Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

    Колега, поради това, че никога не можеш да заредиш едно и също количество гориво на бензиностанцията (до едно и също реално ниво в резервоара), за да можеш да направиш какъвто и да е извод, трябва да си заредил десеттина резервоара, и то за предпочитане от светнала лампа до пълно..
    При еднократно зареждане съм отразявал разлики до около 0.5-0.8л/100км, които обаче се неутрализират при последващи зареждания, където разликата е с обратен знак..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

      Преди 15-ина години си пълня бутилка от масло-1 литър с дизел на бензиностанция на Петрол.Ама се пени много и става много бавно.Бензиджийката ми иска по-малко пари от цената на литър гориво.Аз и плащам 1,и казвам че не може да е по-малко.Зареждам догоре,след 1-2 километра допълвах от бутилка,наистина догоре.И така засичах няколко пъти разход за "спорта".Нямам БК,но това е начина.Проблемът е,че като знаеш за засичането,караш може би една идея по-бавно-много е трудно да не го правиш.Резултатът е един и същ,с разлика +-2-3%.Няма разминавания в заредени количества.Проблемът е в тежестта на десния крак

      Коментар


      • #78
        От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

        Аз успях да заредя 82.23 л бензин в 80 литровия ми резревоар при положение, че по груби сметки би трябвало да имам около 10 литра - лампата ми светва на около 15.
        Също така успях да заредя 47.18 л газ в 50 литровата ми бутилка, която на други бензиностанции спира на 37-38л.
        Не мога да кажа дали са ме натоварили, защото напоследък и разхода не мога да си сметна.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #79
          От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

          Откакто минах само 50 км след като ми светна лампата,вече въобще не гласувам и минимално доверие на индикатора за количеството на горивото.Добре че си карам резервно гориво в бутилка,та не останах на пътя.Може да се сипе и повече гориво в резервоар от официално обявения капацитет,а и те не са еднакви за един и същ модел.Понякога има разлики от по няколко литра.Не виждам логика да ни лъжат в количеството,когато си го правят с цената,и няма какво да се направи.За да има избор човек,се предполага че трябва да има поне един коректен играч на пазара-ама няма

          Коментар


          • #80
            От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
            ...Не виждам логика да ни лъжат в количеството,когато си го правят с цената,и няма какво да се направи....
            Тъкмо снощи гледах по национална телевизия как горивата скочили с 4ст, и вече били станали 1.80+лв/л... Как може да обявяват цена, която е вследствие на картелно споразумение, като 'крайна' цена? Тук си зареждам на ОМВ (и то не най-евтиното) за 1.61лв/л ... Мина вече половин година от акцията на Марешки и гледам никой не е фалирал..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

              Наближава време за смяна на горивен филтър и смятам да използвам този момент за точно замерване на горивото което се събира в резервоара+гърловината. Мисля да източа с една помпичка маркуча който идва от резервоара и после да налея с разграфена туба до капачката на гърловината - така поне ще намаля неизвестните с едно в уравнението! Филтъра се намира под купето и няма ръчно подкачване, ще затапя маркуча към помпата да не изтече нафтата - има ли нещо друго което мога да окепазя при тази процедура?
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #82
                От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

                измерването.

                Коментар


                • #83
                  От: Колко гориво би трябвало да побира един автомобил?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  измерването.
                  Недей бе човек! Знаеш ли с колко зор се навих?!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #84
                    След три години направих най-сетне замерването: по борда изразходени 56.6 литра + 6 литра източих докрай резервоара = 62.6 литра събирам по мои данни! Замерих тръбата за пълнене - трябва да събира 2.5 литра + 60 литра резервоар по книжка = 62.5 литра - баси съвпадението?! От Лукойл обаче упорито ми сипват с 2-3 литра отгоре на борда - единствен вариант остава резервоара да е реално 63, а не 60 литра! Демек съмненията остават, но сега поне точно знам с колко гориво разполагам!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #85
                      Едо, няколко пъти в темата се каза-резервоарите на колите/камионите, и въобще всякакъв вид резервоари НЕ СА средство за измерване. Те си служат за съхранение на горивото.
                      Единственотот което можеш да направиш за да видиш дали те лъжат е да използваш тарирания съд. А ако не вярваш на този от бензиностанцията-да занесеш свой. Ама кой ще ти гарантира, че мери вярно?

                      За да може да се излъже с количеството гориво трябва да се случат верига от събития:
                      -Техникът който настройва дебитомера в колонката да "набъзика" показанията'
                      -Служителят от метрологичния контрол да си затвори очите.
                      -Собственикът(или поне управителя на съответната бензиностанция)да е запознат с това.
                      -Тарирания съд да е "пинат"
                      -Всички тези по веригата да осъзнават риска и да го приемат.

