Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

    Ти със сигурност не могеш да свършиш работата, ако не се занимаваш с електроника. Във всеки компютърен сервиз би трябвало да могат да ти сменят кондензаторите. Това им е кажи-речи всекидневие.

    Не помня дали имаше електролитни кондензатори вътре - моя го отваряхме много отдавна и съм забравил. Но и танталовите се случва да дават проблеми, макар и рядко. Компютъра на тераното по принцип не е известен с някакви проблеми от това естество, но пък и не е известен с даването на точно тая грешка.

    Ако го отвориш и ми го снимаш ще мога да ти кажа дали си струва нещо да се бъзика вътре. Пък после ще го измислим. Сменил съм вече доста кондензатори, и не само. Имам наличната екипировка и опит.
    Последно редактирано от sparkybg; 01-03-17, 22:10.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

      Ще направя снимки утре и ще ги пусна тука,но според теб със сегашния компютър(дали са заменяеми) има ли смъсал да се опитва нещо,смисъл аз искам да го излекувам някак си,но не защото не искам да си взема правилния,а не мога да го намеря а и незнам дали не са променяли нещо по кабелито до компа.Гледам днеска има снаждани кабели и изобщо дали някой не му е е.ал майката вече до толкова че и японците да го гледат като голям камък .

      Коментар


      • #78
        От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

        Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
        ..... как да запиша живи данни за да ви ги покажа.
        Ако си с ЕКУтолк най долу в прозорчето има чек бокс - Енейбъл лог - чекваш го , избираш параметрите за запис и докато си караш то си прави запис в CSV формат в папката където е ЕКУтолк. После леко се преформатира за да се вижда като хората ( DATA-> TEXT TO COLUMNS - > COMMA SEPARATED ). По принцип софтуера е доста "постен" , например няма показани допустими стойности за всеки параметър за да се прави сравнение с живите данни , вместо реални стойности се показва напрежение , проценти или нещо подобно . За конкретния случай , според мен , трябва да се вижда положението на педала на газта ( "....и след това натисна педала зад мен прави облак от синйо бял дим..") , изчисленото за впръскване гориво , оборотите , аванса и дебитомера.

        Коментар


        • #79
          От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

          Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
          ...По принцип софтуера е доста "постен" , например няма показани допустими стойности за всеки параметър за да се прави сравнение с живите данни , вместо реални стойности се показва напрежение , проценти или нещо подобно .
          Абе сравнен с някои други джипки си е направо богат. Добре че някога кандардисах австралиеца да го доправи за дизелово терано, че иначе щеше да видиш какво е постно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

            Ето ги и снимките от днес
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17078125_1424829600900788_1254713057_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5744618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17078643_1424829464234135_24171548_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5744619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17093942_1424829444234137_1046792697_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5744620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17105927_1424826094234472_1322636362_o.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5744621

            Незнам дали се вижда от снимката,но единия е смачкан леко отгоре.

            Коментар


            • #81
              От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

              Сега при мерене кондензаторите работят и това изглежда кофти и не оригинално Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17094239_1425039620879786_408502537_n.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5744630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17105728_1425039714213110_456639169_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5744631 и другото което е колата пали само с металната част от ключа,тоест имобилайзера е махнат и може ли това да бърка компютъра?
              Последно редактирано от Milen Simeonov; 02-03-17, 22:24.

              Коментар


              • #82
                От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                Според мен това дето изглежда НЕ оригинално кара колата да пали без имобилайзер.
                Успех в борбата с проблема.
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #83
                  От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                  Затворих го така както си е и като умре напълно ще го мислим.А някой да е имал този проблем:колата не може да се форсира повече от тихите й обороти.Само два пъти го е направила за 2-3000км ама все пак...Грешки освен тази за компа не излизат
                  П.П:Докато са разглобени пластмасите опитах да си оправя дигиталния екран на таблото с уредите.Сега го сглобих-доказано е работи https://www.youtube.com/watch?v=-qMPJONtXCA.Може да помогне на някой с подобен проблем.

                  Коментар


                  • #84
                    От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                    Като го гледам какъв кютук използва за поялник...

                    Сори, видях снимките чак сега. Възможно е външната намеса да е причината, но е възможно и да не е. Във всеки случай чипа е лепен от някой гъзорък, предполагам пак с такъв голям поялник като оня от клипа. Вярно е че съм изкривен по въпроса, ама поне да беше изчистил колофона и саждите - трябва му хипер екзотичния инструмент, наречен "памук, напоен със спирт".

