Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

    Здравейте , отскоро съм собственик на въпросната Фронтера. Все още нямам кой знае какви впечатления , но както и да е вече правих гарнитура на главата , беше прегоряла между 3-4 цилиндър. Още от самото начало охладителната ми система според мен се държи много странно. При движение извънградско стрелката на температурата стоеше на около 1/4 където е бялата чертичка , съответно при по топло време малко над нея , а при по-студено даже и малко под нея , когато беше така и парното беше доста слабо. При работа на място, бавно движение и когато го вкарам някъде да го помъча отиваше до 3/4 където е бялата линийка и малко отгоре , включва перката и температурата пада под 1/2 и при излизане на извънградско пак около 1/4 , В червено не е влизала всъщност включва на 3/4 или малко отгоре , зависи колко газ съм му дал! Помислих си веднага за термостата ,чух се с предишния собственик и той каза , че го е сменил и пак е продължило така да се държи. Въпреки това веднага смених термоастата и капачката на разширителния съд , за съжаление нямаше никаква промяна и продължи да работи по абсолютно същия начин. Малко след това духна гарнитурата , надявах се като я сменя този проблем да се оправи , но вчера след като си взех Фронтерата продължава да се държи по същия начин. Обясних на майстора как точно работи кога включва перката и как не "дозагрява" когато е на извънградско , но той каза че било нормално. Сетих се че когато майстора отвори главата каза че гарнитурата е сменяна и това ме притесни , че може загряването да е причината толкова скоро да се наложи втора гарнитура да се сменя. Забравих да кажа когато загрява до 3/4 от капачката на разширителния съд яко излиза пара.

    Стана малко дълго , но исках да разясня всичко. Надявам се някой ако е имал подобен проблем да сподели опит или някой да даде някаква идея къде може да е проблема , защото в момента съм в задънена улица и се притеснявам така да карам , не искам смяната на гарнитура да ми става практика! Забравих също да спомена , че водната помпа е сменяна преди 18000км заедно с ангренажа. Не съм ги сменял аз , предния собственик така ми каза , повярвах му защото като отворихме главата ремъка изглеждаше добре , а и в севриза където са я обслужвали надявам се са се постарали и са написали с перманентен маркер километрите и че са сменени ремък , ролки , водна помпа , масло и филтри.

    Извинявам се ако някъде е писно и отварям нова тема , но от вчера чета и то не само тук , но не намирам подобен на моя проблем. Мисля си даже ако нещо не мога да открия причината да си правя копче за принудително включване на перката. И последно , коато тръгне да качва температурата карайки бавно спирам и без товар подавам газ за да вдигна оборотите за да видя дали нещо водната помпа не е износена , но не температурата не се повлиява от оборотите!

    Моля за всякакви съвети и мнения , ще са ми полезни. Благодаря!

  • #2
    От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

    Добре де , поне някой със същия мотор може ли да каже как се държи при него температурата . Моля!

    Коментар


    • #3
      От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

      Може, ама с тия преди бялата чертичка 1/4 и 1/2 никой няма да ти отговори.
      Има си температура на таблото има електронни термометри за по 1 лв. дай малко по-точни входни данни.
      Иначе същия мотор е 97-102 първа скорост и 105-107 втора ( говоря по спомен ) Мотора си е топъл и за това нон-стоп има проблеми с охлаждането.
      Решил съм ги с 2-ра помпа и 2-ри двускоростен датчик. И друг термостат и друг радиатор. Замразил съм мотора на 90 градуса вече 3-та година.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

        Благодаря за отговора! Веднага ще потърся датчик ,досега не са ми правили впечатление иначе да съм си взел , можеш ли да ме упътиш в какви магазини да търся?! Русе ми е най-близо. Иначе сега се сетих , че когато сменях термостата имаше два вида в магазина единия беше по-топъл , а другия по-студен. Аз тогава поръчах по-топлия защото беше зима и не дозагряваше , като го взех обаче се оказа че на кожуха на термостата липсва един мущук за едно тънко маркуче. След като проверихме в магазина отново се оказа , че другият по-студеният термостат го има този мущук и взех такъв. Мисля че проблема с недозагряването мога да го реша като взема , ама после се сетих от топлия само вътре клапана и го монтирам на студения на кожуха , тогава и парното ще ми се оправи , но сега разбирам че перката има 2 скорости и явно моята първа не работи , ще трябва да я занеса да ми сложат друг двустепенен датчик и се надявам всичко да е ок. А иначе за тази допълнителна водна помпа как става номера колега? Трябва непременно да го направя защото днес и един приятел който имаше преди време фронтера със същия мотор , ми каза че няколко пъти е правил гарнитура на главата и за това е махнал джипката. Неговия крак е доста тежък , но при мен пак така и е факт че скоро преди това пак е правена главата защото майстора каза че "старата гарнитура" издуханата била доста "нова"! ?

        Коментар


        • #5
          От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

          Тия фронтери фабрично нямат датчик. ЕКУ-то управлява релетата и те палят перките. Има 3 силови релета изнесени в самостоятелна кутия в двигателния отсек. Прегледай ги някое да не е клеясало. Аз освен фабричното управление на перките съм направил самостоятелно с датчик от рено ако не се лъжа, избрах го по температурния индекс. Иначе си се сетил правилно вади се самия термостат и се пъха в друг кожух.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

            Има датчик за перката на маркуча!С три крачета е и третото е за спиране на климатика при висока температура на мотора. И не се притеснявай-след 3 термостата и моята се държи по същия начин. Гарнитурата на тоя мотор се хвърля от прегряване или лоша гарнитура. ПС - ако решиш да сменяш датчика на маркуча-само оригинален!! Иначе климатик няма да имаш... Парното идва с почистване и ремонт или смяна на радиаторчето. Има отделна тема за това.
            Последно редактирано от ianely; 11-03-16, 21:41.

            Коментар


            • #7
              От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

              Уф да, грешката е моя, аз имам Б с 2.2 екотек, там няма фабрично датчик, но мотора е същия пак си е боклук.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

                Първата степен на охлаждането може да не работи заради умрял електромотор. Виж дали като пусне перките и двете работят.

                Коментар


                • #9
                  От: Температура , ОФАДБ 2.2 16 ЕКОаТЕК

                  Оф А няма степени на вентилатора!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X