Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Check Engine лампа на Terios J100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Check Engine лампа на Terios J100

    Преди около месец и половина реших да подменя запалката си защото не работеше. Бях си купил различен от оригиналният модел и при свързване даде на късо. След този случай лампата Check Engine започна да примигва и след няколко часа вече светеше през цялото време. Седмица по-късно направих диагностика. Оказа се грешка с код 81 (това което ми обясниха за тази грешка е, че става дума за проблем в комуникацията между имобилайзерът и ECU). От сервиза я изчистиха, но лампата не престана да свети. Имах 2 случая при които след стартиране на двигателя, той гаснеше веднага след това. С повече газ запалвах. След тези случай в началото на светването на лампата не съм имал никакви проблеми, нито с паленето нито с работата на коя да е част на колата (Daihatsu Terios J100, 1.3 от 1998г., бензин с ръчни скорости).
    Някои има ли идея как да проверя за проблеми и да спра тази лампа? Пробвах разбира се още в самото начало с откачване на акумулатора – не подейства.

  • #2
    От: Check Engine лампа на Terios J100

    Най-добре да се види отново на диагностика каква е грешката и да се търси проблема.Изчистването на грешката не го отстранява.

    Коментар


    • #3
      От: Check Engine лампа на Terios J100

      За да не отварям нова тема ще използвам тази.
      Териоса ми е първата модификация J100 с обикновенна газова уредба. Карам го и на газ и на бензин като в последните месеци съм изгорил поне 2 резервоара бензин.
      Неочаквано вчера светна лампата за check engine докато колата работеше на пропан-бутан на място. Като подадох малко газ лампата изключи но при отпускане на газта и оставяне на обороти пак присветваше, въпреки че двигателя работеше равномерно без видими симптоми за нередност. Превключих на бензин и двигателя започна да работи нестабилно като периодично "придърпва" след това заглъхва. Цикъла са повтоаря няколко пъти след което оборотите падат и гасне.
      Предния ден го карах на бензин и нямаше никакви проблеми.
      Проверих клемите до там до където мога да се завра но няма промяна. На газ си работи нормално но лампата вече започна да свети постоянно.
      Даите идеи...

      Коментар


      • #4
        От: Check Engine лампа на Terios J100

        Ако си от София мога да ти помогна с тая джаджа:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:elm-327-bluetooth.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5711495

        При мен проработи,даже при едно светване на лампата при мене разчете грешката.

        Коментар


        • #5
          От: Check Engine лампа на Terios J100

          Преди малко го взех от сервиза. Не са открили причината за проблема, утре ще търся друго място. Като има развитие ще пиша.

          Коментар


          • #6
            От: Check Engine лампа на Terios J100

            Щом си ходил в сервиз сигурно са прочели грешката.Какво показва диагностиката?

            Коментар


            • #7
              От: Check Engine лампа на Terios J100

              Диагностиката е показала грешка от датчика за налягане във всукателния колектор, но от сервиза изразиха голямо съмнение, че грешката е истинска.

              Коментар


              • #8
                От: Check Engine лампа на Terios J100

                Бих желал, с радост да споделя, че проблема е разрешен. Причината за грешката се оказа датчика за налягане към който ме насочиха след диагностиката във втория сервиз.
                За всички които може би ще се сбъскат с проблема ето парт номера daihatsu 8942187104, също така се оказва че тази хуйня се намира доста трудно, така че ми се наложи да взема втора употреба но важното е, че работи.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-font-b-MAP-b-font-font-b-sensor-b-font-89421-87104-8942187104-for-font.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5712478

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X