Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

    Здравейте колеги съфорумци ,

    искам да споделя с Вас Неудоволствието си от посещението на дългоочаквания от мен и от цялото ми домочадие широко рекламиран Голям московски цирк на представлението му в град Русе на 8 март 2016 г.

    Ето и какво беше описанието на това което ни се предлага да съпреживеем купувайки си билет за цирка за сума от 30 до 100 лева като билетите от 30 лева бяха на крайно неудобни места и съвсем ограничена бройка ,най-много преобладаваха тези от 60 :


    Русе ще бъде една от двете спирки на уникалния Голям московски цирк, който за първи път ще гостува в България през март догодина. Още отсега предстоящият гастрол на шоуто, което пристига у нас със своята свръхтехнологична извънземна програма UFO, предизвиква интерес. Според тези, които са виждали за какво става въпрос, тази програма представя различно измерение на всичко, което е виждано досега на световната циркова арена.
    UFO е извънземно шоу, чийто сюжет се развива на борда на огромен космически кораб. Неволен гост на кораба се оказва човек от планетата Земя, похитен от обитателите на чужди галактики. Приключения, полети на космически кораби и НЛО под купола на цирка, срещи със загадъчни същества, циркови номера на ръба на човешките възможности ще покажат акробати, гимнастици, жонгльори, клоуни и други артисти. Зрителите ще се насладят на невероятни светлинни и лазерни инсталации, съвременни звукови и видео технологии, галактически пейзажи.
    Сред участниците са едни от най-високите жени в света - сестрите Людмила и Тамара Титченкови, човекът-каучук, който се смята за най-гъвкавия човек в Русия - Алексей Кузмин. „Този проект е необичаен за цирка, той е експериментален, в него участват и хора, които дори никога преди това не са излизали на циркова арена. Тъй като задача в това цирково шоу е да се пресъздаде светът на извънземните, затова ни бяха необходими свръх хора, които могат да покажат неща, с които ние не сме свикнали“, обяснява директорът Едгард Запашний.
    За вдигането на градуса на настроението на арената ще се грижи представител на една от най-старите циркови династии клоунът Адам Талин. В мащабната продукция, която впечатлява с размаха си, вземат участие над 100 човека, а само реквизитът, който прави от сцената впечатляваща извънземна територия, заедно с космическия кораб, който е едно от главните действащи лица в шоуто, тежи цели 15 тона!
    Спектакълът „УФО. Цирк от друга планета!“ покорява вече втори пореден сезон публиката на Големия московски цирк, който е признат и за най-големия по размери стационарен цирк в Европа. Той е създаден от братята Едгард и Арнол Запашние, които са съответно директор и главен художествен ръководител на цирка, и двамата са носители на званието „Народен артист на Русия“. Грандиозното представление UFO е показано за първи път през април миналата година и всеки път жъне огромен успех.
    У нас двучасовото представление първо ще бъде показано в зала „Арена Армеец“ в София на 5 март, а на 8 март ще го видят и зрителите в зала „Булстрад Арена“.


    И Сега започвам още с влизането в зала Булстрад Арена ,

    на входа охрана от съображения за СИГУРНОСТ стриктно събираше носената от зрителите минерална вода в пластмасови бутилки и сандвичите и всякакви опаковани храни който публиката си носеше да си гризка по време на представлението. До тук добре но каква беше изненадата ми когато вътре във фоаетата на няколко места се продаваха същите тези сандвичи и минерална вода която само преди минута от СЪОБРАЖЕНИЯ ЗА СИГУРНОСТ любезно ни бяха конфискували и изхвърлили в кофата за боклук с тази разлика ,че на шишетата с вода взимаха капачките явно да не стават са хвърляне.

    Тази неприятна не знам от кого режисирана операция по безопасност (от която от всякъде прозираше съшита с бели конци търговска атака по кесията на зрителите) ми направи грозно и крайно неприятно впечатление БИВА ЛАМТЕНЕ ама чак така .....

    Можеше просто да събират капачките на шишетата с вода на хората а не да им продават после пак нова и нямаше да е толкова ПОШЛО но не би.....

    И така влизаме в залата и се настаняваме ,
    не бях ходил в тази зала в предвид скорошното и частично на пръв поглед пускане в действие( частично защото на всякъде се виждаха частично НЕ довършените довършителни работи липса на шпакловки и.тн.)

    Тя е огромна и се напълни цялата, цели 5600 места така дочух от публиката около мен.Началото беше обявено за 20.00 часа но представлението незнайно защо започна чак в 20.20 часа.

    Наистина изглежда като арена седалките са наредени амфитеатрално под голям наклон спрямо сцената за да може от всяка позиция да има видимост към сцената.Бяхме седнали на централния сектор на 17 ред долу горе точно по средата срещу сцената.За да си представите как виждах сцената си,представете ,че сте на терасата си на 5 етаж и отсреща в училищния двор децата играят бързи-смели - сръчни точно така се виждаше.

    Представлението започна но ги нямаше светлините на цирка който сме свикнали да виждаме нямаше го традиционния клоун да развеселява децата деца ли написах добре че,не взехме и тях .

    В залата падна мрак и засвяткаха едни дискотечни ефекти подплатени с подобаващи децибели от които бетонната носеща конструкция на седалките на който седяхме започна осезаемо да вибрира ,музиката беше подбрана Тип НЛО страшен вой и децибели .Извиха се пушеци и още лазерни ефекти допълниха останалите светлини ,долу по арената започнаха да се гонят облечени в странни костюми на извънземни НЛО клоуна и неговите сподвижници подобия на известни герой от разни фантастични филми.

