Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

    Е още утре излитам със 100 лева за правилното. Просто ме подведе каталог. Иначе сега шумове и анумалий не се наблюдават. В крайна сметка 242 май е доста еднаква разфатка а е именно с атф.... защо ли?

    Коментар


    • #17
      От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

      Не вЕрвайте на масларски каталози, само на такива от производителя на колата, не на масло. "Мопар" не е производител на масла. Ако може да намерите по-евтино една "Тутела", според дядо Владо, може и от нея в раздатка 247 - вижте в темата за масла и течности.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Е още утре излитам със 100 лева за правилното. Просто ме подведе каталог. Иначе сега шумове и анумалий не се наблюдават. В крайна сметка 242 май е доста еднаква разфатка а е именно с атф.... защо ли?
        И ти си влязъл в един филм.С тези пари колко пържоли и вино щеше да купиш
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #19
          От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

          А каква е тая Тутела като номер или спецификация? Тутела има навсякъде дето се продава Фиат, Ивеко, и тн. Въпроса е какъв е номера или спецификацията?

          Ще се възползвам от тази тема ако на някой е интересно да обсъдим и каква по дяволите антена може да се монтира на калника? Пробвах няколко универсални, обаче те са по-дебели за по-голям монтажен отвор. Като цяло на калника не ме кефи изобщо, но там и е мястото фабрично. Колебая се да монтирам "перка от акула" на тавана защото клоните може да счупят другата. Така и така е за боя не ми пречи да се запуши отвора за антена. При вас с какви сте и само един вид ли е на WJ?

          Коментар


          • #20
            От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

            Трябва да видиш спецификацията на самото масло.
            Последно редактирано от Пламен С; 21-08-16, 21:59.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #21
              От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

              Колега ако някъде пишеше спецификация нямаше да сипя АТФ+4, а масло по спецификация(която не я пише никъде). Заместителите известни във форума са Тутела 80W(по-скъпа от мопар 245, 247), ставало и Кастрол 80W 10лв/1л., става и с АТФ+4 .... Резултата според Kinex е че раздатката работи по-ефективно от което по-бързо разтяга верига. Понеже ми е все тая една верига повече или по-малко ако някой не изкаже страшни аргументи май ще покарам с АТФ-а.

              Коментар


              • #22
                От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                А каква е тая Тутела като номер или спецификация? Тутела има навсякъде дето се продава Фиат, Ивеко, и тн. Въпроса е какъв е номера или спецификацията?
                Пише го във форума, ама трябва да се потърси маааалко така усилийце да се положи:
                Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
                Това е маслото на Petronas за раздатката nv 247, разработено специално за jeep. Цена около 29лв -1лт
                [ATTACH=CONFIG]857005[/ATTACH]
                За по-сигурно - обади се на Дядо Владо на телефон 0877 17 07 27
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                  Последно взех и сипах Кастрол 80W API GL-4, същото като Тутела. За мен проблем няма в работата на раздатката. Маслото беше рядко като олио, и много трудно откриваемо. АТФ+4 не е за раздатката защото след обичаен маршрут се загрява много повече от преди. За два дни и 300-350км смени цвета леко към черно.

                  100лв за опаковка няма дам! Поне не при да знам че раздатката ми е в отлично състояние което за момента не съм сигурен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    100лв за опаковка няма дам! Поне не при да знам че раздатката ми е в отлично състояние което за момента не съм сигурен.
                    Много странна тая цена? При вноса, организиран от Жоро ЦСКА, масло за NV247 излизаше 40 лв., тука се продаваше по около 60? По немските сайтове е 17 евро.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Много странна тая цена? При вноса, организиран от Жоро ЦСКА, масло за NV247 излизаше 40 лв., тука се продаваше по около 60? По немските сайтове е 17 евро.
                      Сега може да се намери средно 55лв.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                        102лв с 35% Отстъпка. Иначе 80л/литъра в Интеркарс. В скорпин-а даже няма да се обадя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                          Във Вест Ауто в момента са на 55лв,иначе аз ги намерих за 102лв.общо 2л.Вчера смених маслото в раздатката.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                            А защо точно това масло трябва да се налее?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                              Това дават по спецификация,като най-добро и безпроблемно.
                              Иначе има и заместител на Петронас.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за скоростна кутия на JEEP Grand Cherokee WJ 4.0 1999г.

                                Така е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X