Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожаро - обезопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

    Едно от първите неща, когато говорим за пожарна безопасност, е да разделиш пространсвата по предназанчениe. Няма как да имаш склад и огневи дейности в общо помещение.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

      Глей ся, БатДжорджоне, тук влизаме в малко по- различна тема от оная за палатката. Не че, не мога да ти дам един плат за пожарникари или заварчици, но при твоя проект нещата са малко по- други. За да не решиш, че просто те отсвирвам, ще ти обясня.
      Изпълнявал съм и строително- монтажни проекти с плат, но нещата се правят по- иначе. Едни хрантутници идват и правят оценка на рисковете, едни други хрантутници дават препоръките за безопасност, трети замерват максимални температура, магнитно поле, пробивно напрежение, скорост на евентуални летящи предмети... четвърти дават изисквания към материала, пети изследват предлаганият материал за съответствия с изискванията и тогава се пристъпва към работа. Е, някъде по средата на тия алабализми, се намесва инвеститорът и някои неща търпят промени, но това е пътят. Когато проектът е за Х млн. лв. всичките тези неща си струват, а и има бюджет за въпросните хрантутници. Помещение за огневи и заваръчни работи, обаче, не съм изпълнявал и нямам готово решение, а за твойта барака, гореспоменатия бюджет го няма. За облекло в обикновен склад за ГСМ ти трябва МИНИМУМ такъв протокол от акредитирана и независима лаборатория:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1002.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5706184
      Друг е въпросът дали по всички бензиностанции имат дрехи, снабдени с тези протоколи (виж вметката за инвеститора по- горе).
      За театрални декори, изследваните показатели са 7-8, за огнеборци 30-32...
      Ако си приготвиш 7 евро/кв.м. ще ти дам плат, който МООООЖЕ и да ти свърши работа. За 12,50 евро/кв.м. ще ти дам материал, който ПРЕДПОЛАГАМ, че ще ти свърши работа. За 25 евро/кв.м. ще ти дам материал, който съм сигурен, че ще ти свърши работа. Всички цени са без ДДС, не давам никакви документи, не се подписвам никъде и ще отричам, че те познавам до последно!
      Пожарникарското одеало не е негоримо (не и в смисъла, който влагаш в това понятие). То просто НЕ СЕ ВЪЗПЛАМЕНЯВА, има обработка, която му пречи ДА ТЛЕЕ повече от допустимото, но иначе си го дупчиш с пръски от електрожен, като стой- та гледай.
      Тук идваме и до момента с оная "спецификация", дето я пуснах в съседната тема. "Илектрик резистабъл", ама КОЛКО? "Антистатик", ама КОЛКО? "Киселиноустойчив", ама КОЛКО? "Негорим", ама КОЛКО?... Е тия неща са работа на гореспоменатите хрантутници, които като се подпишат под един документ, взимат едни пари и ако, не дай си Боже, нещо се обърка.... си търсят скъпоплатени адвокати.
      Ае, наздраве, че много се отнесох.
      Краткият ми отговор на тази своеобразна покана в дискусията
      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      ....
      Видях един колега в темата за палатките говори за плат с понижена горимост, струва ми се, че като цена би се вързало.
      ...
      е, строителните решения ще са ти по- евтини и сигурни. Там съм пас, послушай колегите и не слагай в едно помещение склад и работилница, както ти каза Джими.
      Последно редактирано от Тропчо; 10-03-16, 22:17. Причина: Краткият отговор...
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

        Ламарина или гипсокарон е екстра за пожароустойчивост. Ватата ще стане на г-з от влагата. Има термопанели с полиуретанов пълнеж. Всичко това намирам за излишно, освен ако не заваряваш над отворена кутия с боя.

        Коментар


        • #19
          От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

          Пожароустойчиви бои
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #20
            От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

            Там цените са олеле.

