Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за турист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Дайте идея за турист...

    Ебаси хубавата тема, изчетох я на един дъх. Понеже и на мен сега ми предстои покупката на подобен мотор и съм се спрял на 3 варианта между които колебанията са ми много сериозни. BMW R 1200 Adventure, KTM 990 Adventure или Ново Suzuki V-Strom от магазина. Бюджета ми е около 15 000 но в предвид офертата от Сузуки от 19 000 за мотор на 0 км имам възможност да се напъна. BMW-то ми е на сърцето и в душата (в момента съм с R 1150 r), но единствения недостатък му е че за тези пари се предлагат мотори на над 60 000км., КТМ за тези пари има на по 10-15 000 км, но тук притеснението ми е в тясната седалка и дали ще е удобен за дълъг път на втория човек (а аз в 99% от случаите на дълго съм с женътъ). Остава туй прословуто SUZUKI , което за тези пари го дават абсолютно гол (даже и централна стойка няма). От месец сън не ме хваща и след толкова четене, гледане, сравнения от трите споменати модела пак остават трите. Забравих да спомена, че карам предимно по асфалт с малки изключения по лоши пътища. Спрял съм се на точно тези модели по ред причини които не виждам смисъл да изброявам.

    Коментар


    • #92
      От: Дайте идея за турист...

      Здравей Колега,
      Допълнителните аксесоари никак не са без значение. Не са никак евтини и при мен конкретно изиграха 50 % от вземането на решение. В пари около 1300 евро във вид на необходими аксесоари, които трябваше да купя.
      Покарай всичките мотоциклети, на които си се спрял и виж с кой ще се харесате. Ако нещата отидат на покупка на употребяван екземпляр става интересно, защото някои са на по-малко километри, други са с повече екстрички и т.н.
      Парите, които си предвидил не са малко, така че можеш да си купиш и доста запазен и на малко години употребяван мотор, но всичко е на късмет в този случай.
      За седалките не се притеснявай. За повече удобство на дълги разстояния почти винаги се стига до автърмарект седалка. Там има огромен избор - от направи си сам, през доста сръчни български тапицери до утвърдени, но скъпи (до към 500 евро за седалка).
      Успех с избора.
      Поздрави
      Андро

      Коментар


      • #93
        От: Дайте идея за турист...

        Ако имах пари за нов мотоциклет никога не бих ги дал за втора употреба, па ако ще да върви в комплект с Анджелина Джоли на задната седалка!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #94
          От: Дайте идея за турист...

          Аз бих избрал този. http://www.cars.bg/m192702 Чисто новото Сузуки, което е голо, като пушка, ако е 650 кубика е малко слабичко за двама човека с багаж. За сам човек с багаж става... За да го докараш във вида на БМВ-то от обявата с много екстри ще трябва да дадеш още доста пари. За КТМ нямам особено добро мнение... Единственият проблем на това БМВ е, че е от най-първите, тоест малко е старо, но пък за сметка на това е гледано и поддържано много добре, освен това е оборудвано от-до, че даже и отгоре...
          Можеш да намериш и по-евтини, и по-нови БМВ-та 1200 ГС , но в предвид на това, че са в региона Дупница - Благоевград - Кюстендил километрите, които ще показват броячите им в никакъв случай няма да са реалните изминати от тях, освен това може да имат някакъв сбирщайн вътре, а пък и няма да са така оборудвани с допълнителни екстри, както това БМВ.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #95
            От: Дайте идея за турист...

            А тия от региона на Пловдив и Пазарджик хич не превъртат броячите , да не ти разправям колко "честни" търговци са.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #96
              От: Дайте идея за турист...

              погледни и тая обява - http://www.mobile.bg/51471101225577202 гледам доста е накичен.

              Иначе и аз съм ЗА чисто нов мотор, па ако ще първата година да го караш "гол" докато се навиеш да изкихаш за някоя друга екстра. Най-малкото защото 3-4 години освен масло няма да има какво да се сменя - то по него всичко е чисто ново....
              LZ1NDI
              DR650SE K8

              Коментар


              • #97
                От: Дайте идея за турист...

                Карам 25-годишна Африка и също не сменям нищо, освен консумативи. Това за 56000км в мои ръце.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #98
                  От: Дайте идея за турист...

                  Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                  погледни и тая обява - http://www.mobile.bg/51471101225577202 гледам доста е накичен.
                  +1

                  Това е последната версия от 2014 във вариант Worldcrosser с карбоновите детайли.
                  Има и електронно регулируемото окачване т.е. ES.
                  С голямото електронно табло, което освен всичко друго има и ''gear indicator''.
                  Нови трипътници.
                  Ревизиран двигател.
                  Сериозно е "накичен", като повечето аксесоари се предлагат директно от Yamaha, което би трябвало да означава, че са качествени.

                  "The Worldcrosser kit does not include the Akrapovic exhaust, fog lamp kit, engine guards and pure off road tyres as shown in the images.
                  The Acrapovic exhaust system, fog lamp kit and engine guards are available as accessory items from authorised Yamaha dealers."

                  Коментар


                  • #99
                    От: Дайте идея за турист...

                    Тази Ямаха е много добра! 2014 година на 33000 км. Даже, може и километрите да са реални... Цената може би ще се смъкне малко с пазарлък. Имало е леко падане на ляво с този мотор. Левият ролбар е крив и по-близо до резервоара, освен това ръчката на съединителя е без пъпката...
                    Естествено на мен веднага ми светва червената лампа, защото я продава търговец от Дупница, а не е частна обява, но няма аз да го купувам тоя мотор... Момчето, което търси мотор да си реши.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 05-10-16, 15:36.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Дайте идея за турист...