    Цялото представление протече в описания светлинен и звуков НЕ КОМФОРТ.

    Програмата беше само и единствено от силови и акробатически номера които не мога да си кривя душата децата (оказа се после че всички изпълнители с малки изключения са юноши и девойки) изпълниха с професионална вещина и спортно майсторство за което ги приветствам.

    През цялото време на "СПЕКТАКЪЛА" си мислех че, това е някакво неумело Превю и всеки момент прожекторите ще грейнат залата ще засияе в цялата си прелест и ще се насладим на един истински
    Большой Московский Государственный цирк

    Да ама НЕ оказа се че , сме се набутали.
    Захласнати от рекламните послания на широко мащабна кампания сами сме попаднали в предварителен медиен капан.

    Рекламирали са Голям московски цирк а ние сме си мислили че, ще видим Большой Московский Государственный цирк.

    Затова няма да ходя на никакви рекламирани спектакли за които няма никакви отзиви от други потребители и на такива със само едно две представления на които билетите се продават няколко месеца предварително.

    Това е моята лична позиция със сигурност на някого този УФО спектакъл е харесал на мене НЕ.

    Не обвинявам никого за нищо пиша тези редове за да изостря вниманието на тези които не са попадали в такава схема.

    Просто кьорав карти не играе.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

    Че той големия московски цирк никога не си е тръгвал от България
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

      Нямам мнение за въпросното представление и за провеждащите го, но със сигурност не виждам каква вина носят за организационните практики на комплекса в който са изнесли въпросното представление (които по описание звучат като стандартното ниво отврат, нищо различно от далеч по-престижни места и мероприятия).

      Конкретно за спектакъла - в справедливия си гняв че не са изнесли спектакъл като едно време остава малко неясно дали сайта към който пускаш линкове е сайта на този цирк който си гледал но не си харесал или на този който си харесвал но не си гледал...

      Ако имаш предвид че Большой Московский Государственный цирк е "истинския" а този който си гледал е друг - на сайта към който си пуснал линк се цитира "...5 марта 2016 года в столице Болгарии в зале "Арена Армеец" выступил Большой Московский цирк со своей высокотехнологичной инопланетной программой „UFO”. Иде реч и за факта че "...музыка буквально запечатывалась в уме и создавала необходимое напряжение...". Съвпадението е тъй да се каже интересно ако става дума за различни циркове.

      А за кьоравия - вярно е че е лесно за пропускане на сайта, но видиш ли "...характерно для цирковых выступлений Сирк дю солей..." трябва да си наясно че е толкова цирк колкото е солей.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

        Аз и моето семейство също присъствахме на този спектакъл!Бяхме на първите редове в центъра с билети за по 80 кинта на човек но поне не ни заслепяваха прожекторите както се случваше с тези от крайните редове,хората бяха почти през цялото време с ръце на очите !Ужас...Злата ако може така да се нарече този бетонен трап има още много да се прави и нямам идея как е пусната в експлоатация,зала ок ама къде по дяволите е паркинга е прави се още Охрана .....някъкви торби облечени с униформа ми препречват пътя и лекичко погледнаха в чантата на жена ми а мен поради "красивата" ми визия и мутра просто отстъпиха в страни! че аз можех да вляза с каквото си поискам оръжие /което предвидливо оставих в касата,нали по закон е тъй/ контрола за водата добре но и за храната за какво??То вътре и алкохол се продаваше и имаше хора във видимо нетрезво състояние!Което според мен си е недопустимо!!!в тази така наречена зала повече няма да стъпя,а цирк нямаше това си беше акробатичен спектакъл в стил междузвездни войни за радост на децата и шок на по възрастните!Като акробатични номера имаше и голяма доза сложност но не и на нивото на очакванията в предвид рекламата .......лично мнение!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          ...искам да споделя...
          Еди какво си минавало за голямо, друго пък им се струвало още по-голямо, трети нещо смятали и изчислявали (пак за особено голямо), а някакви като че ли били най-високи... Обаче пък ... (познахте ли - имаси хас) голям и московски.
          Дет са вика - ако сте риби ще кълвете на бастун
          Това като че ли е тенденция в цирка, май се поизчерпва това изкуство, особено откак няма животни. Последно ходих на цирк преди десетина години, не толкова московски, нашият си Балкански. Тотално разочарование, няколко изтормозени животинки, които (с извинение) миришеха на мърша, миризмата плътно изпълваше цялото шапито. И една трупа китайски акробати, сигурно са много добри, но ние бяхме тръгнали на цирк, а не на турнир по спортна гимнастика. Великата фамилия Балкански, се представяше от конферансието.
          Мани, ми бях повел с едно бусче цялата тумба хлапета от улицата. После опустошихме една сладкарница, та да се реабилитирам поне с торти и люмоната.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Големият московски цирк дойде в Русе с уникално извънземно шоу - ДА АМА НЕ.

            От гледна точка на фотограф на мен пък ми хареса, имаше много за снимане, при това не беше лесно... Става въпрос за представлението в София обаче...

            БОЛЬШОЙ МОСКОВСКИЙ ЦИРК - UFO
            VPetrov.photography

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X