                      Не мисля, че на сериозни бензиностанции е възможно да се случи. То и на малки дето работникът и собственика може да са един и същ човек пак не би трябвало да може, поради горните причини.

                      В психологията на хората(и особено на българите) е да ни се струва, че винаги всички живеят с единствената мисъл как да ни излъжат или прецакат.
                      А бензиностанциите са си просто бизнес, със съответните надценки които определят печалбата на търговеца. И те са си достатъни за печалба, и риска да те изловят в лъгане(и кражба вследствие) не си заслужава. Отделно конторла.
                      Последно редактирано от Кольо; 13-12-19, 09:24.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #86
                        Борда понякога лъже. 0,5/100 да е, и за 600км са 3л.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #87
                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Борда понякога лъже. 0,5/100 да е, и за 600км са 3л.
                          При мен борда е 0,3 л. надолу. Само веднъж излезе 1:1. Това за вече към 12 хил.км. Зареждам само пълно-пълно, на една и съща бензиностанция, повечето случаи и на една и съща колонка.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #88
                            Аз пък си имам една любима колонка на една голяма бензиностанция.

                            Предисторията: От години зареждам Лупото на жената, понеже мразя да ходя по бензиностанции, принципът е малко преди да светна лампата, заредам на макс, до откат, до N-то изключване, абе буквално до гърловината.
                            Години наред ми събирало 26 до макс 28 литра и един ден отивам на същата бензиностанция, но на някоя от средните колонки (обичайно зареждам на 1-ва или 2-ра).
                            Започвам да пълня, по сметки чакам максимум около 26л, а колонката си върти 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32л и приключих, (по каталог събира 36 литра). Влизам полу-напушен, почти на гюрултия и им казвам, че май не им е в ред колонката да си я погледнат и да ми звъннат. Естествено от умрял писмо......

                            След седмица сядам в Лупото, гледам 100-тина км пробег, стрелката почти не е мръднала, след седмица 200+ км, стрелката леко над половината....... и тн. Дойде време за ново зареждане, но вече с доста по-голям пробег, отивам на същата колонка, отново 3-5литра над обичайното, но и разходът си е обичайния, т.е не са ме излъгали.

                            С две думи, нямам идея как, но тая колонка наистина успява да натъпче повече гориво, единствено ми се струва, че върти по-бавно, като естествено не прелива, изключва си сама, но по-късно.

                            И същата тая колонка ми стана любима, вече от около година и половина.

                            А сеирът е как ме гледат, когато има някоя на нея, а всички други са свободни, но какво да обяснявам.

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Едо, няколко пъти в темата се каза-резервоарите на колите/камионите, и въобще всякакъв вид резервоари НЕ СА средство за измерване. Те си служат за съхранение на горивото.
                              Единственотот което можеш да направиш за да видиш дали те лъжат е да използваш тарирания съд. А ако не вярваш на този от бензиностанцията-да занесеш свой. Ама кой ще ти гарантира, че мери вярно?

                              За да може да се излъже с количеството гориво трябва да се случат верига от събития:
                              -Техникът който настройва дебитомера в колонката да "набъзика" показанията'
                              -Служителят от метрологичния контрол да си затвори очите.
                              -Собственикът(или поне управителя на съответната бензиностанция)да е запознат с това.
                              -Тарирания съд да е "пинат"
                              -Всички тези по веригата да осъзнават риска и да го приемат.

                              Не мисля, че на сериозни бензиностанции е възможно да се случи. То и на малки дето работникът и собственика може да са един и същ човек пак не би трябвало да може, поради горните причини.

                              В психологията на хората(и особено на българите) е да ни се струва, че винаги всички живеят с единствената мисъл как да ни излъжат или прецакат.
                              А бензиностанциите са си просто бизнес, със съответните надценки които определят печалбата на търговеца. И те са си достатъни за печалба, и риска да те изловят в лъгане(и кражба вследствие) не си заслужава. Отделно конторла.
                              Съгласен съм със всичко, но тук акцента е не, че съм прецакан /това си е нормално агрегатно състояние по рождение/, а че искам да знам колко гориво имам в резервоара! Сега вече знам, че покаже ли борда 62 литра съм дотам, а както се навирам обикновено в непознати райони, предвиждането е много критично!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #90
                                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                                От Лукойл обаче упорито ми сипват с 2-3 литра отгоре на борда
                                A защо изобщо спираш на лукойл.
                                Еко и шел са франчайзинг, поне на хартия централата се грижи бензиностанциите да са изрядни. Спецялно Еко го правят. Шел са според зависи. На лукойла ни цена ни качество . Защо спираш там?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X