Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Отварянето на изпарител без смяната на мембрани работа на вятъра, отделно, не съм сигурен, че ако се отвори после може да се затвори със старите мембрани, затова не съм го пипал...
    Интересно, че колата вървеше перфектно, до момента в които стрелката на оборотите взе да подскача, загуби мощност и взе да гърми. След това остана това придърпване...
    Относно газ-бензина. Както каза колегата разликата е 500 лв на 10000 км, което за 30000 си е 1500лв (половин Кия

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Спора за или против газифицирането винаги ще го има.
      Като човек карал доста на газ и също така дизел, оставам с мнение че евтиното гориво е газта. С едно уточнение - обикновена газова!!!
      Никакви сложни електроники, дюзи, настройки и пак от начало
      За 110 000км на предишната ми кола /Ситроен Ксантия 1.8 16V/ само един клапан на газта и един нов изпарител. НИЩО друго по нея! Само каране. Разход извън града обикновено около 7-8/100км. Спокоен шофьор съм. Не се състезавам с никой. Позволявал съм си скорости от 120-140 само на магистрала.
      И с още едно уточнение - газта е за хора които смятат да икономисат от стойноста на горивото. Не за такива които изцеждат всяка конска сила от мотора.
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        За газта е вярно ако се кара в Бг. В чужбина икономията от карана на газ се губи

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Газ - под 90ст., бензин над 2лв.. Реална икономия - около 50-55%, зимата естествено пада. Не подхващайте стари теми. Сега пак си търся кола и ме дразни, че 95% от предлаганите коли са или дизел или малки бензин под 1,7, а аз търся нещо от типа на 2,0 140к.с. и за дизел се замислих един-два пъти, но много бързо ми мина като теглих чертата.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Газ - под 90ст., бензин над 2лв.. Реална икономия - около 50-55%, зимата естествено пада. Не подхващайте стари теми. Сега пак си търся кола и ме дразни, че 95% от предлаганите коли са или дизел или малки бензин под 1,7, а аз търся нещо от типа на 2,0 140к.с. и за дизел се замислих един-два пъти, но много бързо ми мина като теглих чертата.
            Меган или Лагуна след ... 2005 се намират чат пат с 2,0 135 к.с. ... Ако не се лъжа, ти имаше преди време Рено 19 ..? Вярно не останаха читави двигатели за газиране.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              но при тестовото каране, ми направи впечатление едно леко придърпване от време на време. . На какво може да се дължи това придърпване?!
              И аз съм със същия проблем,и май не само аз ами много други по думите на газаджията който ми монтира АГУ-то.
              А при него ходят от цяла Б-я,със записване е, и се чака повече от месец.Докато му се обадя и му обесня за проблема,веднага каза че
              не съм първия с подобен проблем в големите горещини и че работата отива към бобина,кабели или свещи.
              Чакам да му свърши отпуската от 10-15дни и ще рапортувам А инак и така си върви не ми пречи,тъй като това придърпване го прави рядко и за секунда-две,
              само не знам дали от това не може да се бъгне компа,че този ми е втория.
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                И аз съм със същия проблем,и май не само аз ами много други по думите на газаджията който ми монтира АГУ-то.
                А при него ходят от цяла Б-я,със записване е, и се чака повече от месец.Докато му се обадя и му обесня за проблема,веднага каза че
                не съм първия с подобен проблем в големите горещини и че работата отива към бобина,кабели или свещи.
                Чакам да му свърши отпуската от 10-15дни и ще рапортувам А инак и така си върви не ми пречи,тъй като това придърпване го прави рядко и за секунда-две,
                само не знам дали от това не може да се бъгне компа,че този ми е втория.
                Преди време имах подобно придърпване. Оказа се пробил кабел след бобина. Не можах да намеря, затова смених и двете бобини в комплект с кабелите (по-късно разбрах, че се намират). + свещите. Иначе, беше заминала гарнитурата, та от свещите като ги вадиха капеше масло.
                Придърпването спря.
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Не е баш така. 8/100 на бензин са 16 лв 11/100 газ са 11 лв. Това са 5 лв на 100 или 500лв на 10000км.
                  Отделно какви проблеми да има с газта дето ги няма с бензина? При мен специално има един клапан и един изпарител. По принцип от години си ги рециклирам и чистя, но като цяло проблемите при бензина са много повече отколкото при газта...
                  По принцип газта в БГ е много различна, с една газ върви с другата е по спъната, но като цяло с хубава БГ газ и с примерно Гръцка газ, не съм забелязал разлика, даже ако има Българската ще е с предимство...
                  Този разход на каква кола е?
                  Киа спортидж градско е 16, извън градско е 11 (с ГИ). За 5 години все е такъв разхода. И 1 година на бензин каране, пак толкова беше.
                  Николай
                  VITARA 1.6, 93 къса кабр
                  КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Меган или Лагуна след ... 2005 се намират чат пат с 2,0 135 к.с. ... Ако не се лъжа, ти имаше преди време Рено 19 ..? Вярно не останаха читави двигатели за газиране.
                    Много са малко европейските коли изобщо след 2000г. които съм склонен да си купя. Понеделник трябва да взема парите от сегашната ми кола. Вторник евентуално ще ходя да гледам единствените 2 Авенсиса хечбек(лифтбек) 2,0 бензин и ако не ми харесат ще търся Октавия 1,8Т 2000-2004г. модела. Не искам ВАГ, но избора на турбо бензин е много малък, а ми е мерак.

