Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожаро - обезопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пожаро - обезопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

    Здравейте,

    Имам две бараки в двора си, тука им викат - Шед.

    Та едната е доста голяма и имам желание да си я направя като малка работилничка и проблема ми е пожаробезопасността, по-скоро нуждите от такава.

    Барачката е чисто нова, от сухо и обработено с химии дърво, като освен дървото в шеда има и друго лесно запалими неща.

    Най-лесно и бързо си мислех с тънка ламарина, да облека от вътре стени, таван и под, обаче се сетих друго, ламарината ще създава ехо и може да мултиплицира и усили/промени шума, а като пусна флекса и започна да клатя по наковалнята шума ще премине разрешените граници за жилищни райони.

    Тук има одеала за пожар, обаче те са много скъпи, със сигурност ще са ефективни но цената ме спира.

    За гипскартон и дума не може да става заради влажноста, зимата не мога да сваля под 85% влажност и това е така за повече от 3-4 месеца нон стоп, за няколко месеца картона ще стане на мармалад и освен това не е здрав ми се струва, едно закачване и ще стане стената за ремонт.

    И друга особеност, като всяка паянтова дървена конструкция тази си живее, мърда, огъва се, старее, свива се и то в сериозни размери, всичко свързано с цимент, гипс, итонг няма да свърши работа, трябва нещо гъвкаво/не твърдо.

    Видях един колега в темата за палатките говори за плат с понижена горимост, струва ми се, че като цена би се вързало.

    Не става да си направя мазе или нещо такова, защото съм на нивото на реката и зимата на две педи под земята е вода, при силни наводнения водата е и над кота нула.

    Не става да сложа гипсови/циментови панели и т.н. тежки са, обемисти и не са удачни за тази лека конструкция.

    ВЪПРОСИ:

    Колко струва метър плат, който се ползва за палатки, от тия трудно горимите?

    Колко струва метър плат, който се ползва в заваръчните цехове?

    Каменната вата, лесно запалима/горима ли е и дали е удачна и заради влагата и заради други си характеристики?

    Някакви други идеи?
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

    Датчици за дим,тръби по тавана и пръскалки!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

      https://www.google.ro/search?q=fire+...paint+for+wood
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Датчици за дим,тръби по тавана и пръскалки!
        Търся пожаро-ОБЕЗОПАСЯВАНЕ а НЕ пожароизвестяване Докторе

        Искам да минимизирам рисковете от пожар, не да ми свирне за да знам, че ми погива покъщината )
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Яворе, мерси но това са пунта мара мерки, не за моите цели, не става за работилница, 10 секунди с флекса или един електрод и ще трябва да вадя пожарогасителя.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

            Материала за палатки не поддържа огън. Само толкова. С металообработващи инструменти наоколо лесно ще се съсипе.
            На земята не става ли да сложиш някакви листове ламарина? Също и на някакво ниво по стените?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

              Пожароустойчиви бои се използват на доста места, като врати, конструкции и т.н, не ги подценявай. Ако има сертификат аз мисля, че е далеч по-ефикасно решение от съчинения в свободен текст. А там където ще се реже, заварява и т.н. мисли за метално покритие примерно.
              Последно редактирано от Jimi; 10-03-16, 14:58.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #8
                От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                Колега,
                най-бързо и лесно ми се струва да си облепиш стените с противопожарно фолио. Такива се слагат зад печки или в двигателни отсеци, долу помествам пример:
                http://suzhoustar.gmc.globalmarket.c...n-3657233.html

                а това ми изглежда малко по професионално решение:
                http://www.plasticsportal.net/wa/pla.../foams/palusol

                Никога не съм ползвал такива фолиа за такава цел, но ми изглеждат подходящи...

                Поздрави и успех

                Коментар


                • #9
                  От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                  Благодаря за съветите.

                  1. Ламарина не искам заради шума, иначе като изработка и цена мисля, че ще е най-евтино.

                  2. Бои, ако наистина са ефективни и работят върху дърво, ще трябва да проверя ценово как ще се вържат.

                  3. Фолиото е идейно, остава да се види ценово как изглежда.

                  4. Мисля, си, че най-лесно, бързо и практично би било със заваръчни завеси, хем няма да са нон стоп грозно накичени а само когато се реже, заварява. Нямам идея като цена как са обаче, за това и питам.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    ...
                    3. Фолиото е идейно, остава да се види ценово как изглежда.
                    ...
                    .
                    Като го гледам, нищо не е -половин, един долар на квадрат...
                    http://www.alibaba.com/showroom/fire...inum-foil.html

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                      Магнезиеви плоскости?
                      Влагата не ги бърка и не горят, по здрави са от гипсокартона ама са и по скъпи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                        Слой минерална вата и най-тънката ламарина отгоре. Нито едното нито другото гори, а като бонус ще имаш и звукоизолация, та като затвориш вратите ще можеш и джангър да вдигаш, както и топлоизолация.

                        Гипсокартон има и влагоустойчив за бани. Ама хамалогията спрямо ламарината е доста по-сериозна. Най-доброто е сандвич панели с каменна вата, ама не знам там цените как ще се вържат.

                        И не на последно място - дървото не се пали толкова лесно, колкото си мислиш. От 6-7 години и режа и заварявам в дърводелски цех. Има и прах (който се пали в пъти по-лесно) и дърво колкото щеш. Проблем - нула. Просто не трябва да правиш откровени простотии.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Пожароустойчиви бои се използват на доста места, като врати, конструкции и т.н, не ги подценявай. Ако има сертификат аз мисля че е далеч по ефикасно решение от съчинения в свободен текст. А там където ще се реже, заварява и т.н. мисли за метално покритие примерно.
                          Аз бих се вслушал в това.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                            Няма как да усилиш звук от шлайф във помещение облечено с ламарина.Друг е въпроса че ламарината не е евтина.Азбестови листи у бг се намират все още,у вас незнам
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Няма как да усилиш звук от шлайф във помещение облечено с ламарина.Друг е въпроса че ламарината не е евтина.Азбестови листи у бг се намират все още,у вас незнам
                              Частично облечено с ламарина, половината шед си е склад за сичките боклуци които са сезонни, куфар с елха, дрехи, детски сточета, обувки, ботуши, маси, столове и кво лине плюс моите железа
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X