите и пали, или налягането пада и не пали.

                    Като обобщение мога да кажа че при R5 слабите места които възпрепятстват сутрешното палене са няколко, изправността на тази дроселна клапа, херметичността на металната гарнитура под тандем помпата, защото ако от там тече нафта няма как да пали, гумичките на дюзите които също трябва да са здрави, иначе нафтата изтича в маслото, и налягането пак изчезва.

                    Принципно може да се добавят и няколкото клапанчета в тандем помпата, които ако не работят нафтата също ще се върне в резервоара, както и леглата на самите дози в главата, които ако са разбити, също няма как гумичките да уплътнят добре, и най-накрая пукнатини в горивопровода който е в самата глава, и пукнатини в самата тандем помпа.

                    Това е всичко възможно, което може да възпрепятства сутрешното палене, при условие че колата работи и пали идеално през останалото време.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #25
                      От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                      При мен драмата със сутрешното палене продължава, въпреки че съм изпълнил всичко, тази сутрин пак запали след дълго въртене на стартер, само дросела не съм илиминирал, ще се наложи да го оперирам.
                      Последно редактирано от TOYO; 29-03-16, 09:14.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #26
                        От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                        Чисто нова оригинална дроселна клапа VDO струва 180 лева с всички отстъпки които ползвам, поръчал съм я, и утре ще я сменя, защото друго не остана.

                        Гледах я как работи тази дроселна клапа, стои си отворена постоянно, и само при гасене се затваря плътно, и спира притока на въздух, след което се връща в отворено положение, и за да пречи на паленето сутрин, трябва да се е затворила поради грешна команда, или пък записаната грешка Р 3139 за проблем с клапата, да бърка електрониката по някакъв начин, нямам друга идея.

                        Странното е че проблема с паленето го прави рядко, примерно веднъж седмично, тоест ако връща гориво в резервоара, или от някъде има теч и разтоварва налягането на дюзите, ще пали лошо всеки път, няма как веднъж да запалва, веднъж да не иска, прав ли съм ?

                        Освен това много рядко запалва трудно и на топло, след кратък престой, което пак води към клапата ?

                        Моите майстори са категорични че няма какво да и се бае на тази клапа, може да се почисти, може да се изключи софтуерно, или да се смени с нова, за ремонт не бяха чували.
                        Последно редактирано от TOYO; 29-03-16, 18:34.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #27
                          От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                          Тази сутрин измерих нивото на маслото, за 300 километра след смяната му, се е покачило с 3-4 сантиметра на пръчката, и мирише силно на нафта.

                          Въпреки смяната на гумичките и дифтунгите на дюзите, леглата на дюзите не са ми разбити, и видимо всичко е като по учебник, но все пак нещо там не е наред, или пък някоя дюза пикае нафта в маслото, ще се наложи да се тестват и дюзите.

                          Ще я карам да я разглобяват пак, пък да видим какво ще излезе.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #28
                            От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                            А DPF-а как е, и предимно градско ли го караш автомобила?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #29
                              От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                              DPF-а при мен е изхвърлен отдавна, така го наследих.

                              Майсторите веднага предположиха че някоя от новите гумички на дюзите е прищипана при слагането, защото след покупката минах към 500 км и нямах нафта в маслото, или тандем помпата е направила белята.

                              Но след като разглобиха, се потвърди че един от О - пръстените е прещипан, всичко ще бъде сменено с ново, включително и маслото, и се кръстя да няма повече изненади.

                              Интересно е че майстора който ми смени гумичките, е отличен монтьор, и съм свидетел че е правил тази операция и на други R5, но явно на всеки може да се случи да сбърка.

                              Дано се размина само с това, че след цяла нощ четене на руския сайт за Туарег, има още много варианти.
                              Последно редактирано от TOYO; 30-03-16, 18:05.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #30
                                От: Touareg 2.5 R5 TDI проблем при палене

                                Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                                .....

                                Майсторите веднага предположиха че някоя от новите гумички на дюзите е прищипана при слагането ....
                                Да те подсетя, че има възможност за надуване на главата, където може да се види ако има испускане на налягането от леглото на инжектора.
                                А дано да е от пръстените!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X