Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Днес се обади една от детските болести на Кичка. Почна да задържа десния спирачен пакет, ту отворен и не спира, ту затворен и задържа. Та нали съм го ял вече тоя салам, след 15 минути апарата беше основно смазан и почистен, мизерната ламаринка, която е залепена на гърба на накладката отиде в коша, както и очаквах и сега пак всичко е 6.

    Обмислям сериозно дали да не сменя пакетите с другия модел. Моите са алуминиевите с големите накладки.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Без ламаринките дрънчи ли, Нико?
      Аз на дясното колело залепих ламаринката за накладката със черен силикон за гарнитури, термоустойчив, като почистих предварително добре. Сега мълчи. Отляво обаче, не съм направил тая процедура и е много досадно дрънченето.
      Иначе след като раздвижвах водачите, досега работят добре.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        На лявото колело я махнах още лятото, никакви проблеми. Не дрънчи и работи добре. Не знам изобщо каква роля има тая ламарина. И на дясното днес като свалих, пак нищо различно. Ако със залепването стои, няма лошо да я оставиш, макар за мен да е идиотско творение.
        Аз имам и друг проблем, липсват ми от дясно пружинките в двата края на накладките. Те и от ляво липсваха, но сложих от един друг пакет, който имах. Надявам се, че идват с новите накладки, та да ги сложа. От това ми беше и проблема със задържането. Ръждясали леглата и в долния край накладката запира. Зачистих и смазах и там.
        Та след като го ядох с водачи от ляво, сега с леглата на накладките от дясно, все повече си мисля, че тия пакети не са съвсем доизкусурени конструктивно. Ще пробвам с едни нови накладки скоро, дано ги има тия пружини в комплекта...
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Колеги, здрвейте и честита НГ на всички.
          Много весели и безаварийни моменти с добри приятели по незнайни off-road места ви пожелавам.
          При мен малко с фалстарт почва де, ама бял кахър, но все пак да питам.
          Понеже вчера вечерта ходих на гумаджия да ми чекнат гумата която губеше по малко въздух и ми се налагаше да я припомпвам, днес сутринта изненада, няма никой ай ся слагай резервната
          Обаче!!! вадя крика(бях спокоен че имам и е О.К.) и гледам явно е оригиналният, защото си има даже картинка със кията, НО отгоре сякаш нещо му липсва???
          Пускам снимка ако някой може да каже?
          Не трябва ли да има някаква "чашка" за тая дупка отгоре с някакви канали или този е направо някъде за по навътре под рамата предвиден да се слага. Попринцип където ги дигат гумаджиите колите под прага има един ръб който ляга в някакъв канал на крика???
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170104_084034.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5739491
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170104_084055.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5739492

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Нищо не му липсва. Трябва да го пъхнеш под шасито, а не под прага. Прага ще го изкривиш така. В предната част на шасито, точно зад предната гума има три пъпки една до друга. На една от тия пъпки надяваш дупката на крика и вдигаш. Мястото е усилено. Същите пъпки ги има на шасито и пред задната гума.

            Един съвет: Не разчитай много на този крик. Гайката на винта не е особено здрава и по някое време ще превърти. Да седи в колата ако спукаш гума на път някъде. За домашни ремонти си вземи хидравличен крик или крокодил.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Днес установих, че ми е изгоряла някоя от подгревните свещи. Пак си пали от раз, но работи на три цилиндъра десетина секунди, докато живне и другия.
              Едва ли ще сменям тия дни, но лесно ли се сменят и на топъл или студен двигател се отвиват по-лесно?
              На тази не съм сменял.

              Вчера купих една добавка за дизел и я разделих по равно на двете печки, че бая студено се очаква. И по 20 пари нафта, да се разтвори добавката.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Лесно се сменят моите ги сменям за 10 минути.
                Трябва да свалиш кулера, пластмасовата тръба от въздушния филтър,шината на свещите и свещите.
                Отвиват се с тресчотка с удължител, бавно и славно без рязко въртене на студен двигател престоял една нощ.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Колега, bullet_pk, много благодарско.
                  Оправих работата.
                  Много благодаря за помоща.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Някой да знае къде се намира датчика който показва, че е включено 4х4?
                    За лампата на таблото питам,че най-вероятно съм скъсал някой кабел.
                    Е,който кара без кори отдолу така става.Ще го намеря,но всичко е лед и кал.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      На раздатката.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Моя кабел беше провиснал и триеше в кардана (към предното каре). Та имах едни странни присветкания на лампата в движение, без да пипам лоста. В раздатката други кабели не влизат
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          На този студ за ремонти ли е?!Аз едвам размразих днес дясната врата,защото шофьорската и централното не се задействаха,припалих та загрея хубаво и вече съм на вино и аз да загрея че от сутринта 164м.пътеки,отриване на джипките!Сега и ферозата ако успее да запали да поработи малко и това е за днес!

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            На този студ за ремонти ли е?!Аз едвам размразих днес дясната врата,защото шофьорската и централното не се задействаха,припалих та загрея хубаво и вече съм на вино и аз да загрея че от сутринта 164м.пътеки,отриване на джипките!Сега и ферозата ако успее да запали да поработи малко и това е за днес!
                            А,в това време въобще нямам намерение да правя каквото и да е.
                            Само питах къде е датчика да знам,че оня ден лампата примига на няколко пъти и угасна.
                            Благодаря за помощта,колеги!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Бат Гоше,при всички положения трябва да качваш на канал и най вероятно или са скъсани кабелчетата,или клемата се е извадила!Дано е лесно достъпен датчика.

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Какво се развали ...

                                Вчера на тръгване от работа ми изчезна парното. Сутринта в големия студ си работше, а вечерта - вентилатора не работи ... Че бяхме и 4-ма в колата и парата от дъхът ни ставаше директно на лед по стъклата. Ужас и безумие, нищо не се вижда...

                                Добрах се до вкъщи, тъмно, кучи студ, гаража тясен да отворя вратата и да работя, та навън в снега ... Свалих вентилатора, подадох му ток от акумулатора - работи.

                                Намерих тази схема:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2010-03-09_034250_blower.gif
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5739973

                                Проверих предпазител Heater - здрав. Блока с резисторите - здрав. Ключа - подава маса на всички изводи на блока с резисторите. На синия кабел идват 12 волта ...

                                Сглобих всичко - работи. Какво му имаше - не знам. Тази сутрин си работеше нормално. Да се постопли времето, пък ще разглобя моторчето да го почистя и смажа.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X