                      Само дето на ТАЯ ЯМАХА като си отгоре и я караш имаш чувството ,че коляновия вал ще ти излезе между краката. Как са могли да измислят двигател с толкова вибрации не знам(въпреки балансиращите валове).Това чудо го карах на тестдрайв 40 мин и НЯМА ДА ПОВТОРЯ.Иначе добре си се насочил.За тия пари още 3 мотора стават-големия и малкия Триумф и Кростуръра на Хонда.Кростуръра е МОТОРА ДЕТО СЕ ВЛЮБИХ В НЕГО.Дали си с 80 или 180 усещането за вятър и скорост е еднакво . А и за втори човек става прекрасно. Ама и трите мотора дето ти ги пиша са с ПОВЕЧЕОТ 2 ЦИЛИНДЪРА.Тигъра е като електрокар(НИКАКВИ ВИБРАЦИИ и МНОГО ДЪЛГА СЕДАЛКА -за втори човек суперудобен). Дано не ти развалих нагласите. Имам и Тигър (за съжаление 955 , а не 800 или 1200) и Африка . Кой каквото да ми говори за новите мотори Африката НЯМА ДА СИ Я ПРОДАМ защото това е мотора за индиански територии. Успех и най-важното :ТОВА КОЕТО СИ ВЗЕМЕШ НЕКА ТЕ ИЗРАДВА МАКСИМАЛНО

                      Коментар


                      • От: Дайте идея за турист...

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Естествено на мен веднага ми светва червената лампа, защото я продава търговец от Дупница, а не е частна обява
                        Тежки проблеми, основният, че не е 12-год. БМВ на незнайни километри за 15 000 лв.

                        To и BMW-то не се знае през колко търговеца е минало и колко пъпки са му изпадали за 12 години, а и километрите му не се знае колко са реални + като надеждност Ямахата е в друго измерение, на горе-долу една и съща цена.

                        Що си мислите, че не може на "частна" обява, някой да ви завърти главата и хубаво да ви излъже.
                        Последно редактирано от Ro-di; 05-10-16, 15:51.

                        Коментар


                        • От: Дайте идея за турист...

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Естествено на мен веднага ми светва червената лампа, защото я продава търговец от Дупница, а не е частна обява,
                          Нямам нищо общо с тези дупничани, само за информация - четирима приятели от този търговец са купили мотори и не е имало изненади (изглежда си подбират какво да докарват).
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • От: Дайте идея за турист...

                            Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                            To BMW-то не се знае през колко търговеца е минало и колко пъпки са му изпадали за 12 години, а и километрите му не се знае колко са реални + като надеждност Ямахата е в друго измерение, на горе-долу една и съща цена.

                            Що си мислите, че не може на "частна" обява, някой да ви завърти главата и хубаво да ви излъже.
                            БМВ-то е на приятел и е истинско .Парите дето ги наля в него са доста повече от това което му търси.На човека му влезе муха и ще си купува мотор от магазина за доста повече пари.Чак му се чудя на акъла , ама хайде ,че стана реклама. Оправдавам го ,че го продава САМО ЩОТО Е БМВ.Храчете колкото си искате , -ГС няма няма да си купя никога

                            Коментар


                            • От: Дайте идея за турист...

                              В България всичко може! Но тези "селски хитреци" обикновено си личат, както си личи и кой се грижи и поддържа машината си, и кой я е засрал, и замазал положението за продажбата. Ако на снимките не личи, чак толкова, че те лъжат, то на живо е много по-трудно да те излъжат, когато видиш пред теб какво представлява човека и машината му.
                              Иначе не случайно ми светва червената лампа, когато стане въпрос за оня регион, около западната ни граница... На такива номера и изпълнения сме били свидетели, че просто главата не може да ти ги побере. Сигурно две страници мога да напиша тука, ако взема да ви обяснявам и разказвам, на какви номера и изпълнения на "народният български гении" сме се натъквали при покупката на мотори...Навсякъде, из цяла България, но тези там, в онзи регион определено твърдо водят в тази класация! И като ги хванеш в крачка, че те лъжат в очите, изобщо не се притесняват, а викат, ами нали трябва да ги продаваме тези мотори... Но темата тук е съвсем друга.
                              Може някой местен патриот, който живее в този регион да ми се обиди, но такова е положението и това не е само единствено мое мнение.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Дайте идея за турист...

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                БМВ-то е на приятел и е истинско .Парите дето ги наля в него са доста повече от това което му търси.На човека му влезе муха и ще си купува мотор от магазина за доста повече пари.Чак му се чудя на акъла , ама хайде ,че стана реклама. Оправдавам го ,че го продава САМО ЩОТО Е БМВ.Храчете колкото си искате , -ГС няма няма да си купя никога
                                Не става въпрос за конкретната обява, а по принцип.
                                Не бих давал негативни мнения, ако не съм срещнал такива.
                                Човекът да си прецени дали да си купи първото поколение на 1200 GS на 12 години или последното поколение XTZ 1200 на 2 години за същите пари или нещо друго, това си е негова работа, всеки трябва да си харчи парите, както намери за добре.

                                "Коментарите са безплатни, но фактите са свещени." - C. P. Scott

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X