Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hurley 22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Hurley 22

    Хахахааа Бос. В Лас Палмас имаше още две лодки едната бе пак Хърлей 22 , но лонг кил варианта с унгарец... С него се знаем от Дъблин, човека обиколи Ирландия април месец, после февруари следващата година направи нонстоп Дъблин, о. Ман, Дъблин, сега е тръгнал към Панама... Другата лодка около 24 фута, дърво, тип като Фолкбот, англичанин .... Някъде тука е у Карибското село де. А може да има и други киндихали за които незнам, но има малки лодки пресчащи...

    Коментар


    • #62
      От: Hurley 22

      То има,и аз съм виждал ма не си се представям в една такава,ти си луд

      Ако ти дам лодка в Панама да я закараш до Европа има ли къде да държиш това малкото,питам че имам нещо на ум......Лодката е двойно и малко над Хьрлито,десетина годишна,идват и двама да ти помагат.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: Hurley 22

        Бос имах и по големи лодки ( тази ми е петата, която притежавам и съм пдейтвал сериозно) но истината е, че съм твърде разсеян и забравям за много неща, които изскват да не ги забравяш ти знаеш по добре от мен даже - по гилеми лодки повече неща за мислене( и забравяне в моя случай) , а за в Морето не хубаво да забравиш нещо. Та за това така от по голяма към по малка лодка дето ще е бе знайш ли кво ми е готино като се събудя да се пресегна, да гребна вода и да си измия очите, вместо да го правя на чешмата. А тукада има къде да оставя мойта в лагуната, каква им е лодката и те какви са, семейство ли са ще ми платят ли и билет за връщане? Аз не съм добър с двигателите, не им разбирам, това хич не ме притеснява де ако ще ме наемат просто да ги закарам до там имам и карти. Навит съм, ще ми трябва време за да обезопася мойта, че всичките ми джаджи за рисуване и резби са там. Пиши подробности за лодката, тях и разплащане на лични.

        Коментар


        • #64
          От: Hurley 22

          Брат, давай снимки де. Пък с Венци можем да спретнем бартер. Той организира обиколка на северното Егейско, пък аз го правя водолаз Хайде наздраве

          Коментар


          • #65
            От: Hurley 22

            Понеже браточката не може да публикува, ще го направя аз. Да облажим оченца с гледки от средата на Атлантика

            Коментар


            • #66
              От: Hurley 22

              Първоначално публикуван от russev Преглед на мнение
              Брат, давай снимки де. Пък с Венци можем да спретнем бартер. Той организира обиколка на северното Егейско, пък аз го правя водолаз Хайде наздраве
              Венцо не се връзвай,това водолазите са като парашутистите - скачат от перфектно движещо се нещо,а най-лошото е комбинацията водолаз/парашутист,имаме един пич работи с нас и какво да ти кажа,не е за говорене направо,седи си на лодката и не се давай.

              Е виж брат му наред ли е,с Хърли 22 през Атлантика,лудница разиришли
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Hurley 22

                Ха ха ха, Бос, ще видиш като си купя катамарана /знам ти мнението за тях / и като го настигна. Отварям дайв клуб на Сен Мартен и забравям що е студ и лед. Еййййй, ще овършея островите там... Места за гмуркане бол

                Коментар


                • #68
                  От: Hurley 22

                  От сега мисля един как да го кача за шоуто в Сан Франс,след него е друга която пък и отказва трансмисията от 2 педи вода,че пръска на електрониката........абе купи си ти,пак ще си говорим.

                  На Сен Мартен познавах едни Словенци,май и един българин имаше в занаята.Ако напипам брат ти на лодка ще му напълня главата с истина да знайш,после сме двама на тебе.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Hurley 22

                    ха ха, дадено

                    Коментар


                    • #70
                      От: Hurley 22

                      Брато не се качват снимките. Я ти пробвай каквото съм ти пратил...
                      Бос и аз му говоря за тия многокорпусници ма дебела глава. Аз да ги имам тия пари за такъв кат, да видищ аква 36 футова радиционна( ннещо като Бристол чанел пайлот кутер) ще си купя.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Hurley 22

                        Имаш в предвид 56 футова нали,сбъркал си първата цифра
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Hurley 22

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Имаш в предвид 56 футова нали,сбъркал си първата цифра
                          Много далече е 56 от възможностите ми Бос. Повече шансове бих имал за нещо до 40 фута максимум. Хааа Бос след почти 4 години живеене в 22 фута лодка, абе аз ще се загубя в тия 56 фута, хахааа... Мисля си за нещо с централен кокпит и кърмова кабина, която ще ми е ателието за резбиби и рисуване, демек ще е пълна анархия. А пред кокпита кабините за живеене, хааа които ще са малко по малко разхвърляни от кърмовата...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Hurley 22