                    Огледайте и опипайте кабелите и щекерите. На скоро случайно си открих проблема с прекъсването - хлабав и от там яко окислен щекер към бобината, от там опечен кабел до бобината който като извадих лулата от свещта буквално се счупи в другия край до щекера към бобината. Сега в жегите масово има оплаквания на газ и минава за нормално, през деня при 35 градуса и вечер при 25 и без климатик колата има разлика като между 1,3 и 2,0. Имах кола която лятото в жегата вървеше много повече и гореше много по-малко, нормалния разход в жегата беше 6,5 с климатик, нямаше разумно обяснение защо е така, като е по-хладно си гореше 8 в града.

                    При мен не знам дали защото двигателя на Кията е добър или по друга причина, но съм впечатлен от разхода. Сравнение с леките ми коли гори едва около 2л. повече при еднакво почти каране. 13,5-14,5 градско и 9,5-12 извънградско. Леките ми коли(вече бивши) Мазда 626 2,0 136к.с. и Кия Черато 2,0 143к.с. горяха 12-14 градско и 8,5-11 извънградско, като джипа със 100 гори 11, а колата 9. От както я имаме Кията никога нищо не е пипано по газта, само 2-3 пъти е сменян газовия филтър.
                    Последно редактирано от Иван Жоров; 16-07-17, 01:14.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      И мен придърпване не ме притеснява особенно, но ме притеснява, че като вземе да придърпва и натисна по силно ще гръмне, оттам ще обърне кихалката и общи линии както си караш колата губи мощност и спира...

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Бобини,свщи,кабели.....-обикновенно АГУ!?


                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Да с обикновена газова съм...

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Мхм-мен от избила бобина при рязко настъпване ми припукваше хем съм с ГИ.
                            Представям си какво чудо ще е с обикновенна АГУ...

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Добро утро и от мен,с нов проблем по Кията ми 2000 тди. 83 кончета.Ами странно но стана и не знам как и защо.Вчера сутринта отключвам колата,с дистанцинното оригинално на Кия -щото иначе не става запалването е блокирано.Значи паля местя я на сенчица и я заключвам.по някое време към обяд решевам да я отворя да си взема клещите ,и цък не ще да да отключи. Пробвам пак ,никва реакция.Смених батерията с нова пак не ще!Бутам с ключа отключи но чека свети и нема палене.Откачах и акумулатора нищо.После се обадих на приятел и дойде с платформа и я качихме и айде на майстор по електроника на автомобили.Днес чакам да се обади и да каже какво е открил и какво ще се прави.Аз имам съмнение че не познава дистанционното и от там няма реакция.А може и нещо по тока да е.Ще стане ясно като се обади да каже .Хубав ден за сега!

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от diakatabg Преглед на мнение
                                Добро утро и от мен,с нов проблем по Кията ми 2000 тди. 83 кончета.Ами странно но стана и не знам как и защо.Вчера сутринта отключвам колата,с дистанцинното оригинално на Кия -щото иначе не става запалването е блокирано.Значи паля местя я на сенчица и я заключвам.по някое време към обяд решевам да я отворя да си взема клещите ,и цък не ще да да отключи. Пробвам пак ,никва реакция.Смених батерията с нова пак не ще!Бутам с ключа отключи но чека свети и нема палене.Откачах и акумулатора нищо.После се обадих на приятел и дойде с платформа и я качихме и айде на майстор по електроника на автомобили.Днес чакам да се обади и да каже какво е открил и какво ще се прави.Аз имам съмнение че не познава дистанционното и от там няма реакция.А може и нещо по тока да е.Ще стане ясно като се обади да каже .Хубав ден за сега!
                                При първата смяна на батерията на дистанционното много не беше страх, че като извадя старата ще си загуби настройките и я смених за секунда. При следващи смени вече знам, че не си губи настройките. Но миналия ден ми се случи нещо подобно. Заключвам си я с дистанционното, но явно батерията била слаба и като го сложих в джоба са се натискали бтоните след половина час искам да отключа няма никои. Отключих с ключа, алармата запищя и авариините мигат... Какво да правя газ към магазина за батерии

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X