            Коментар


            • #21
              От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

              При влага, от която гние картона, ще изгният и много други неща в бараката. Ако не мога да се преборя с влагата бих опитал цокъл (10-30 см) от аквапанел (aquapanel) + "червен" гипсокартон (fireshield plasterboard) нагоре.

              Коментар


              • #22
                От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                Благодаря много на всички, поне ми се избистри концепцията.

                А от днес аз вече имам ново, второ писмо от общината за шума който излиза от дома ми, тва дома не шеда, а в дома има бебе, дете и възрастни, та явно сега работилницата е на изчакване докато се уталожат нещата, че тия са гадове поставят записваща техника и а са ме хванали с доказателство а са ми направили живота черен, или скъп...

                Просто имам съсед идиот ( дрът ерген пенсионер ) и за момента трябва да съм сдържан с шума, поне различния от домашен шум, както те са го дефинирали.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                  За мен правилното решение е http://knauf-gipsfaser.com/knauf/hom...25717600502B5F . Сухите строителни решения на Кнауф предлагат и шумоизолация . Приятно четене !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    За мен правилното решение е http://knauf-gipsfaser.com/knauf/hom...25717600502B5F . Сухите строителни решения на Кнауф предлагат и шумоизолация . Приятно четене !
                    Сигурен ли си !При тая гъста лондонска мъгла!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Сигурен ли си !При тая гъста лондонска мъгла!
                      Докторе , лекувай и не се занимавай с работи от които не отбираш .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                        Е то колкото хора , толкова и мнения . И от професионалисти от такива дето са виждали ъглошлйф и електрожен на картинка .

                        Не знам " у вас" , но у нас се продават едни плоскости , наречени маглайт . Те решават проблема.Някой нагоре беше споменал - на магнезиева основа . Водоустойви , пожароустойчиви , че и шумът поглъщат прилично , а не отразяват като ламарина .
                        У нас са съизмерими с цената на ламарината , така че едва ли е по- различно и у енгилизко положението .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                          Здравей колега! Мога да кажа от преки наблудения само добри неща за бохемит антифлаш,скоро боиядисвах покрив на къща с него, и естествено направих (изпитание на продукта) намазах една гредичка след което когато изсъхна я сложих в камината и не можа да се запали ,седия около 20-30минути беше само леко обгоряла.
                          Аз лично съм доволен от продукта, сигурно има и други подобни,проучи ако мислиш че ще свърши работа. ето и линк за инфо bochemit.bg

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пожаро - обезопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                            Благодаря на всички, супер добри съвети!
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пожаро-обесопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Е то колкото хора , толкова и мнения . И от професионалисти от такива дето са виждали ъглошлйф и електрожен на картинка .
                              .....
                              Без да съм сигурен в коя категория попадам, ще си призная че съм хващал електрожен един- единствен път. Е, веднъж, през 1989-та, си написах името на една плочка с един Cloos, благодарение на брат ми, в ЗИЕНО на Завод "Рекорд", но това едва ли се брои.
                              Всеки тук споделя някакво свое мнение, продиктувано от опит, знания, предположения и т.н. Истинският път е БатДжорджоне да мине едни процедури, които той не желае да минава, но пък иска да защити себе си и околните (похвално). Той ще реши, кое му е полезно и кое- не!
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пожаро - обезопасяване на дървена барака - заварки, шлайфане, металообработване

                                Относно боите - предлагаме такъв тип немски бои...
                                Обаче навсякъде пише 'не поддържа горенето'... Т.е. не се разраства пожара... Това не му пречи да тлее (без да се разраства) докато е в пожара..
                                Има и един друг тип боя, който се запенва и набъбва като се запали около него. Така предпазва метални конструкции в пожар, колкото да можеш да се евакуираш... Дали ще се стопи метала след няколко минути - ами ако е силен пожара - ще се стопи...

                                Според мен търси реално решение - механична изолация с някакъв материал, а не само боя..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X