Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за турист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте идея за турист...

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    Suzuki V-Storm 1000 e единственият, за който се сещам, отговарящ на всички поставени критерии...
    Подкрепям за Сузито, но според мен 650-десятката е по добрия вариант. Изключително безпроблемен мотор.По-балансиран, по-малко вибрации, по-нисък разход, мисля че и по-лек, а върви почти като хилядарката. А може да се намери и с АБС на добра цена в рамките на бюджета . Хилядярките взеха да им слагат АБС на последната модификация, а цената там няма да ти хареса
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #17
      От: Дайте идея за турист...

      Я да попитам има ли скутер-турист ? Пепко-Бебпко говори за някакъв бръмбар 500 кобика , дето правел по 1000 километра на ден ...това възможно ли е ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #18
        От: Дайте идея за турист...

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Я да попитам има ли скутер-турист ?
        Има...Suzuki Burgman 650!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-Suzuki-Burgman-650-static-2.jpg
Прегледи:1
Размер:160.6 КБ
ID:5705966
        Kawasaki Klr 600 '91

        Коментар


        • #19
          От: Дайте идея за турист...

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Скачай на една Мултистрада - избери читава и няма да съжаляваш! Иначе лек и поне 800 сс е малко кауза пердута - събирай парички за F800GS...
          Може да помислиш за V-Strom 650/1000...
          Как да скочи с:
          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Бюджетът, който съм готов да заделя е 5000-7000 лефчета...

          Коментар


          • #20
            От: Дайте идея за турист...

            Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]855638[/ATTACH]

            E то съвсем ясно ти го е дал -990

            Има и адвенчър 990, но той е с повече пластмаса.
            да имам идея точно за 990 адвенчър-а. новият версис на кава-та също много го хвалят по разни места извън бг разбира се. прегледай нещо от тук за обща информация и най-важното- не бързай с избора! https://www.youtube.com/watch?v=NC9DBhyC-7c

            Коментар


            • #21
              От: Дайте идея за турист...

              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
              Това от мобилето е малкия.. от мултистрадата искам 1100.. но поради пълната липса на предлагане съм готов вече и за хилядарка..
              1100!!! Ще потърси и ще намериш!

              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
              Suzuki V-Storm 1000 e единственият, за който се сещам, отговарящ на всички поставени критерии...
              Тежи и е пластмасов иначе и аз го дадох като алтернатива (ако това не го спира, то да види и Caponord)....

              Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]855754[/ATTACH]...дърти били Африките Има и нови модели,колега,още по красиви
              Ти бюджета видя ли го?!?

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Как да скочи с:
              за 7к с малко повече търпение ще изскочи нещо...

              КТМ-чето също е яко, но все пак човека има буджет!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Дайте идея за турист...

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Ти бюджета видя ли го?!?

                за 7к с малко повече търпение ще изскочи нещо...

                КТМ-чето също е яко, но все пак човека има буджет!
                ...търпение, търпение... ама... и тези от 3/4-та употреба за толкова в лв. няма...
                като погледнеш цените на новите... за тунинг ще стигнат само...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте идея за турист...

                  С твоя бюджет скачаш на един Встром 650 и после идваш тук и черпиш наред.
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте идея за турист...

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Я да попитам има ли скутер-турист ? Пепко-Бебпко говори за някакъв бръмбар 500 кобика , дето правел по 1000 километра на ден ...това възможно ли е ?
                    А освен 650 има и едни по 800.Дали ще го ползваш като турист си е твоя работа.Караш наравно с други туристи и дори ги подминаваш.Даваха че от 0 до 200 е за 9-10 сек.
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте идея за турист...

                      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                      Рових, четох и пак съм на същия хал.
                      Иска ми се да сменя чопъра ( абе хич не искам ама.... малее ми вече, а и за много багаж не е удобен ) с някой турист ама тотално съм объркан.
                      От това, което гледах ( на картинки и ТТ данни ) мултистрадата най-много ми допада ( под 200 кила сухо тегло, V-образен два цилиндъра, хилядарка... ) ама този мотор ще се окаже по нашите ширини нещо като умните блондинки - някои са чували за него, ама малко са го виждали. От есента в мобилето и карса седят всичко на всичко 3-4 едни и същи мотора... та някак си не мога да се отърва от мисълта, че явно има нещо след като не ги карат.

                      Все тая де, дайте някаква идея за алтернативи. В общи линии ми се въртят следните изисквания:
                      удобен за многодневни пътувния
                      поне 800цц
                      лек ( колкото по-лек - толкова по-добре )
                      с въможно най-малко пластмаси
                      за каране по асфалт
                      приличен разход ( в момента моторът ми харчи 4-4,5/100, та ми се иска да избегна културния шок )

                      свикнал съм на V2 та колкото по-малко цилиндри и колкото по-раздалечени един от друг толкова по-добре .

