Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"скърца" хардтопа при мимусови температури.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "скърца" хардтопа при мимусови температури.

    Тази нощ температурата беше под 0-лата (цялата беше заскрежена)сутрин като потеглих забелязах, че от вибрациите и друсането много гадно скърца откъм хардтопа. Все едно ми чегъртат със стиропор по прозореца. Предполам че идва от страничните прозорци, нали се отварят като шибидаци. С какво да я напръскам? И дали е само от прозорците?
    О899 2б2 1З2

  • #2
    До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
    Тази нощ температурата беше под 0-лата (цялата беше заскрежена)сутрин като потеглих забелязах, че от вибрациите и друсането много гадно скърца откъм хардтопа. Все едно ми чегъртат със стиропор по прозореца. Предполам че идва от страничните прозорци, нали се отварят като шибидаци. С какво да я напръскам? И дали е само от прозорците?
    Самия хардтоп си скърца. Със силиконова смазка или технически вазелин минаваш повърхностите които се допират
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

      Оффф опасявах че ще е така. Това значи, че трябва да го свалям.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #4
        До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

        това е един от най-големите недостатъци на хардтопа
        Другите два са, че обикновено има течове и свалянето му е доста трудоемко... на всичкото отгоре, като го свалиш трябва и място за съхранение...
        Пък на ТЛК73 и Патрол хардтопа е почти несваляем... има около 30 болта, които обикновено се късат...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

          Моят пък нито скърца, нито тече!

          Коментар


          • #6
            До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

            Тези проблеми обикновено се проявяват чак след първото сваляне...

            Пластмасовите сглобки по принцип са склонни да скърцат и пукат при резки температурни промени. А като се качиш в заледената кола и надъниш парното се случва именно това...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

              Моя не капе. Ще пробвам първо да го напръскам със силипонов спрей по зглобката без да го свалям, както и уплътненията на стъклата. Ако не се получи ще разглобявам.
              Благодаря ви за съветите.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #8
                До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

                Не е голям проблем да се свали хардтопа на ферозата. И сам човек може да го дигне и премести. Мисля, че не тежеше повече от 20-30 килограма. Но трябва да се поклечи в колата докъто се развият болтовете. Ако не е в гараж на този студ си е кофти. Не мисля че ще се оправи само ако се напръска без да се свали.

                Коментар


                • #9
                  До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

                  Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                  .....Ако не е в гараж на този студ си е кофти. .....
                  Е за това де. Иначе са 10 (ако не греша) болта и нищо сложно. Ще видя. Ако утре е слънчево ще взема да го направя. Хем мога да врътна едно кръгче кабрио за гъзария, да ми се посмее квартала.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    До: "скъца" хардтопа при мимусови температури.

                    Ако искаш мини до нас ще ти дам да врътнеш едно с моята. Само ще сложим една кофа за седалка. Тогава няма начин да не ти се посмеят

                    Коментар


                    • #11
                      До: "скърца" хардтопа при мимусови температури.

                      Здравеи
                      Аз имах същият проблем скърца та се къса .Взех и попритегнах всички болтове и спря да скърца дори минах без да пръскам с шпрей

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X