Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    То недомислици много и ги има при всички автомобили.

    Относно резервоара и сондата. Дали не може отвора горе да се разшири? Ако няма структурна част от купето там не би трябвало да е проблем да се отвори по-голяма дупка. Ако щракнеш някоя снимка на мястото като го свалиш ще е много полезно. Ако става да се отвори по-голяма дупка ще бъде много удобно.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Свалих резервоара! Горивопроводите, които минават между резервоара и шасито са изгнили и снаждани с маркучи, явно преди доста време. Ще взема да ги сменя и тях, да ми е мирна главата.

      Един познат ми предлага същата помпа като моята, но е на налягане 3,5 бара. Това дали ще създаде проблем на инжекциона? Мога да я сложа още утре, иначе трябва да чакам до след празниците
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        На моята се свалЯ резервоара, а нищо друго не се разкача. Само да уточня че е дизел, макар би трябвало да са еднакви.
        Никакви щанги, кардани и др. не са пипани.

        Опс - сега виждам че твоята е ГРАНД. Може би има разлика някъде - дай снимка от долу.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          ИМа.Нямат много общо...а помпата я слагай смело...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Здравейте, след смяна на масло и въздушен филтър, смених и двата газови. Малко след като заредих газ, ми светна чека. Прочетена грешка, изписа:
            Р0141 Верига на нагревателя на кислородния датчик (Банка 1, Датчик 2)
            Р0136 верига на управление на нагревателя на О2 ( Банка 1, Датчик 2)

            Някой да подскаже? А, след като ги изтриха, след 15 км светна пак чека. Досега никога не е светвал след подобни манипулации.
            Николай
            VITARA 1.6, 93 къса кабр
            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Подгрев на ламбда сондата. Възможно е да си откачил или скъсал някой кабел докато са правени манипулациите. Ако не е от кабелите е най-вероятно лошо съвпадение и подгрева си е заминал.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Аха. То бях поискал да ми сменят една гарнитурка, след колектора, мислех че от там "бръмчи", оказа се че има малко скъсано след фланеца, и така си остана. Благодаря, ще се огледа внимателно.
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Някой сменял ли е,щангата на задния диф. тази която е отгоре централно над диф. към купето?
                  Дано съм обяснил правилно,на витарата там е А рамото.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Да, ама само гумените втулки.
                    Защо?
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Какво би разбило самата щанга дотолкова, че да е необходимо да се сменя? За втулките, разбирам.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Мятай му едни втулки/тампони на панхарда и не му мисли. Може и цяла, ама и аз не виждам смисъл... Ако повдигаш и удължаваш е друга тема...
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Лошото е,че нямам време да и обърна внимание/на киата/.
                          Дано устиска до есента,че има доста неща за правене.
                          Ако някой ползва отстъпки,може и да помогне.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Казвай какво ти трябва, ще проверя колко пара и ти звънкам, доставка до офис ще е безплатна. Термометри съм намерил иначе, има от 5 до 20лв. Чакам момчето да се върне от чужбина.

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                              Казвай какво ти трябва, ще проверя колко пара и ти звънкам, доставка до офис ще е безплатна. Термометри съм намерил иначе, има от 5 до 20лв. Чакам момчето да се върне от чужбина.
                              Благодаря!
                              Ще пиша на ЛС.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Колеги с турбодизел - оказа се че при мен, а може би и при всички от този модел, проклетия уред за температура нищо не показва.
                                Започвам да си мисля, че проблемите с главите на този модел, е в пряко следствие от ненормалните показания на стрелката за температура. Водача се подлъгва че всичко е наред а реално колата загрява.
                                Или по-точно, не показва повишаване на температурата при реално загряване до 99гр по електронния термометър.
                                Та - поставете си едно термометърче, да ви е спокойно на душата.
                                Оказа се че виското започва да работи на температури около 99гр което ми се вижда малко много. Сега съм поръчал ново, и то ако така работи, директно го изхвърлям и поставям ел. вентилатор. Не може термостата да отваря на 87гр. а виското да закача на почти 100гр.
                                Поне така си мисля.
                                Някой друг има ли наблюдения по тези температури?
                                И до колко е нормално за този двигател да достига почти 100гр?
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X