Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

    Не е сигурно, но е много вероятно. И друг път съм споменавал - търси терано внос от Италия. Тераното няма механични слабости, а 2.7 мотора е железен (в пряк и преносен смисъл), тоест единственото което трябва да те интересува за терано 2.7 са ръждите. А ръждите са най-малко по италианските.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

      с две думи , напарво ме отказа да ходя да го гледам на сервиз...щом така хубаво са го омацали с черна боя отдолу всичко по шасито, нали ?

      мерси много ,все пак ме спасяваш навреме от бъдещи проблеми предполагам....

      Ако някой, някъде мерне свястно Терано 2, 2,7 ТДИ, свиркайите моля....

      Мерси Спарки !
      Мерси колеги ,за отзивите навреме....

      PS: как се слага линк, къде да прочета , в коя тема ?

      Коментар


      • #33
        От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

        1) Запиши в профила от къде си. Поне някой като дава идея за джипка, да е по-близко до теб, а не на другия край на страната
        2) Тук във форума е забранено да се пускат линкове към търговски сайтове, както и снимки с логото на търговски сайтове. За това ти трият линковете. Правила, кво да праиш.
        3) Аз не разбрах къса или дълга база търсиш.
        4) В мобилето има едно късо синьо Терано в Дупница на 3900, с голяма буква М на резервната гума. Но се води товарно 1+1 места. От Италия. Получаваш нисък данък (10-12 лв), срещу два прегледа годишно.

        Всъщност така можеш да даваш описание на машинката - името на сайта (мобилето, карса, олх и т.н.), цвят, цена, населено място ...
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #34
          От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          4)...Дупница... ...3900...
          Това на 99% е тотален гнилоч. Няма терано за под 5000 дето да не е.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

            Мисля, че и така може mobile.bg/21457381991106374
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #36
              От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

              Първоначално публикуван от vladoiv76 Преглед на мнение
              с две думи , напарво ме отказа да ходя да го гледам на сервиз...щом така хубаво са го омацали с черна боя отдолу всичко по шасито, нали ?

              мерси много ,все пак ме спасяваш навреме от бъдещи проблеми предполагам....

              Ако някой, някъде мерне свястно Терано 2, 2,7 ТДИ, свиркайите моля....

              Мерси Спарки !
              Мерси колеги ,за отзивите навреме....

              PS: как се слага линк, къде да прочета , в коя тема ?
              Виж, няма как да няма съвсем никаква ръжда, освен ако не е карано в Калифорния. Това според мен важи за всеки автомобил, не за Терано конкретно. Въпросът е да е повърхностна. Гнилото ти казах как си личи - особено по ламарината тя направо набъбва и става като вафла, като я натиснеш вероятно ще хрупти и ще се люспи.

              Това, че е мацано с черно не значи автоматично, че всичко отдолу е леш. Те и мангалите по автомивките ти мажат таблото с мазно, щото си мислят, че изглежда по-яко, ама на мен лично ми е гнусно. Джамбазите са същата работа, пръскат с черно, за да изглежда като от магазина, а някои хора това ги отблъсква. Пак казвам, това не значи, че положението е трагично. Затова я огледай сам, ако не ти се набие на очи нещо притеснително бегом към сервиза.

              Спарки ти каза къде гние първо - пред задните гуми, има една ниша, където се събира кал. И моето леко е цъфнало, но ти казах как се вижда. Ако е здраво там ръба е прав и ламарината е с дебелина 1мм. Като гние става по-дебело, леко разкривено и релефно. Това с боя няма как да се скрие. Аз при покупката го пропуснах това, защото не знаех как се гледа. Също моето беше леко гнило на едни елипсовидни елементи на арките на задните калници. Там вече наистина трудно се разбира, но пък и лесно се оправя на тенекеджия, защото участъкът е прав и директно се слага кръпка.

              Относно дали да търсиш или да чакаш идеалната кола...в тия натоварени времена, където времето и горивото струват пари аз лично бих се метнал на първия читав екземпляр. Съвсем идеална кола няма да намериш. Дали ще намериш по-добра от тази (не говоря за конкретния екземпляр, а по принцип)...може би, но може би не. Защото една година по-късно може да не намериш по-добра, но вече си назад с десетки загубени часове и стотици левове за гориво да обикаляш страната. Може и да намериш, ама спестените пари от ремонти пак си ги дал във време и гориво. Не претендирам за общовалидност, това е моята логика що се отнася до колата - добрата кола днес е за предпочитане от идеалната (и имагинерната) утре.

              Винаги ще има разни работи за правене, просто взимай нещо, което си проверил в сервиз, стегни си нервите и портфейла да го оправиш за 2-3 месеца и си джиткай Това е моето мнение.

              Поздрави

              Коментар


              • #37
                От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                Привет момчета!

                Мерси мнооооого за мненията! Отново!

                Иво, благодаря ти лично и на теб. Твоето мнение покрива на 100 % моето виждане по темата....

                Да докладвам- направих Днес един нов тур по автомошенници.варна..... По салоните има 5-6 теранота... Всичко имат някаква ръжда. Да и се не види и кафявата гадост която убива мечтите на автоентусиастите.... странного е че има ръжда и по машин и от Италия , от Германия и от другаде.това ме учуди...


                И Така възниква за ме финалния въпрос....

                Как да разбера в случая и и принцип доколко , сериозна рьждата която виждам н места по шасито? На всяка кола имаше на различни места..по малко или много...не мог да остановя без май май да я качя на подемник. Тоест дали решението на моите чудения е да я кача в серви? И т да я гледат и дадат профи мнение???? Щом и италианските Тераното имача рьжди тук там....

                Коментар


                • #38
                  От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                  Това Терано е мое,имаше ръжди точно в края на праговете,по единия праг и от долу имаше повърхностни ръжди по задния мост и резорвоара в предната част където е захвата самия сандвич беше изгнил.Шасито е абсолютно здраво дори и в задния край от вътре където са пружините.Разглобихме го целия,изчистихме навсякъде където има ръжда,където имаше за кърпене е направено,нови прагове и го обработихме с преобразовател на WURTH след това Епоксиден грунд и Епоксидна боя,и накрай напръскахме с шегре само шасито и подкалниците другото остана на Черна боя.Отне ни 3 месеца,защото имам автосервиз и го правихме в свободното време.Като материали но не само по ламарините ,подменена е цялата ходова част нов съединител и т.н. ми костваше около 3000лв Части Бои Прагове и т.н.Труд не съм сметнал нито лев ,но ако беше на клиент ако изобщо се захванем да се направи по същия начин да обработиш всяко едно ъгълче щеше да е минимун 2000лв за всичко + ремонтите които са извършени по него.

                  Ето е джипката ********************

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                    Да...излиза ,че си е голям риск, борбата с ръждата... с неясен бюджет и потенциални изненади...
                    ще водя коллата на сервиз ,дано там я погледнат добре и ми кажат какво да очаквам по-точно...иначе си е хазартна покупка.

                    мерси колеги !

                    PS: някой да знае добър сервиз във варна за тенекеджийски услуги...? където биха направили качествено нужните поправки ?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                      Up

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                        Първоначално публикуван от vladoiv76 Преглед на мнение

                        PS: някой да знае добър сервиз във варна за тенекеджийски услуги...? където биха направили качествено нужните поправки ?
                        В двора на новия хлебозавод,над ул.Мир,има няколко автосервиза.Единия от тях,по-навътре в двора,се занимава с автотенекеджийство също и са добри.
                        o888 37 63 69

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X