                    Не се виждат проблеми по компютъра. Чукнатия кондензатор не е чукнат достатъчмно за да е проблем. Не че не могат да се сменят (има и танталови освен електролитни), ама някакъв ефект е малко вероятен.

                    ПП: Няма как да премериш кондензаторите в какво съатояние са, без да ги разпоиш от платката. И това важи за повечето чаркове въобще.

                    ППП: Сменения чарк е EEPROM памет, впрочем. 512 байта. Вероятно са се опитвали да прочетат същото от стария компир и да го сложат на новия, или нещо от сорта.
                    Последно редактирано от sparkybg; 05-03-17, 01:03.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                      ...
                      Ще трябва да се кьоря и да се мъча да броя примигвания
                      Иначе, кодовете ги знам - къде са: EC-293 и EC-294.
                      ....
                      И така, след няколко месеца (без никаква промяна в поведението на Терано-то), все пак, го "накарах да ми намига". Той пък, взе че ме вкара в размисъл, като ми показа цял букет от грешки.
                      По големина на номерата, ме "зарадва" с:
                      - 0103 COOLANT TEMP SEN, с описание на ЕС-361; (лесно и евтино за решаване чрез смяна на датчика)
                      - 0108 F/INJ F/B 2, с описание на EC-409 ("чудесно", ровичкането в електрониката на помпата е "забавление")
                      - 0304 NEEDLE LIFT SEN, с описание на ЕС-427; ("честито!").
                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #86
                        От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                        Ники, помпата електроника няма. Трябва да се разглоби, почисти от стружки, сглоби и настрои.

                        Последната грешка е свързана с предпоследната. Ако умната ти дюза беше не в ред, вЕрвай ми, щеше да го усетиш.

                        ...от друга страна, помпа пълна със стружки оникновено клати оборотите при отпускане на газта след каране на ниски обороти. Клати се и целия мотор няколко секунди.

                        Имам редовна умна дюза (само трябва да видя къде съм я заврял), ако си с BOSCH система. Това ако решиш да пробваш де. Ама, изчисти ги, смени датчика и виж дали нещо ще се промени. При прегряване също спира да върви, ако датчика се е развалил в тав посока. И лампата от тая грешка не изгасва сама. Тоест като го смениш и изчистиш грешките, ще видим дали ще се появи нещо ново. Липсата на мощност може и от дебитомер да е. Дори е най-често от това. А пък от него чека много често не свети - показва просто по-ниски стойности, но не и стийности извън диапазона, за да го отчете компира като грешка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                          Прав си, както винаги. А пък защо "The electric governor is built into the fuel injection pump" аз съм го възприел, че е част от някаква електроника в помпата, не знам...
                          Системата е Бош.
                          А упражнението с разглобяване, ревизия, почистване, сглобяване и настройка, вече го преживях с Черока преди няколко години, след самодейния ми опит за смяна на О-пръстена.
                          Това означава, че трябва да ходя по сервизи, респ. за известно време да сме пешеходци, че в момента и Пежо-то не е в движение. Та, засега не ми се влиза в такава процедура.
                          На първо време, ще сменя датчика, който действително може да си е "отишъл" миналото лято, когато се спука бакелитовата капачка на термостата и едвам се добрах до село със застрашително висока температура на двигателя (добре, че все пак не "влезе" в червения сектор).
                          Малкия датчик (с едното "краче"), го смених с ново още тогава, защото моя то бях счупил, а този, който дойде с корпуса, не отчиташе правилно и показваше много ниски стойности на таблото.
                          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                          Коментар


                          • #88
                            От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                            Да, "electric governor"-a е в помпата. Ама управлението му се състои от 2 бобини и датчик за обратна връзка. Всичко останало е извън помпата. Та когато разни стружки се наместят на "подходящите" места тая система не реагира както очаква компютъра и съответно ти светва лампата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                              Здравейте, въпрос към тези, които знаят. Това ли е електическата част на ГНП на Терано 2.7 ТДИ?

                              https://www.youtube.com/watch?v=-YCkobz_0ZE

                              и това:

                              https://www.youtube.com/watch?v=GfBNOwpv9qY

                              Коментар


                              • #90
                                От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                                Да. По-точно на Bosch (до колкото виждам) варианта.

                                За трайно решение на проблема "клатещ се двигател" обаче предполагам е желателно да се разглоби и почисти цялата помпа, а не само електрическата част, както и всичко от нея до филтъра, включително тялото/конзолата на филтъра ако е от варианта с връщаща се в него обратна нафта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X