Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за повдигане на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за повдигане на Лада Нива

    Здравейте колеги, знам че повечето от вас ще кажат че е елементарно и да си го направя сам, но нямам нито време, нито подходящо място инструменти и т.н.
    Та може ли да ми препоръчате някой които да може да извърши манипулацичта читаво срещу нужното заплащане разбирасе, колко време би отнело и ориентировъчна цена на всичко?

    Благодаря предварително за отзивчивостта
    Поздрави !

  • #2
    От: Помощ за повдигане на Лада Нива

    Ако бяхте казали и от къде сте, можеше и да се намери някой
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за повдигане на Лада Нива

      Съжалявам за пропуска от София съм това е единия варянт, а нивата ми е на вилата между Благоевград и Дупница, но мога да я докарам и до София.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за повдигане на Лада Нива

        Дано се намери някой, или по София или по Благоев, в краен случай, аз съм далеч, чак Якоруда. Зависи какво повдигане искате, стандартното, гумените тампони за пружините са към 10-15 лева, дур-алуминия за подложката на шарнира, зависи от цената на материала + струговане, но към 30-40, също и 4-5 лева за високо-якостните болтове+ гайки и шайби, след интервенцията е препоръчително да се мине на стенд, предницата
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за повдигане на Лада Нива

          Ще те имам впредвид ако не се появи нещо по наблизо , благодаря !

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за повдигане на Лада Нива

            dark1: Какъв е терена по който караш Нивата? Пътния просвет (клирънс) се решава с подходящи високи гуми и начини те да не опират. Преди да тръгнеш към повдигане трябва да си наясно от "+" и "-" на тази интервенция по Нивата. Обади ми се в София или Благоевград да обсъдим проблема ти (GSM 0887 180 966).
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за повдигане на Лада Нива

              За подходящи гуми, трябва и нещо, което да ги развърта. Нивата няма такова.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                mstoev това опитах сложих руска гума модел Я-248 размер 6.50-16С и започнаха да опират и ме изнервят ужасно направо не се кара извън асфалта.Нивата я ползвам за лов и разходки и карам по всякакви терени, но не и супер тежък оффроуд да си правя експерименти дали ще мина тук или няма да мина ще ти се обадя само кажи кога ти е удобно .. поздрави и Благодаря

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                  1.7i LPG/бензин на бавни 2, бавни 1 с включен 50% блокаж 4X4, 1 вентилатор (другия резервен) за охлаждане е достатъчно проходима по горските пътища с тежки агресивни гуми Lassa OK 144 + оригинални стоманени джанти за Нива + вътрешни гуми + леко повдигане да не закачат. Нивата не е мощен JW, но си върши достойно работата извън асфалта.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Дано се намери някой, или по София или по Благоев, в краен случай, аз съм далеч, чак Якоруда. Зависи какво повдигане искате, стандартното, гумените тампони за пружините са към 10-15 лева, дур-алуминия за подложката на шарнира, зависи от цената на материала + струговане, но към 30-40, също и 4-5 лева за високо-якостните болтове+ гайки и шайби, след интервенцията е препоръчително да се мине на стенд, предницата
                    Колега с колко сантиметра ще се вдигне Нивата?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                      Ами зависи, какво искате, може и с над 3см, но стандартното, без големи преправяния е 3см, 3сантиметра е височината на гумените подложки, но реално отпред самото окачване се вдига повече Придобива и по-голям ход Ако искате над 3см, вече става малко по-сложно Има пружини от Шеви Нива, които се режат с 1 витка и става доста по-висока нивата и такива имам в работилницата , мислех да ги слагам едно време, но така и не се наканих
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                        Да-а, малко по-сложно $$$$$. Може и на 31-ци да се метне добичето.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                          Е, ако бяхме в Русия, щеше да ни е екстра Тюних комплекти бол Ама тука, не ни е много голям ресурса
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                            Що бе, Бобчо? Трябва само малко по-задълбочено четене по руските форуми и не толкова малко свободни финикийски знаци. Е, и ръцете ...
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за повдигане на Лада Нива

                              А то финикийци има ли, ръцете си почиват и се натоварват само с броенето . Ама пусто, все няма излишни
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X