Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

    Здравейте,днес се сдобих с KIA Sportage 2.0 CRDI 2005г.Като го подкарам на около 500м. започва да мига следната зелена лампа,какво може да означава това?Благодаря предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:165eaa34563a5a5ee337572b15265b77dfe8ba46e51dae3befe14e7e7f9c63e7.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:6110515

  • #2
    От: Нужда от помощ

    Индикира за включено 4х4.Ако копчето е на 2Н,то вероятно има ел.проблем по датчиците и/или електромагнитната муфа в задния диф.Възможно е да е блокирала...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от помощ

      Я провери първо има ли го кардана, че последно време какви ли не случки се случват... После отиди някъде на черен път, натисни копчето за 4х4 и тръгни малко, да я пораздвижиш и гледай дали пак ще почне да мига, има вариант да е откачена буксата от електромагнита. Иначе самото мигане е свързано с някакъв проблем, но така е трудно да се каже какъв
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от помощ

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Я провери първо има ли го кардана, че последно време какви ли не случки се случват... После отиди някъде на черен път, натисни копчето за 4х4 и тръгни малко, да я пораздвижиш и гледай дали пак ще почне да мига, има вариант да е откачена буксата от електромагнита. Иначе самото мигане е свързано с някакъв проблем, но така е трудно да се каже какъв
        Ако го няма кардана светка АБС-а и то при буксуване,после гасне...няма общо.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от помощ

          Малко съм невеж в това отношение,това какво означава,че постоянно върти 4x4 или изобщо го няма,скъпо ли е решението ако евентуално е това?
          Последно редактирано от Peter 08; 12-03-16, 22:53.

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

            Я по- добре се свържи с нинджата и се разберете за един преглед
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Я по- добре се свържи с нинджата и се разберете за един преглед
              Ша са разберат ма поне да беше си попълнил профила.

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

                Да използвам и аз темата.Имам същият автомобил. До колкото знам стандартно си карам на включени предни колела и ако прибоксува тогава се включват и задните в някакво съотношение. Питането ми е при положение, че не ми светят ниаккви лампи по таблото и си карам на чист равен асфалт възможно ли е да ми се включат и задните без да усетя или щях да имам някакви индикации-визуални или такива каквито се усещат.

                Благодаря предварително и поздрави за готиния форум.

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

                  Във всеки един момент, в който има разлика в оборотите на предни и задни колела - зацепва и задния мост в някаква степен. Светлинна индикация ще имаш само като пробоксува и се включи ESP-то. При рязко потегляне се случва да превъртят и двете предни и ЕСП-то не светва, но пък от по- рязкото зацепване на задния мост усещаш нещо като шут в г*за
                  Условие за зацепване на задното е и разлика в диаметрите на гумите (независимо дали са с различна марка, модел и размер, или просто са различно износени)
                  За това и се препоръчва размяна на предни и задни гуми през 5-10 000км.

                  Като цяло колкото повече я караш тази кола - толкова по- лесно и бързо ще усещаш кога ти е зацепило и задните карантии.
                  Аз преди време си направих експеримент - взех си само 2 нови гуми и ги монтирах отпред.... Е те тогава много отчетливо усещаш кога зацепва. Естествено след има няма 20км взех още 2 нови от същата марка модел и размер и дертовете ми приключиха.

                  Поздрави.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

                    отървах се от това идиотско нещо наречено СУВ повече никога джип автоматик освен ако не вземам 5000 лева заплата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от помощ - KIA Sportage 2.0 CRDI 2005

                      Първоначално публикуван от syfer Преглед на мнение
                      отървах се от това идиотско нещо наречено СУВ повече никога джип автоматик освен ако не вземам 5000 лева заплата.
                      И това е решение,а другия път питай и гледай!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X