Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

    Здравеите колеги,сложих друг педал,прочистих буксите 24часа без ток и 0203 пак е тук,свалих педала от работещ и със код 0505 /ок/джип. Някакви идеи?

    Коментар


    • #17
      От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

      Виж това , нещо като "обучение" е явно :



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.png
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5714616
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled2.png
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5714617

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:48.4 КБ
ID:5714615

      Коментар


      • #18
        От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

        Благодаря колега Жеков,още утре вечер ще го пробвам,иска ми се да е днес ама неможе,добре че има служебен превоз.

        Коментар


        • #19
          От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

          Здравейте ще използвам темата на колегата за което моля да ме извини.Днеска на Тераното му светна чека и на четец излезе грешка Р1206 F/INJ/B2 казаха че и нещо свързано с дизеловата помпа.Ако някой знае повече какво да очаквам ако може да ми го разясни.Тераното е 2.2 2-7 ТДИ 2002 г.Хубава вечер.

          Коментар


          • #20
            От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

            Помпа е, да. Вероятно се е случило докато оборотите на празен ход са се "клатили". Прав ли съм?

            Ако си върви, не я мисли. Иначе - помпата на кванти, почистване от стружки, сглобяване и настройка на цикловата порция вероятно би помогнало. Понякога и само настройка на цикловата порция от капака на помпата също помага, малко или много. Или поне така казват - лично не съм го правил. Моето терано е на малко километри и още не върти номера по тоя параграф.

            Ако няма износвания, проблема е в натрупването на стружки по датчика и електромагнитите на механизма за контол на муфата за количеството гориво. С времето просто се трупат. Евентуално двутактово масло в нафтата би удължило процеса. Аз затова и гледам да сипвам. Кофтито е че спряха двутактовото по бензиностанциите на OMV, та трябва да мисля друг модел. А беше удобно - спирам за нафта, и като свърши предната бутилка си купувам и масло.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

              Извинявам се на колегата lesnik за спама в неговата тема, но тъй като колегата galenik повдига въпроса за грешка Р1206, която се получава и при мен 0108, разчетена с помоща на sparky, за което съм му безкрайно благодарен! Това е грешката https://www.youtube.com/watch?v=uLbcxHh2pRE та тази грешка при мен се появява, когата спускам по инерция с висока скорост на свободна и включа на 5-та за намаляване на скоростта, чека веднага светва. Към момента джипа върви много добре но ме дразни тази грешка, добавям и двутактово масло, пълна синтетика. Към колегата lenski, прочети си грешката с кламер, и ти май си с 16 пинова букса.

              Коментар


              • #22
                От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                Двутактовото евентуално помага да се образуват по-малко стружки. То няма да помогне при вече образувани.

                Конкретно при теб, като спускаш на скорост с отпуснат педал на газта, компа изобщо спира горивото при обороти над 1000-1500 (не помня точно). Вероятно компа казва на помпата да спре горивото, тя реално може и да ги спира, може и не съвсем, обаче датчика показва че все още има някаква циклова порция (което пак може и да е вярно, а може и не), и съответно компа отчита че помпата не изпълнява командите му за количеството гориво и светва чека.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                  Sparky, най-вероятно е нещо, което обясняваш. Прави ми впечатление, че ако отпускам педала на съединитяля плавно и оборотите на оборотомера се повишават плавно, чека не светва, но ако пусна педала на съединителя рязко, чека веднага светва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                    Благодаря за отговора.Аз също сипвам двутактово масло в дизела на еко е а по километраж колата е на 150000 но не знам колко и са скритите.Съдя по това че скоро сменях съединител явно сега ще трябва да очаквам и ремонт на помпа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                      Първоначално публикуван от galenik Преглед на мнение
                      Благодаря за отговора.Аз също сипвам двутактово масло в дизела на еко е а по километраж колата е на 150000 но не знам колко и са скритите.Съдя по това че скоро сменях съединител явно сега ще трябва да очаквам и ремонт на помпа.
                      Скоро и аз сменях съединител, на реални 156000км. Ама не защото беше износен, а защото вилката се скапа. Като изкарах стария, още му се вуждаха каналите на феродото, а от нитовете сигурно беше на 2мм при норма за смяна 0.3. Тоест имаше поне още 100000км живот в диска (разликата между стария и новия беше нещо като милиметър в дебелината). Та ако си го сменял заради износване, реалните километри са над 250 хиляди. Тя ако беше на 150 и помпата нямаше да прави такива неща.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                        От както съм го купил, Тераното си е със светеща лампа "check engine". Проблеми с паленето, с разхода и с достгането на високи обороти не съм имал.
                        Единственото, което съм забелязал като по-необичайно е, че при студено време, както и при стръмен наклон, му липсва да го наречем "теглителна мощност", т.е. налага се, да преминавам на по-ниска предавка. По магистралата, няма проблем да поддържа 130 км./ч. дори и с пуснат климатик.
                        Реших да си направя експеримент и си взех (почти за без пари) едно китайско ELM327-Bluetooth OBDII.
                        Както при човека, от когото го купих, така и с два вида програми, изтеглени за Андроид, показва една единствена грешка, която колкото и да търсих и четох в интернет, нищо полезно като информация или решение не открих за нея.

