Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Старото виско пазиш ли го. Ако не си го хвърлил и няма да ти трябва, да се чуем да го взема да го поразгледам защо сдава багажа и дали не може да се рециклира.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      добре
      Обади се по телефона. Може да ти го оставя и в офиса на Лео Експрес
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Ок, ще се чуем в понеделник.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Поздрави за новото виско! Живота на тия гльоджи е реално около 40-50 хил. км. Нормално е да се скапе в един момент.

          Геца, виското на теория може да се разглоби, има болтове, които би трябвало да могат да се развият и да се отвори. На практика, аз не успях. Ако успееш да измислиш нещо, споделяй. На цена обаче от 120 лв ново с перката, едва ли ще има смисъл да се рециклира и най-вероятно ще приближи цената.

          Аз едното от старите вискота си го направих аварийно, законтрих го с два болта съвсем близо до центъра в срещуположни положения, че да не се разбалансира. За справка - от старото виско нищо не изтече през 6мм дупки. Т.е. предполагам, че това, което е било вътре малко по малко е изтекло от някъде.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Да споделя впечатления отново с новото виско.
            Трима възрастни + две деца и 7км. черен балкански маршут. Каране 2-ра тук там 1-ва предавка. Без климатик, защото при бавно движение винаги предпочитам отворени прозорци и дишане на чист планински въздух.
            Температурата по цифровия термометър достигна максимална стойност от 87гр.
            Повече от доволен съм!

            ПП изградих си вече навик да НЕ гледам уреда на таблото а само доп. термометър който поставих.
            Оригиналния уред става само и единствено за заблуда на водача и пукане на глави!

            Нико - ако виското издържи само 40 х.км. то следващия ремонт /живи и здрави до тогава/ ще бъде със замяната му с ел. вентилатор. И без това имам особено мнение за вискосъединителя. Признавам, че не ми харесва като идея...мое си мнение.
            И доводите че е ел. вентилатор не може да се постигне добро охлаждане, не се приемат категорично. Вентилатори има всякакви...в тубата има достатъчно клипове с какви ли не хард изпълнения и се охлаждат с ел. перки.
            https://www.youtube.com/watch?v=gHMNoXYVnfY&t=304s
            Последно редактирано от pansim; 04-07-17, 09:40.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Аз съм отварял виско на кия. На моето замина лагера, сепаратора се разлоби. Отделно имах едно старо, което не работеше адекватно вътре беше като прегоряло, силикона бе кафяв. От двете направих едно, година и половина работи.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Принципно до към 40-50 хил. км може човек да е сигурен в него. От там нататък е въпрос на късмет. След известно проучване из нета виждам информация за умрели вискота от 50 до 110 хиляди. Въпрос на късмет предполагам. Отделно, не винаги се хваща на момента когато припадне. Често хората го усещат доста след като се е прецакало. Не говоря конкретно за нашите, а по принцип.

                В тоя ред на мисли си вадя заключение, че до около 50 хиляди човек може да е сигурен в него. От там нататък или трябва да се проверява на определени интервали или най-добре да се сменя направо. Като 120 лв на пробег от 50 хиляди според мен не е нещо фрапиращо като разход за да си върже човек гащите. Лично бих заложил на смяна на виското заедно със смяна на ангренажа за да имам някаква абсолютна сигурност.

                Проблемите с охлаждането с електрически вентилатор обикновено идват от неправилен подбор на вентилатора, на термодатчика за вентилатора или на пластмасата покрай вентилатора, която отвежда въздуха. Отделно, виското продължава да охлажда дори и след като температурата на охладителната течност спадне под необходимата за включването му, макар и не с пълния си потенциал, а това за нашите двигатели мисля е важно. Т.е. на теория би трябвало да е по-доброто решение за охлаждане, ако на човек не му пречи да го сменя периодично. Реално далеч не съм специалист по въпроса, но това е от опит и експерименти по разни автомобили и доста изчетена информация. Преди години успешно поставих електрически перки на 190-ката си(бензин), но най-вероятно съм имал късмет. Даже не си спомням какви части използвах.

