Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

    Здравейте колеги,каква е ролята на датчик колянов вал? Днес го изключих съвсем и освен че жипката май върви повече и свети чека нищо друго няма. Това май е гаранция че е сдал датчика нали???????? Неми е ясна функцията му.

    Коментар


    • #62
      От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

      Кое точно си изключил?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Кое точно си изключил?
        датчик колянов вал който е отпред на ДВГ моят е там/зехел система/

        Коментар


        • #64
          От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

          По описание на потърпевши, когато прекъсва датчика и колата прави въртели. Но пък ако е окончателно прекъснал, може да си го замества с оня в помпата - знам ли....

          При мен е само един и не дава проблеми, та нямам такива чуденки. Но за сметка на това е заврян на много "удобно" място.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            По описание на потърпевши, когато прекъсва датчика и колата прави въртели. Но пък ако е окончателно прекъснал, може да си го замества с оня в помпата - знам ли....

            При мен е само един и не дава проблеми, та нямам такива чуденки. Но за сметка на това е заврян на много "удобно" място.
            Евентуално да знаеш номер на този който е в помпата.другия го поръчах от намалените авто части,като сменям да сменя и двата. интересно работата на двг не е перфектна сутрин пуши,постоянно при движение когато пусна по нанадолнище с върната гас и след това натисна педала зад мен прави облак от синйо бял дим. дайте идеи кой е виновника

            Коментар


            • #66
              От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

              Бензинките го правят като събират масло в цилинтрите, и при първо запалване изгаря. Ама при теб може да са дюзи, може да е и компресия, освен маслото. Като е в ред и зутрин не пуши. Възможна е леко колеблива работя 4-5 секунди след палене при студ, придружена с въпросния бяло-син дим отзад, но след това не трябва да пуши изобщо.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                при теб може да са дюзи, може да е и компресия, освен маслото. Като е в ред и зутрин не пуши. Възможна е леко колеблива работя 4-5 секунди след палене при студ, придружена с въпросния бяло-син дим отзад, но след това не трябва да пуши изобщо.[/QUOTE]
                Дюзите са с нови разпръсквачи,компресия 29,2 на124 и 29,8 на трети,маслото за 3200км не го е пипнал.,постоянно при движение когато пусна по нанадолнище с върната гас и след това натисна педала зад мен прави облак от синйо бял дим,възможно ли е да е помпата не регулирана добре,преди около 5000 км е регулирана на стенд,почистена от мен/основно вадене на ел. блока разпояване чистене на много стружки,и всякаква гняс/сменени гарнитурки оринги и .....................пак не върви.смених съединител,след 1000км смених ДВГ работа на двг една и съща. ЧАКАМ ИДЕИ. Моля някой колега с зехел помпа да изключи датчик колянов вал и да пробва и да сподели.лятото съм в БГ и ще черпя. как да запиша живи данни за да ви ги покажа.

                Коментар


                • #68
                  От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                  Тая компресия на горещ мотор ли?

                  За дургото - не знам. Като си по инерция спира горивото. Като падне под нещо като 1200 или настъпиш газта, пак го пуска. За да прави облак отзад или събира масло някъде, или в първия момент горенето нещо не се случва както трябва. Какво е точно нямам идея.

                  За живите данни - снимай клипче на прозореца с часовниците, например.

                  Моето е хипер сложно да го накараш да пуши, даже когато нарочо искаш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                    Здравейте,имам следния проблем -имам форд Маверик /нисан терано/ 2 - 2,4 бензин.98г. ,на празен ход оборотите почти падат до нула и двигателя понягага гасне , същото е и на газ .При студен и топъл двигател еднакво. При каране на високи не усещам придърпване , освен ,че разхода се вдигна.Като го запаля замирисва на бензин.Благодаря предварително

                    Коментар


                    • #70
                      От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Еми по номера, който ти излиза във http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan

                      Предполагам че са 2 варианта всичко на всичко, та не ми се вярва да има грижи.

                      ...ама пък втора смяна на компютър ми е доста странна, еле пък за това возило.
                      Кое е номера на компа ? http://japancars.ru/index.php?route=...=90&blk_id=226
                      На сегашния е 0 281 010 284 и под това пише 23710 7F404.В сайта на парт. номер пише само второто и е различен номера от сегашния.

                      Коментар


                      • #71
                        От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                        0 281 010 284 е номера по Bosch, 23710-7F404 е номера по NISSAN. Върху компютъра би трябвало да ги има и двата номера, освен ако някой умник не е отлепил NISSAN-ската лепенка.

                        Тоя в момента може да е бил за терано без EGR, а това по каталога си пише че е за вариант с EGR. Незнам повече подробности, но по принцип при NISSAN е нормално да имат по няколко съвместими парт номера за някои части. Нямам идея дали на инсталация с EGR ще работи компютър за инсталация без EGR. Чисто наизуст, не виждам причина да не работи, но живота крие и изненади.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                          Колеги,а как се изпълнява тази операция http://htftp.offroad-bulgaria.com/sp...0manual/EC.pdf на 445 стр.

                          Коментар


                          • #73
                            От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            0 281 010 284 е номера по Bosch, 23710-7F404 е номера по NISSAN. Върху компютъра би трябвало да ги има и двата номера, освен ако някой умник не е отлепил NISSAN-ската лепенка.

                            Тоя в момента може да е бил за терано без EGR, а това по каталога си пише че е за вариант с EGR. Незнам повече подробности, но по принцип при NISSAN е нормално да имат по няколко съвместими парт номера за някои части. Нямам идея дали на инсталация с EGR ще работи компютър за инсталация без EGR. Чисто наизуст, не виждам причина да не работи, но живота крие и изненади.
                            Той си работи Спарки,но грешката стои (п1603) свети чека и си иска смяна на компа.Та и ако някой има комп с номер 23710 - 7F464 да пише

                            Коментар


                            • #74
                              От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                              Мога да те поисъветвам да го отворите и да му се сменят кондензаторите. Има някакъв малък шанс да е от това. Грешката е нетипична.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                                Знам че не трябва да се прегряват частите,нито имам качествен поялник нито смелост да го правя (не мога да намеря друг),ще опитам да намеря някой иии незнайно защо доста еладжии от Варна ми отказват и никой не иска да се занимава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X