Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Дано си прав!
    На мен ми се струва че ако се скъса горното съединение между радиатор и двигател, съда ще си остане пълен. Дано не съм прав...
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Съда е под налягане.
      След пукане и изтичане на антифриз,налягането рязко пада и си смуква течност от разширителния съд.
      Всичко това става за може би около минута.....-по стрелка въобще не може да се усети,а това нещо вече пищи.

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Съда не е под налягане. Под налягане е системата. И да - компенсатора има точно ролята да пълни радиатора или да поема течността от него. Казанчето всъшност поема температурното разширение на охладителната течност.

        Няма общо със скачените съдове, както изглежда на пръв поглед.

        Хитро е това със системата за нивото. Ще го включа в списъка с бъдещи модификации.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Имах напредвид радиаторния съд...-не разширителния и мисля си личи от обяснението.

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Така де, ама да не се обърка някой да се чуди що не му е под налягане казанчето
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              И все пак, направи проба в удобно за теб време с разкачане на горното водно съединение.
              Просто ми е интересно, от къде ще се появи въпросния вакуум при разкачен радиатор от двигателя...
              Моля не го приемай като заяждане, по-скоро изясняване принципа на работа.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Ами,ако дръпнеш маркуча нацяло няма как да има вакуум.....-естествено!


                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  Така де, ама да не се обърка някой да се чуди що не му е под налягане казанчето
                  Мхм-правилно е доуточнението!

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Ами,ако дръпнеш маркуча нацяло няма как да има вакуум.....-естествено!
                    То и частично да се скъса, пак не виждам от къде ще има вакуум за да вкара обратно течноста от разширителния съд в общия обем /радиатор + двигател/
                    Ако е долно съединение - тогава ДА. Ясно е как, но за горно...имам силни опасения че няма да работи коректно. Т.е. системата спасява 50/50
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Добрем🤒

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Гледам хубава тема сте заформили и аз да се оплача и попитам. Карам си днес всичко нормално. На едно спускане, ми направи впечатление, че стрелката на оборотите мърда нагоре надолу като луда. После усетих, че оборотите на двигателя са неравномерно, а после като се почна с гърмежите, барнеш газта пат, тръгва спира гасне... Направи ми впечатление и че като успея да вдигна обороти на някоя предавка примерно 3000 държи и върви, паднат ли ужас.... Карам само на газ и съм с обикновена газова...

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Свещи,кабели,бобини.....-ако не се оправи мери компресия.
                          По газовото....-ако работи на бедна смес-лошо....-много лошо!

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Газовата преди няколко месеца ми я настройка разбирачи. Не би трябвало да има проблем с това...

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Възможно е и някое маркучле по всмукателя да се е откачило,сцепило...-нали?

                              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Да споделя информация за новото виско.
                                Колеги - просто си купете ново!!!
                                Няма връзка въобще с преди. Сега се чува периодически как сработва, преди въобще го нямаше.
                                Днес бе подходящ ден с високи температури за тестване на охладителна система.
                                Както и очаквах - Кията е добре оразмерена като радиатор, виско и т.н.
                                Положихме доста усилия да я загреем над нормата, с майсторчето което ми поддържа колата и смени днес виското. Повече от 92 гр не се покачи температурата при пуснат климатик, което допълнително утежнява условията за охлаждане на мотора.
                                Извода е простичък - за да нямаме проблеми си сменяме радиатор, термостат, антифриз и виско.
                                Желателно е и монтиране на допълнителен цифров термометър, защото на щатния уред въобще не може да се разчита.
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X