                            https://www.youtube.com/watch?v=YLvJ4DsfsQI

                            https://www.youtube.com/watch?v=MzoHi9lrKAk

                            Коментар


                            • #74
                              От: Hurley 22

                              Първия клип - хубаво време, по кратко от колкото ми се щеше рисувах и резбовах... но втория клип показва какво беше времето като цяло... ами прибрах длетата да не хвръкне някое и да ме заколи. Мдааа, мислих си, че ще мога да резбовам повече. Акъла ми е по креативен когато съм вътре. Ядосах се малко, но пък скицирах много нови идеи за резбоване и рисуване. Измислих и нови песни на китарата, даже написах и текст за едната( нещо, което не ми се отдава обикновенно). Та сега мятам резбите и рисуването. Работя от време на време като дейуъркър по лодки, Палапа марина ми намират работа.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Hurley 22

                                Какво направих по лодката за Ирма.

                                Облепих двата капака на локерите в кокпита с широко изолационно тиксо за да неможе вятъра да набие вода вътре, сега мисля, че по-добре ще е ако използвам онова изолационно фолио за покриви.
                                От едната страна е 1 милиметър някакъв каучук или асвалт, от другата е фолио, лепи многомногомного здраво. П
                                рилича на фолиото с което лепяхме фугите на капаците на корабите, но е по тънко.
                                Трудно се чисти после , но го предпочитам пред това да си видя само мачтата стърчаща над водата.
                                Всички други люкове бяха овързани и с въжета. Мачтата - гола мачта, смъкнах гика и правения ролриф на палубата и
                                ги увързах здраво със много въжета. Запуших и залепих с тиксо фитинга за котвената верига.

                                Лодката наврях зад потънал, дървен Колин Арчър-много тежък и залепнал здраво за тинята от 4 години. Мястото е отворено на западни ветрове, но като цяло дълбочините са от 0 до 50 сантиметра.
                                Има един тесен канал дълбок средно 1,2 метра стигащ до потъналаия Колин Арчър и много малко зад него.
                                Огледах и промерих мястото и реших, че ще мога да вляза. И чак като влязох се замислих, как ще изляза на заден,
                                лодката ми не е много маневрена заден. Ще му мисля след Ирма ако решението ми е правилно.
                                Имаше още няколко закътани места където можех да се навра, но бяха пълни с лодки, които след урагана посетих и видях,
                                че много лодки бяха сериозно повредени от други лодки. Много хора ми викаха, че мястото е много отворено към западни ветрове,
                                ок но е много плитко, което ще рече, че сриващите се вълни ще са далеч от нас - вижда се докъде са стигали сриващите се вълни,
                                двадесеттина метра преди нас където са двете изхвърлени лодки на моста.
                                Въпреки плиткото имаше сериозно вълнение повечето понесено от Колин Арчъра( ако се бях сетил преди време всеки ден да хвърлям вътре 5-10 камъка в потъналата щеше да е още по добре).
                                Както и да е неможе да се обмисли всичко, поне аз не мога. Използвах дълги въжета, много дълги - 20-30-40-50 метрови за да
                                умекотяват скорците. Сложих всичките си кранци между двете лодки, разстоянието помежду им бе около 50 санта.
                                Натегнах всички дълги въжета колкото можах по силно. По късите въжета натегнах по леко,
                                а най късите оставих леко отпуснати и нагласих да работят почти еднакво.
                                Имах 3 къси кърмови въжета за Колин Арчъра, едно петдесеттина метра дълго и едно 25 метрово също кърмови натегнати и хванати за дървета в горичката.
                                Имах два траверса, дълги по 15-20 метра да държат лотката далеч от Колин Арчъра.
                                Кърмовия се скъса малко преди окото и така се счупи буртика, но не много.
                                Смених скъсания траверс когато излязох по време на окото(20-40 минути затишие). Имах едно много дълго носово въже захванато за палма покрай пътя на моста и
                                две не толкова дълги пак носови въжета пак за палми.
                                А също и две къси носови за Колин Арчъра. По време на окото смених и едно от късите кърмови въжета.
                                Ползвах колкото се може по дебели въжета за късите и по тънки за дългите. Не сложих шпрингове между двете лодки.
                                Прена реждах и пренареждах швартовите въжета сигурни десетки пъти за да променя малко ъгъла на атака, махах някой въжета,
                                слагах другаде допълнително въже доката се стъмни. Сготвих си манджа наядох се стъбилно, пернах един Ром няколко пъти и дремех до полунощ,
                                когато ме събуди Ирма и започна бъркотията.

