Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за премахване на вирус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: моля за съвет за премахване на вирус

    Да допълня. Ъпдейтвате флеш плеъри, джава, акробат и т.н само от официалните сайтове на продуктите.

    Коментар


    • #17
      От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Да допълня. Ъпдейтвате флеш плеъри, джава, акробат и т.н само от официалните сайтове на продуктите.
      0. Не използвате windows ако не е абсолютно необходимо, грамотно настроен от човек който знае какво прави
      1. Флаш, Джава в браузера и Акробат - вън! Акробатът има заместители които не лепят зарази, другите две неща са технология отдавна изхвърлена (и за добро).
      2. Бекъп - ама не така че да вкарате в някой момент криптираните файлове върху здравите.

      Оттам нататък другите мерки са по желание.

      Коментар


      • #18
        От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        1. Флаш, Джава в браузера и Акробат - вън! Акробатът има заместители които не лепят зарази, другите две неща са технология отдавна изхвърлена (и за добро).
        Как да стане като Java е напр. необходима за Търговския регистър, с какво да се отварят PDF-файлове (има разни PDF-viewer-и ш т.п., но се даунлоудват от доста съмнителни сайтове). Youtube не е ли все още флаш-базирана?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: моля за съвет за премахване на вирус

          Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
          Моля за съвет как да си възстановя файловете и как да изчистя от системата тази неприятна гадория. Систем рестора е празен по някаква причина, нямам бакъп /то това не е за хвалене/.
          Засега си направи пълни 2 копия на поразения диск и операциите извършвай с едно от копията. Често след 2-3-6мес. успяват да ги разбият, може и сега да извадиш късмет.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ....
          Но твърде често има начин и без плащане. Зависи кой точно от стотиците варианти те е нападнал. ...
          Десетки хиляди са вече, като нарастват по експонента ( вече има тулчета да ги правят и не програмисти)

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Как може да се пазим от тези неща ?


          Бекъп е най-добрата политика(даваща най-голяма свобода при работа) срещу каквато и да е катастрофа.
          Последно редактирано от DBRS; 11-03-16, 07:23.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #20
            От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            .... Флаш, Джава в браузера и Акробат - вън! Акробатът има заместители които не лепят зарази, другите две неща са технология отдавна изхвърлена (и за добро).
            Яворе, явно не живееш в България....
            ТР е малкия проблем.... НАП, Митници и т.н. работят с приложения, ползващи Java...
            Да не ти кажа, че доскоро държах различни версии на Java и браузъри, защото едното приложение работи само на дадена версия браузър и Java, другото - на други комбинации...
            А някои организации приемат нещата САМО в електронен вид...
            Очаквам съвети как да си разкарам Java-та, ама да мога да подавам документи (и с електронен подпис, че и там е цирк)?

            А за колегата - тъжна работа е... От домашния комп периодично правя архив на външен диск и го пазя в друга сграда...
            От служебния комп ежедневно автоматично архива се обновява на телефона (добре, че е само около 5-6ГБ).. А от телефона - периодично (когато съм в дадена мрежа) се прехвърля на друг компютър...
            Често превенцията спестява големи главоболия...

            П.С. Съвета на DBRS за копията и експериментите е добър
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: моля за съвет за премахване на вирус

              Благодаря за съветите, за съжаление съм с знания на потребител. Днес ще дам лаптопа да го лекуват, ако стане стане.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #22
                От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                ... От домашния комп периодично правя архив на външен диск и го пазя в друга сграда...
                От служебния комп ежедневно автоматично архива се обновява на телефона (добре, че е само около 5-6ГБ).. А от телефона - периодично (когато съм в дадена мрежа) се прехвърля на друг компютър...
                Често превенцията спестява големи главоболия...

