Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Оооо-въобще този размер не го броя,като съществуващ.
    Иначе си прав-да!

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Оооо-въобще този размер не го броя,като съществуващ.
      Иначе си прав-да!
      И дЕдо Гошо и Гецата са с 235/75/15, та за това.

      Просто не мога да си представя какви мазохисти са с 2.5, щото аз за малко заради извънградско бях на 1.8, и понеже новият лифт който ми монтираха във врата още не е улегнал, в София на градския офроуд дупките и паветата направо ми блъскат в главата, та вчера пак пак го смъкнах на 1.6
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Не смогнах да я изкарам днес и да видя налягането какво е в момента, но при първа възможност ще го проверя и наглася около 1.8 и ще видя как е.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Пробвай, но виж колко дават за щатният размер и смъкни с 0.2, ама на студени гуми и с читав манометър.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Какво ще рече щатния размер, на новите или на оригиналния размер. Щото разликата между двата е доста голяма.

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Да, с този който излиза от завода и би трябвало да го пише, заедно с налягането, някъде по колонките на вратите или капачката на резервоара.
              Ако нямаш нищо по колата, виж какво пише в мануалите.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                На шофьорската врата-1,6 psi за 205/70/15.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                  На шофьорската врата-1,6 psi за 205/70/15.
                  Май ти е време за очен доктор:http://www.asknumbers.com/PressureConversion.aspx

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Прав си, до го ева...е сега слизах до курника-180 kPa или 26 psi.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Което ще рече, че с 235/75/15 оптимума би трябвало да е 1.6, но са важни емиричните резултати.

                      Пробвайте бе, нищо няма да ви стане.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Киа Спортидж 96 г 2,0 бензин 128 к.с
                        От къде мога да намеря тапи за двигател/тези предпазващи блока при замръзване/
                        леко сълзи едната при топъл двигател външно не е ръждива ,но от вътре не се знае .
                        При вносителите няма и не се предлагали вече./казаха ми ,че при ЕВРО 07 имало много и някой УЖ ставали,но се сваляла и по размер/
                        За идея с лепене и разни други чета ,но предпочитам оригинална.

                        Ако някой има читаво решение.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Никво лепене !
                          Земи си от евраците или от другаде по размер, набиваш, и до скрап нЕма да я барнеш.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                            Киа Спортидж 96 г 2,0 бензин 128 к.с
                            От къде мога да намеря тапи за двигател/тези предпазващи блока при замръзване/
                            леко сълзи едната при топъл двигател външно не е ръждива ,но от вътре не се знае .
                            При вносителите няма и не се предлагали вече./казаха ми ,че при ЕВРО 07 имало много и някой УЖ ставали,но се сваляла и по размер/
                            За идея с лепене и разни други чета ,но предпочитам оригинална.

                            Ако някой има читаво решение.
                            Проблема е решен с тапа от Евро 07,като тапата е 40 мм /смених едната ,като трите са еднакви 40 мм,но четвъртата е различна/

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Интересен проблем - вече трети път при движение извън града ми се случва промяна звука на мотора към тракащо чукащо....все едно предварение голямо. Това при леко натиснат педал на газта, в същия момент като дам пълна газ - ефекта изчезва. Пускам газта на половина - пак работи като че с много предварение.
                              След няколко натискания-пускания на педала се оправя. Мощност си има, пушеци няма. Поне не видими на огледалото ...
                              Възможно ли е дюза...и може ли само да се поврежда-поправя
                              Или да се готвя за смяна на ГНП с механична?

                              Уточнение - въпросния ефект се появява само при продължително движение с постоянна скорост /около 90км/ч/. Нито веднъж не ми се е получило при движение по пресечена местност с честа смяна на предавки/обороти на мотора
                              Последно редактирано от pansim; 17-10-17, 09:55.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Киата ми пуши черно и това не е от сега,но започна да се увеличава.
                                Разхода на гориво не е променен,разхода на масло също е нормален.
                                Не е ГНП,а турбото пуши друго.Остават едни дюзи,че там са събирани/вече не знам от къде/
                                и евентуално центровка на ГНП-то.Ангренажния ремък е на 50К,но не мисля да е от него.
                                Пали върви няма чукане,само това пушене ме притеснява.Не е постоянно,но мина ли пета на четвърта и сичкаата газ,да не си зад мен.
                                Според мен са дюзи,но искам да чуя и вашето мнение.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X