                      Бюджетът, който съм готов да заделя е 5000-7000 лефчета...
                      Може да погледнеш и Априлия , не е много разпространен , но изпадат добри екземпляри.



                      http://www.7newz.com/automotive/apri...in-the-corner/
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте идея за турист...

                        За скутер турист :По- миналото лято се бях запознал във Варна с един словенец. Обикаляше със сина си ( на 10г. момченце едно такова дребно , ама знаеше перфектно английски , а баща му изобщо не знаеше никакъв език . То се оправяше навсякъде ) Че с един такъв Бъргман 600 бяха минали вече към 5 000 км и докато се приберат щяха да минат още около 2 000 км . Карах с тях до Дуранкулак около 100 км . Значи Бъргмана си държеше 130 БЕЗ НИКАКЪВ ЗОР . Словенецът каза ,че това му била почти нормалната скорост за цялото пътуване. След този случай започнах да се обръщам като видя Бъргман(станаха ми интересни ). +1 и от мен за малкия Стром !!!Хубави моторетки са . Колегата писа горе ,че големия Стром бил тежък. НИЩО ВЯРНО !!! Сменяхме си моторите и веднага след голям Стром (усеща се по- лек от Африката) , карах ГС-1150. Е, НЯМА ТАКЪВ ТРОМАВ МОТОР!!!!!1200 се усеща в пъти по- добре.Само 1100 не съм карал, ама си представям. Така ,че на всеки според вкуса.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте идея за турист...

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ...търпение, търпение... ама... и тези от 3/4-та употреба за толкова в лв. няма...
                          като погледнеш цените на новите... за тунинг ще стигнат само...
                          Не ти разбрах репликата но ето един 1100 за 7к BGN, без пазарлъка в
                          LOMBARDIA:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5706049

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Може да погледнеш и Априлия , не е много разпространен , но изпадат добри екземпляри.



                          http://www.7newz.com/automotive/apri...in-the-corner/
                          Така де - Caponord
                          п.п. има една модификация Rally Raid Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bikepics-1938460-800.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5706050...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайте идея за турист...

                            За бързане - не бързам.. има какво да карам.
                            Днес покарах варадерото на един авер - двигателят е точно това, което искам ( мощност още от ниските обороти ).. само дето се чувствах като шофьор на автобус с тази висока позиция.
                            Та разходихме се до Дупница и там можах да разгледам доста мотори

                            ( бтв някой питаше за скутер за туризъм - ей това е голямо живитно! http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...47154911081005 / само дето не препоръчвам да се пазарува точно от този продавач / )


                            Голямият В-Стром идва на габарит точно като варадерото, а малкият мисля, че ще ми малее откъм мощност .. ще трябва да взема от някой да покарам.

                            КТМ, новата африка, бмв-тата... абе много кисели тези матари бе хахаха.

                            Ще поразгледам тази вечер и априлийте.


                            едит:
                            мултистрадата от горния пост къде се продава?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте идея за турист...

                              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                              ....мултистрадата от горния пост къде се продава?
                              Италия, Ломбардия. Сайта е moto точка it - има още няколко под 4000 EUR....
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайте идея за турист...

                                Ако ще го ползваш изцяло за асфалтов туризъм, най-добрите варианти са Yamaha Fazer 1000, Honda CB1300S, Suzuki Bandit 1250S, Kawasaki ZRX1200S, BMW K1200S (май имаше и 1300S), евентуално с някои уговорки Aprilia Tuono 1000 от първата серия (после са почти без спойлери). Знам че искаш V2, но всички тези са мощни, бързи, икономични, носят багаж + втори човек, удобни за дълъг път, сравнително леки и без вибрации и повярвай ми, няма да искаш друг после . Ако искаш някой ден като е по-читаво времето може да тестваш фейзъра (не го продавам ). С Фейзърите и подобни мотори сме карали и по черно (че даже и без път), колкото да стигнеш до някоя поляна, язовир и т.н. стават. Даже ако ти трябва за наистина само асфалтов туризъм, не лош вариант е Yamaha FJR1300, Honda ST1300 Pan Europa, Kawasaki GTR1400, Сузуки не знам дали имат подобен. Тези за дълъг път/магистрали са перфектни, но по черно е малко по-трудно, малък е клиренса и има пластмаси отдолу, макар че и с такова се стига до дивите плажове в Гърция или язовирите в Родопите
                                За Мултистрада 1000 може да питаш Гоши от Монтана, той доста му навъртя на неговия и май не се е оплаквал а и мотора си върви доста.

                                Не лош вариант, макар че зависи колко ще го товариш е Kawasaki Versys 650. Върви доволно, икономичен е, само не знам колко му е товароносимостта и дали няма да "клекне" с двама + багаж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X