Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Браво Павлине,от къде ги изравяш тия схеми,и как се ориентираш и оправяш с тях,направо ме изумяваш!На мене това ми е тъмна Индия!

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Че тази схема е елементарна. Като знам на колите с климатрониците какви блокове за управление на вентилатора с доста електроника има ...

      Иначе на схемата се вижда следното:

      Предпазител 30А с име Heater в кутията с бушоните в купето, подава + на синия кабел на моторчето (Blower motor). Плюса е през 2-ра степен на контакт. Минуса (черен кабел) се командва от превключвателя на степените. Тия къдравите работи са резистори по 1 ом някъде. Намират се в едно блокче с радиатор (Blower resistor), разположено до вентилатора:

      \Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2010-03-09_034330_resistor.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5740019

      Това всичко е разположено под жабката в краката на предния пасажер.

      Като въртиш ключа на степените, подаваш маса на моторчето през различен брой резистори, според степента. В блока с резисторите според мен са първите три резистора, а четвъртия или го няма или е вграден в моторчето.

      Та първо се проверява предпазител Heater 30А. Той не изгаря без причина. Моторчето запича с времето и повишава консумацията. После се проверява дали имаме +12V на синия кабел на буксата на моторчето.

      Сваля се блока с резисторите и се замерва - между белия кабел и синьо-червения трябва да има съпротивление 1 ом, между бял и синьо-бял - 2 ома, между бял и зелено-бял - 3 ома. Това на изводите на блока. Ако не излезнат замерванията - има проблем в блока.

      После се замерва от към буксата - при завъртане на превключвателя дали идва маса на всеки един от кабелите. На първа степен трябва да има маса на зелено-белия, на 2 - маса на синьо-белия, 3 - на синьо-червения, на 4 - на белия. Ако някъде не идва маса - проблем в превключвателя.

      Сваля се моторчето - перката трябва да се върти леко на ръка, да има инерция и да няма луфтове. Може да му се подаде ток, но да се държи здраво и внимателно да не иде някой пръст в перката. Може и да се замери съпротивлението между двата извода. Беше 6-7 ома някъде. Нашите Кии нямат филтър купе, та влизат боклуци и прах, и моторчето запича след време
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        При мене пак се заформя нещо,дано да е малкия дявол!
        Снощи около 22.00ч. се прибрах със слабо парно,а одеве долях 700гр. антифриз.
        Ако е прокапала от някъде добре,че за другия вариант не ми се мисли.
        За сега,ще изчакам и ако пак намалее ще вземам мерки.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          При мене пак се заформя нещо,дано да е малкия дявол!
          Снощи около 22.00ч. се прибрах със слабо парно,а одеве долях 700гр. антифриз.
          Ако е прокапала от някъде добре,че за другия вариант не ми се мисли.
          За сега,ще изчакам и ако пак намалее ще вземам мерки.
          Какво се получи днес.Загрява нормално,парно почти няма и ужас,радиатора лед студен!
          Предполагам термостата не отваря,а не е загряла над нормалното.
          Утре ще сваля термостата,да видя какво става.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Утре ще сваля термостата,да видя какво става.
            Дано е нещо дребно. За всеки случай виж и водната помпа. Наскоро на познат с Опел, водна помпа нова на 4 месеца се оказа вече без нито една лопатка!!!
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
              Дано е нещо дребно. За всеки случай виж и водната помпа. Наскоро на познат с Опел, водна помпа нова на 4 месеца се оказа вече без нито една лопатка!!!
              Мисля да сваля термостата и да я покарам без него.
              Ще видя и на място,дали си превърта антифриза.
              Но, първо ще проверя дали отваря термостата в тенджерата на котлона.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                ....Загрява нормално,парно почти няма и ужас,радиатора лед студен!
                Предполагам термостата не отваря,а не е загряла над нормалното.....
                За да имаш парно, не ти трябва термостата да отваря. Парното е на малкия кръг, така, че колкото ти е загряла колата, толкова и парно трябва да имаш, независимо дали е отворил термостата или не. Кой радиатор е лед студен? На парното или на двигателя?
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  За да имаш парно, не ти трябва термостата да отваря. Парното е на малкия кръг, така, че колкото ти е загряла колата, толкова и парно трябва да имаш, независимо дали е отворил термостата или не. Кой радиатор е лед студен? На парното или на двигателя?
                  Радиатора на двигателя.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Мисля да сваля термостата и да я покарам без него....
                    Като свалиш термостата, ще загрее на пролет.
                    Колкото по- късно отвори термостата, толкова по силно парно ще имаш.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Ледено студен радиатор може също да означава постоянно отворен термостат, особено сега при минусовите температури. Това пък от своя страна води до липса на парно.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Здравейте. Аз да попитам, виското още като стартирате двигателя ли върти бързо или?! Питам понеже от както са големите студове загрява много бавно, като и преди си загряваше сравнително бавно. Вчера реших да проверя какво става под капака веднага след като запаля и гледам, че перката си се върти здраво. За сравнения колата ми е с ел. перка и си загрява доста бързо и в студа.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Павлине,благодаря!Полезно и добре си я разчепкал темата!!!Дано не ми се налага да поправям,но както си го обяснил и профан като мен може би ще се справи!

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Чудното е,че си държи нормалната температура.
                            И нямам обяснение на това,ако е отворен няма да загрява нормално,
                            ако е затворен ще заври.Не знам какво да мисля?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              ......Загрява нормално......
                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              Ледено студен радиатор може също да означава постоянно отворен термостат, особено сега при минусовите температури. Това пък от своя страна води до липса на парно.
                              Това, няма как да стане, и да загрява нормално.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
                                Здравейте. Аз да попитам, виското още като стартирате двигателя ли върти бързо или?! Питам понеже от както са големите студове загрява много бавно, като и преди си загряваше сравнително бавно. Вчера реших да проверя какво става под капака веднага след като запаля и гледам, че перката си се върти здраво. За сравнения колата ми е с ел. перка и си загрява доста бързо и в студа.
                                Това,че се върти не означава и бързо.На студен двигател пробвай да я спреш със сгънат вестник.
                                Ако спре,си работи нормално.Може и термостата да е причината.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X