                Въпреки всичко останало, виското дърпа мощност от двигателя и на нашите и без друго не особено мощни двигатели се усеща. Ето едно видео по въпроса, което директно сравнява всички варианти на монтирани на двигателя перки и колко точно мощност се губи от всяка и това е на V8: https://www.youtube.com/watch?v=ZXdLgaFXZzs
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  Като 120 лв на пробег от 50 хиляди според мен не е нещо фрапиращо като разход за да си върже човек гащите. Лично бих заложил на смяна на виското заедно със смяна на ангренажа за да имам някаква абсолютна сигурност.
                  Явно това е правилния вариант. На Терано се сменя заедно с водната помпа и виското. Така е направено, може би нарочно.
                  Е, и цената е съвсем друга обаче...
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Моя проблем се оправи е след като един майстор дойде не място с малко насоки от моя страна. Излезе, че проблема е в газовия клапан, които зацепва и не ще да пуска газ. Оправи го като го чукна с чука да му размърда съставните части, защото нямаше шестограм за да го отвори и видя как е филтъра. Майстора каза, че клапана е за смяна, а аз си викам, че той клапана има един филтър и една бобина какво да му стане. Естествено на следващия ден аз го свалих, почистих и смених филтъра... имаше си боклуци.
                    Та по принцип уж всичко беше ок и колата си върви, обаче ми направи впечатление миналия ден я настъпих по сериозно, гръмна и гумичката(кихалката) изкочи. Днес пак карах и на едно изкачване нещо се усети придърпване...
                    Та се чудя дали клапана прави мизерии или нещо друго...

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Газовия клапан на предишната ми кола, правеше същите проблеми - включва когато си поиска и особено лятото в горещините. Оказа се, че проблема е в захранването му, т.е. има голям пад на напрежение по инсталацията до клапана.
                      Това го разбрах по трудния начин - купих нов клапан и още следващия ден - пак не включва.
                      Генерално решение на проблема - реле!!!
                      Бобинката на релето я управлява ключа газ-бензин, а самото реле със своите контакти управлява клапана, естествено с грамотно изпълнени достатъчно дебели кабели от + на акумулатора през предпазител.
                      От тогава докато беше в мен автомобила, нито веднъж не се получи проблем с НЕвключване на газовия клапан
                      Успех!
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Хм, маи и при мен ще се окаже нещо такова. Майстора като мереше, каза, че има 10в към клапана, но те стигали... Дали има лесен начин да се оправи проблема без да слагам допълнителни релета. В смисъл да разбера от къде идва спада на напрежение?

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          По-лесно ще ти бъде да поставиш реле - това от собствен опит.
                          И на "майстора" много здраве от мен, 10 волта са малко вярвай ми!
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                            Газовия клапан на предишната ми кола, правеше същите проблеми - включва когато си поиска и особено лятото в горещините. Оказа се, че проблема е в захранването му, т.е. има голям пад на напрежение по инсталацията до клапана.
                            Това го разбрах по трудния начин - купих нов клапан и още следващия ден - пак не включва.
                            Генерално решение на проблема - реле!!!
                            Бобинката на релето я управлява ключа газ-бензин, а самото реле със своите контакти управлява клапана, естествено с грамотно изпълнени достатъчно дебели кабели от + на акумулатора през предпазител.
                            От тогава докато беше в мен автомобила, нито веднъж не се получи проблем с НЕвключване на газовия клапан
                            Успех!
                            +1

                            Тоя филм е класически.
                            30А реле за 2-3лв. и хубави кабели и връзки решават проблема завинаги.

                            Филтъра в клапана може и да се чисти, но по-добре е нов, а и не е скъп.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              ... . Преди години успешно поставих електрически перки на 190-ката си(бензин), но най-вероятно съм имал късмет. Даже не си спомням какви части използвах.... .............
                              Това искам да го видя!
                              И някой да ми обясни, ама като на руса кака, що се прави?
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Това искам да го видя!
                                И някой да ми обясни, ама като на руса кака, що се прави?
                                Из нета има не една и две подобни модификации. Ето как се прави културно и естетически нагледно: http://www.peachparts.com/shopforum/3460948-post4.html


                                Аз ползвах някакъв вентилатор, подбран от наличното в гаража. Температурен датчик от радиатор, който май беше от VW. Датчика монтиран на тръба със заварена подходяща втулка с резба. Тръбата монтирана на входящия маркуч на радиатора(отрязана секция от него, сменена с тръбата). Подходящо налично реле, което да управлява перката. Цялата тая работа се прави бързо и лесно. Тия неща могат да са максимално прости или максимално сложни. Аз бях с максимално прост вариант, като перката я включвах направо на най-висока степен. Това нещо го правих преди около 10 години и може някои неща да не ги помня в детайли. Имаше някакъв пиниз покрай задвижването на водната помпа, но се реши доста лесно. Помня обаче, че преди да сложа електрическата перка, бях сложил перка от волга на мястото на виското на мерцедеса. Оказа се неприятен опит за модификация, след като перката падна заради дисбаланс няколко дни след монтажа. Та последва монтирането на електрическата перка и си реших проблема. От това по-близко до обяснение за блондинка не мога да дам
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X