                П.С. Съвета на DBRS за копията и експериментите е добър
                Може ли за съвет за програма, която да прави този архив.
                Ползвам 3 компа вързани и помежду си и към света и архива ми се състои от различни екселски, уърдовски и други файлове на някаква специализирана програма като общия обем е около 1,5 Гб.
                Последно редактирано от s_s1; 11-03-16, 11:13.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Може ли за съвет за програма, която да прави този архив.
                  Ползвам 3 компа вързани и помежду си и към света и архива ми се състои от различни екселски, уърдовски и други файлове на някаква специализирана програма като общия обем е около 15 Гб.
                  В/от телефона архива го правя с Cheetah Sync (май бе платена в гугъл плей, ама струваше 2-3лв)... Има и леко приложение, което се инсталира на компа... Позволява добри настройки по анализа на това кое да промени в телефона, и кое да има приоритет ако има конфликт (дали телефона, дали компа, дали просто да подмени с по-новия от двата файла и т.н.)... Като настройките и директориите/файловете за прехвърляне зависят от това в коя мрежа си (при мен например събира от служебния няколко директории от различни дискове, като приоритета е 100% компютъра, а когато телефона е при другия компютър, приоритета се променя към телефона, като смъква всичко в една директория)...Първия бекъп е тежък, но от там нататък прехвърля само променените файлове)...
                  А иначе ползвам стоковия уиндоуски бекъп към външни дискове... Уверен съм, че има и по-удобни програми, но не съм търсил...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Може ли за съвет за програма, която да прави този архив.
                    Ползвам 3 компа вързани и помежду си и към света и архива ми се състои от различни екселски, уърдовски и други файлове на някаква специализирана програма като общия обем е около 1,5 Гб.
                    При мен са 10 компютъра, свързани помежду си и с интернет през рутера + един "суич", щото на рутера са само 4 буксите за кабели. Единия компютър го налази миналата година такова нещо, но не се разпространи по другите. Антивирусната програма (платен NOD 32 го хвана, когато вече беше направил поразията). Във всеки компютър има по една споделена директория за документи, в която може да се бърка, но само "read-only" от другите компютри, периодично директориите ги синхронизираме като съдържание. След минаването на "крипто-вируса" дублирах документите - на всеки компютър се качи съдържанието на споделената директория от например съседния му друг компютър, като се запази в "несподелена" директория. Отделно през определен период от време записвам документите и на DVD-та, те побират по 4 и повече GB.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      При мен са 10 компютъра, свързани помежду си и с интернет през рутера + един "суич", щото на рутера са само 4 буксите за кабели. Единия компютър го налази миналата година такова нещо, но не се разпространи по другите. Антивирусната програма (платен NOD 32 го хвана, когато вече беше направил поразията). Във всеки компютър има по една споделена директория за документи, в която може да се бърка, но само "read-only" от другите компютри, периодично директориите ги синхронизираме като съдържание. След минаването на "крипто-вируса" дублирах документите - на всеки компютър се качи съдържанието на споделената директория от например съседния му друг компютър, като се запази в "несподелена" директория. Отделно през определен период от време записвам документите и на DVD-та, те побират по 4 и повече GB.
                      От тебе ще излезе средна ръка системен администратор.

                      Виждал съм далеч по-лоши (и обективно неработещи) схеми на архивиране, старателно изпълнявани от цели отдели компютърджии.

                      Коментар


                      • #26
                        От: моля за съвет за премахване на вирус

                        Хм... Че къде са учили тези компютърджии... В едни от първите часове по информационна сигурност се учи, че бекъпа трябва да е физически отделен и максимално отдалечен/независим от оригинала... (след това го спрягаха при падането на кулите в САЩ и на дейтацентровете в тях - как последните минути инфото е хвърчало еднопосочно към бекъп на друго място...)..
                        Боголюб е направил нещо подобно, но с друг мащаб... Аз съм си мислил да Wi-Fi databank, която да разположа в съседна сграда (има чуваемост), но след това се отказах - телефона и бекъп-компютъра смятам че са достатъчно физически разделени
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Може ли за съвет за програма, която да прави този архив.
                          Ползвам 3 компа вързани и помежду си и към света и архива ми се състои от различни екселски, уърдовски и други файлове на някаква специализирана програма като общия обем е около 1,5 Гб.
                          Бухай всичко в ДропБокс а под ДропБокса да е в по-малка папка е УанДрайв и в уандрайва вече са ти ВСИЧКИ работни файлове, синхронизирани на всички ПСта, телефони, таблети и т.н..

                          Примерно C:/DropBox/OneDrive/Documents/Vsichi_failove_na_Pesho/....

                          Струва символично на година но имаш зад гърба си най-големите компании в света, Амазон клауд и Майкрософт Клауд.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: моля за съвет за премахване на вирус

                            Да докладвам за резила.............днес отнесох лаптопа във фирмата която ползвам за този тип услуги, след кратък разговор се разбрахме да ми качат по голямата част от файловете/тези който не бяха все още криптиртани/ на отделен носител и преинсталация на всичко останало, само така можело да има гаранция ,че всичко е почистено.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: моля за съвет за премахване на вирус

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Бухай всичко в ДропБокс а под ДропБокса да е в по-малка папка е УанДрайв и в уандрайва вече са ти ВСИЧКИ работни файлове, синхронизирани на всички ПСта, телефони, таблети и т.н..

                              Примерно C:/DropBox/OneDrive/Documents/Vsichi_failove_na_Pesho/....

                              Струва символично на година но имаш зад гърба си най-големите компании в света, Амазон клауд и Майкрософт Клауд.
                              Понеже и мен ме удариха по същата схема, но за щастие кодихара 300GB филми от арената, та не ме боли особенно, искам да питам как те пази уандрайва?
                              Нали като мине гадта и кодира файла при синхронизация след промана на файла същата гадост ще се появи и там или нещо бъркам?

                              Коментар


                              • #30
                                От: моля за съвет за премахване на вирус

                                Не бъркаш. Номерът е да се усетиш преди синхронизацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X