Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти от Сузуки, на Нива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джанти от Сузуки, на Нива.

    Поради придобиване на зимните Кама, трябва да се набавят и още един комплект железно джанти, за да не се монтират и демонтират зимните гуми, но въпросът е точно какви от Гранд Витара стават, на нива 16ц. Видях, на витаровите, че имат някакви вариации, като централен отвор и м/у болтовото.. На оригиналната джанта, на нивата, централния отвор е 98,5, не съм го мерил в niva-faq го намерих, размера на нивовата е 5Jх16, но такъв дали имат и Сузуки? И какъв е толеранса на широчината, за да станат без проблем, на Вли-5тките и на Камата?? Също и ЕТ-то на Нивовата оригинална джанта е +58, но колко е и допустимото и тук, без да почне да прави проблеми ???
    Джанти от Гранд витара с най-близките размери мисля, че са тези: Гранд витара от 1998-2005г, както следва междуболтово разстояние 5х139,7/ централен отвор 108мм, стандартно 16 цола джанта.
    Но няма ли да бъде, доста по-голям централния отвор, реално диаметъра е по-голям с 9,5мм , което дава, че в радиус ще е по-голям с 4,75мм?
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 09-03-16, 11:10.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

  • #2
    От: Джанти от Сузуки, на Нива.

    За централния отвор се прави една втулка,може и без нея.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • #3
      От: Джанти от Сузуки, на Нива.

      Аха, е втулките, са най-малкия проблем, стига да "удисаме" другите работи
      П.П Сега видях, в тоя сайт, че оригинално са 6.5Jx16, това ме навежда на мисълта, дали ще станат оригиналните Вли5пятки и Камата, на тези джанти??? След като са малко по-широки? Ето сайта цък
      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 09-03-16, 11:23.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Джанти от Сузуки, на Нива.

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Аха, е втулките, са най-малкия проблем, стига да "удисаме" другите работи
        П.П Сега видях, в тоя сайт, че оригинално са 6.5Jx16, това ме навежда на мисълта, дали ще станат оригиналните Вли5пятки и Камата, на тези джанти??? След като са малко по-широки? Ето сайта цък
        Ще станат ама ще заприличаш на BMW дрифтачка с обратен наклон на бордовете на гумата. Не са малко, а доста по-широки.

        Коментар


        • #5
          От: Джанти от Сузуки, на Нива.

          Ясене, я поясни, защо пък ще се получи обратен наклон? Защото гумата е по-тясна?? И реално ще стане, голяма джанта, пък малка гума, пълен кич..
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Джанти от Сузуки, на Нива.

            Сам си се досетил.

            Нормално гумата трябва да се слага на джанта която е широка 60-80% от нея. 175 в инчове 6.9

            Коментар


            • #7
              От: Джанти от Сузуки, на Нива.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Сам си се досетил.

              Нормално гумата трябва да се слага на джанта която е широка 60-80% от нея. 175 в инчове 6.9
              Не е баш по темата - ама има ли някъде смислена таблица на какви джанти какви гуми влизат. Височината на гумата дали оказва влияние?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Джанти от Сузуки, на Нива.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Не е баш по темата - ама има ли някъде смислена таблица на какви джанти какви гуми влизат. Височината на гумата дали оказва влияние?
                Оказва. Ниските гуми не търпят извращения с джантите.

                Коментар


                • #9
                  От: Джанти от Сузуки, на Нива.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Оказва. Ниските гуми не търпят извращения с джантите.
                  Начи правилно съм разсъждавал. И все пак няква смислена таблица като за жипове дали има?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джанти от Сузуки, на Нива.

                    За жипове 60-80% ти е достатъчно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джанти от Сузуки, на Нива.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      За жипове 60-80% ти е достатъчно.
                      Т.е. 12.5 на 7ци не?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джанти от Сузуки, на Нива.

                        Ми на ръба е. 60% от 12.5 са 7.5

                        То всичко на всичко може да се сложи въпросът е какво ще е напрежението в бордовете.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джанти от Сузуки, на Нива.

                          Така де
                          Според тия можело
                          http://www.pirate4x4.com/forum/general-4x4-discussion/705398-12-5-tire-7-wheels.html
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X