                                Първата част на Ирма започна около след полунощ със север северозапад вятър, като най-лошо бе като започна да просветва към 05.00.
                                Продължи до около 0700 - 07.30. Окото мисля, че продължи 20-40 минути и имах време да доплувам до брега да сменя въжета, да си проверя -
                                бях оставил на брега малко дрехи, вода и консерви в едноплатно. Мястото бе полянка 2-3 метра широка, висока около 2 метра,
                                видях че там се е появила малка рекичка и проверих провизиите. Бяха там заплетени в едни трънаци. После направих клипа и се прибрах в лодката.
                                Второто полувреме започна със изток североизток вятър, който се опитваше да качи Донт Уъри барабар с моа върху Колин Арчъра като катамаран на керемидка.
                                Ма не успя. През цялото време навън бях с плувните си очила на очите, изпотени и с много ограничена видимост.
                                Капките удряха кофти по тялото, затова предпочетох плувните очила. Втората част на Ирма свърши някъде по обяд, мисля.
                                Грубо казано първата част бе около 6 часа а втората около 4, имам предвид когато вятъра си духаше истински кат един пиж.
                                Първоначално съобщиха, че сме имали 180 възла постоянен вятър, на поривите 220 възла( 1 възел=1 морска миля в час= 1852 метра в час).
                                Днес ми казаха, че са били 300 възла вятър и бил най силния ураган в Атлантика. Незнам кое, как и колко е било, знам че беше най силния вятър, който съм виждал.
                                След като гледах видеотата няколко пъти, вече на по спокоина глава с питие в ръка си мисля, че този много силен вятър беше по малкото лошо в моят случай защото отрязваше вълната. Не и даваше да се надигне. Разпръскваше я на пръски и нямаше много силна работеща/сриваща се вълна която да изпонакъса въжетата. П
                                очти съм сигурен, че ако бе 60-70 възла сриващата вълна можеби щеше да стига и до нас.
                                Водата и вятъра бяха топли през цялото време.

                                Както и да е имахме добър късмет в това и се радвам, че лодката ми и аз сме ок. Много хора си загубиха лодките, които им бяха и дом и работа.
                                Съжалявам за тях. Сега се организираме да търсим и вадим лодки на приятели, които имат шанс да плават отново.
                                Помагам и на други места по яхтклубове, марини, питейни заведения... Намерих на залива Симпсън едно местенце чисто от боклуци и почнах
                                пак да си правя ежедневното плуване, няма пострадали дърворезби и започнах пак да резбовам и шкуря, живота си се наежда бавно.

                                Може и да съм пропуснал нещо... Ааа мисля си, сигурен съм вече, че най доброто което може да се направи като се види, че идва ураган и има различни прогнози
                                от къде ще мине, най доброто е отплаване на юг. Даже и да те стигне има да мислиш само за едно нещо - сриващи се вълни,
                                които с плаваща котва или по-добре с Джордан сериес дрог не са толкова голям проблем и е само един проблем, а и с отплаването на юг е почти сигурно,
                                че ще бъдеш от по малко лошата страна на урагана ако все пак те стигне. Ураган на брега? мислиш за -1 швартоване, 2 вълни, 3 брега - летящи покриви или дървета( мислиш, че си защитен от релефа и дървета, но при промяна на вятъра, този релеф, който те е защитавал малко от вятъра може да усили вятъра през втората част),
                                4 други лодки които биха те потопили ако издрейфат отгоре ти, 5 вятъра е по силен защото лодката е закована на едно място а в Морето ще дрейфа,
                                ще се клати и вятъра определено ще я натиска по леко. Разказаха ми случка по време на Люис, ураган продължим три дни.
                                Един човек си продал земите и купил седем катамарана за дневни разходки. Големи катамарани 15-20 метрови.
                                Като наближил ураганния сезон останал без екипажи за катамараните и като станало ясно, че Люис ще ги удари, човека не се отчаял,
                                а просто потопил катамараните на 15-20 метра дълбочина върху пясъчно дъно. Лодките му всички оцелели Люис.
                                С водолази и помпи извадил един и почнал да работи, после извадил още два, оправили ги и заработили.
                                И така за няколко месеца извадил всичките си катамарани и заработил с тях. Това е уникална,
                                брилянтна идея ( защото инстинктивно моряка всячески се стреми да си запази лодката на вода, а не под вода) и единствено решение в неговия случай -
                                без екипаж и без време за реакция. Безспрно е бил риск свързан с пари и допълнителни разходи, но човека е успял. Браво.
                                Всичко което описах е приблизително, просто не можеш в такъв момент ако си участник в купона да седнеш прилежно с лист и молив и да записваш със
                                счетоводна точност какво, кога и как става. Написах това, което си спомням, както си го спомням. Ако излезе нащо забравено наяве ще го споделя, разбира се.
                                Скицата е груба, но е вярна.
                                Е сега ще трябва да го превеждам всичкото туй и на английски, че доста приятели морци не четат Български.
                                Та те такааа, радвам се, че се оттървахме... така че Наздраве на сите убави ора и приятели.
                                Последно редактирано от Венци- малкия; 19-10-17, 02:21. Причина: Премахване на шрифтове и цветове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X