                        http://www.dtcsearch.com/P02B2/Generic/
                        P02B2 OBD Trouble Code
                        1 result found

                        Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
                        Cylinder 7 - Fuel Trim at Max Limit
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Check-error.jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5736252

                        Случвало ли му се е на някого нещо подобно и какво според вас трябва да му се "лекува" на Терано-то?
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • #27
                          От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                          Ръгни му кламера по описаната в сервизното ръководство процедура, свали кода по миганията на лампата, и го гледай в табличката на сервизното. Ако имаш грижи, кажи тук броя на дългите и късите премигвания (може и клипче да качиш ако искаш) и ще ти кажа точно коя е грешката и на коя страница в сервизното е описанието и.

                          Код за грешка P02B2 твоя компютър няма, и както виждаш и превода на значението и е абсурден и очеизвадно некоректен, като нямаш 7-и цилиндър, тоест тоя софтуер просто не работи коректно с компютъра на терано. Впрочем повечето "универсални" софтуери са така - вместо да ти покажат просто кода, който връща компютъра, те се опитват да го "превеждат" към някакви универсални таблици с кодове и значенията им според марката и модела автомобил, който са засекли или който си им казал, като в крайна сметка ти изплюват нещо тотално неизползваемо като описаното от теб.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                            Надявах се, "по-цивилизовано" да стане - чрез изписване на дисплей, с текст, ама явно няма да може.
                            Ще трябва да се кьоря и да се мъча да броя примигвания
                            Иначе, кодовете ги знам - къде са: EC-293 и EC-294.
                            Благодаря за потвърждаването на предположенията ми, че нещо не може да чете правилно информацията.
                            ПП. Иначе, пък, отчете празните обороти (варираха от 723 до 726).
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #29
                              От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                              Здравей nickbochev, говориш за тази грешка:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-12-05-10-54-37.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5736272

                              Аз също съм я коментирал със sparky и неговия точен съвет беше същия, да я прочета с КЛАМЕР. С кламера излезе това: https://www.youtube.com/watch?v=uLbcxHh2pRE 0108 или P1206. Четейки описанията и решението на проблема на: ekolev, http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=177750, мисля, че моя проблем е същия. За да съм сигурен, трябва да прочета "цикловата порция" или 'Injection quantity". Колегите с 14 пинова бъкса го четат с ECUTalk, да ама аз съм с 16 пинова букса, и не мога да чета цикловата порция с този софтуер и 14 пинов кабел или поне аз не зная как да го направя, както и ти nikbochev си с 16 пина. Коментирал съм четенето на "циклова порция" с 16 пинова букса с колеги от форума, но към момента нямам решение на въпроса. Моля колегите, които имат решение или опит с четенето на 16 пинова букса, OBD2, и по-точно на цикловата порция да дадат съвет с какъв софтуер се прави! Предварително благодаря на всички, както и на хората с които до момента съм коментирал с ЛС!

                              Коментар


                              • #30
                                От: nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

                                Здравейте,

                                Не мога да се ориентирам миганията на моето Терано 2 различни грешки ли "дава" или многото еднакви мигания са нищо не значат. Нещо не успявам да го прочета като хората.

                                Как ги виждате вие?



                                Благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X