Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Храсторез Stihl ms 260 + HS 246 или HS 45

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Храсторез Stihl ms 260 + HS 246 или HS 45

    Едно въпросче без ясен за мен отговор, моля за насоки.
    Питането ми е следното: Двоумя се при закупуване на храсторез ,дали да взема само приставката за щил 260 ''HS 246'' превръщаща резачката в храсторез или да инвестирам в най евтиния храсторез на щил HS 45. HS 246 е на стойност около 500лв. ,а HS 45 е около 450лв.
    В единия случай ще имам един двигател с 2 функции ,а с втория отделна машина. Притеснява ме надеждността на HS 45 ,дали редуктора и ножа са на нивото на приставката HS 246.
    За момента не се очертава особено тежка работа с машината, разликата в тежестта е около 1кг.,разликата в мощността е фрапираща и май прекалено голяма при варианта MS260 + HS 246- 3к.с. , а при HS 45 -1к.с.
    При HS 246 имам 60см. работна част ,а при HS 45 са само 45см.
    Знам че тук се подвизават колеги с доста познания в областта.
    Аз още не съм се сблъсквал с този тип машинарии ,но от четене в мрежата разбрах ,че най важната и проблемна част е редуктора.

    Благодаря за отговорите.

  • #2
    От: Stihl ms 260 + HS 246 или HS 45

    Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
    Едно въпросче без ясен за мен отговор, моля за насоки.
    Наистина е слабо продаваем артикул при нас и "живи" отзиви е трудно да се получат.

    За мен всички уреди 2в1, 3в1, 5в1 са компромиси, пред отделно взети машини. Мотивацията за подобни покупки, за мен, са липса на място за съхранение на всичките машини.

    Но тук въпроса е и малко по-друг, понеже машините са съвсем различни като клас.

    Ако имате 10на метра жив плет, на височина до 180см, то определено изборът трябва да е 45ца - по-лека, по-удобна за работа, по-малко вибрации.

    Обаче, ако се поддържа сериозно количество плетове + подстригване и оформяне на долната част дръвчета /ако има декоративни такива, клоните на които трябва да са 210см от земята/ то насадката за 260 ще свърши доста повече работа.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Храсторез Stihl ms 260 + HS 246 или HS 45

      Ами тенденцията при ползването към момента нараства ,но до съзряване ще мине още доста време ,всепак храстите които съм ''изградил'' са още в ''детската градина'' на около 2г. са ,а сериозната сеч се започва след 4-5-та година. Наистина съм на кръстопът ,още повече обекта за който ми трябва е с почти благотворителна цел ( детската градина на малкия). Май ще взема 45-цата, пък ако се отвори повечко работа ,няма да я бързаме много и пак ще се свърши,а и ще изкара парички за приставката или за по голям ''батко''. Никога не е излишна една по финна машина, май ще стане като със 192Т-то, купих я за определена работа ,пък тя се плати на втория клиент.
      paksss , редуктора и ножовете предполагам са на ниво като за щил. Гледам по клипчета ,че я оборудват и с 60см.нож та си мисля ,че няма да е като детска играчка изключвам размерите де.

      Коментар


      • #4
        От: Храсторез Stihl ms 260 + HS 246 или HS 45

        Реших за сега задачката . Намерих HS 45 с 60 см. нож за 220лв. употребяван ,но явно пазен и обгрижван само дето са му затрили капака на филтъра и следващата седмица ще му направя бойното кръщение ,пък да видим дали става или не! Благодаря за съветите!

        Коментар


        • #5
          От: Храсторез Stihl ms 260 + HS 246 или HS 45

          Теста мина успешно, храстореза се представи повече от добре успях да оформя около 50-60м. чемшир само с 4 резервоарчета бензин ,като последния не свърши докрай(не ми се занимава да меря какво точно е останало). Ето снимки на свършената работа:
          А това е след мен. Има още една ''Г'' образна форма , но малко по-късичка .

          Чемшира не е стриган от над 30г. А от цялата тая процедура изкарахме около 2 куб.м. отпадък.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X