Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

    Здравейте момчета! Хиляди Благодарности за Вашите коментари и съвети , на всички !

    Като цяло , по харесвам тераното (ако някой предлага за продажба сега е момента да предложи ).

    Но ако този джип Фронтера е добър (а и както казвате е понаправен за ОФ), а пък и е на наш съ-фоумник и няма да имам притеснения с наредено МПС за каквито четох и знам че има много ... ще си пиша пак

    Коментар


    • #17
      От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

      За 7 бинки има доста прилично терано в една от автокъщите в Драгичево. Не че съм го заглеждал много, ама на приме виста не забелязах гнилочи на критичните места - евентуално само малка интервенция по праговете ще е нужна. Шасито е префектно, работи нормално, вътре и отвън изглежда добре. Ама ти е извън бюджета.

      Предполагам ще можеш да му смъкнеш поне 500 кинта, ама пак е с 1500 извън бюджета ти. Общо взето нещо читаво за 5 бинки е трудна работа.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

        Благодаря ти, колега!

        Тераното ме привлича като модел, но ако не е понаправен за ОФ, сигурно трябва да почна да инвестирам поне малко в него,за да го заведа на разходки извън пътя ?

        някой има ли идея коя от теази две машини е по -надежна и чупливоустойчива

        какви са цените за смяна на части, предполагам Нисана е по-скъп за подръжка ?

        коя е по-комфортна, ергономична или по приятна за каране като субектвино усещане разбира се....

        Коментар


        • #19
          От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

          и коя има повече ОФ възможности и гени ?????

          Коментар


          • #20
            От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

            В заводския си вид и двете не са направени за извращения. И всяка си има болежките. Пълно щастие няма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

              Първоначално публикуван от vladoiv76 Преглед на мнение
              Благодаря ти, колега!

              Тераното ме привлича като модел, но ако не е понаправен за ОФ, сигурно трябва да почна да инвестирам поне малко в него,за да го заведа на разходки извън пътя ?

              някой има ли идея коя от теази две машини е по -надежна и чупливоустойчива

              какви са цените за смяна на части, предполагам Нисана е по-скъп за подръжка ?

              коя е по-комфортна, ергономична или по приятна за каране като субектвино усещане разбира се....
              Фронтерата е малко по-широка! Относно приятността на каране е най добре сам да прецениш - фронтери и теранота не е като да няма...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Само който е наливал пари в джип знае, че тази оферта си е половин подарък.
                Коя е тая оферта ???
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #23
                  От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                  Момчета привет !

                  Харесах си едно Терано 2 , 2,7 във Варна...
                  цената е малко над бюджета ми, но се надявам продавача да смъкне до около 6 000.....
                  на външен вид изглежда ОК, ама аз като си знам колко разбирам от коли....


                  ето линк към него :...................

                  отдолу гледайки под калниците, всички яки метални греди - бе боядисано в черно...не се вижда ръжда, или това я прикрива...?

                  Не знам в коя тема и с/у какво обезщетение в предпочитан от колегите вид почерпка бих се примолил на някой да му хвърли едно око, който разбира от Терано...да си каже дали си стръва да го мисля. Че нито мога да разбера дали раздатка-скорости -хъбове-ЛСД работят , нито да усетя дали всичко му е точно по двигател-окачване-системи..... Спирачките няха много слаби- потъъват- Продавача е Атвтокъща, казва било от обезвъздушаване, щял да ги прави....
                  Коректен изглежда ама....трябва да се провери машинката , даже е съгласен да го караме в сервиз по мой избор за пълна проверка-диагностика....
                  Можете ли да помогнете със съвет ?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                    В тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=4739&page=21 попита ли?
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                      Мерси колега!

                      Това черното , что което са мазали яко под купето.... дали е анти корозио покрие за да скрие , рьжди?? На кое място най сигурно мога да видя годината на производство?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                        Аз преди време като обикалях по автокъщите да взема моето всички бяха мазани с черно. Т.е. явно си е традиция. Някои само с боя са пръснати, други са мазани с тия гумираните хави. Аз избрах първия вариант. Да, след първата зима избуя повърхностна ръжда, но поне през слой боя на спрей можеш да видиш ако нещо е наистина гнило. То е набъбнало и е разкривено. Писано е по темите къде да гледаш за гнило.

                        Ако имаш възможност карай на сервиз с подемник. Според мен не всичко може да се установи с каране, обратното също важи. Ако има вариант и да се покара и да се гледа на сервиз - това е най-добре. Имай предвид, че тия от автокъщите изглеждат свестни всичките и всичките се кълнат, че не лъжат, а в последствие се оказва, че не е така Това ти го казвам, защото аз скоро купувах Терано и са ми пресни впечатленията. За щастие при мен скритите проблеми се оказаха сравнително козметични, но и за тях бях излъган от свестния джамбаз, а пък оправянето им си иска време...

                        За меките спирачки...замисли се дали преди да дойде в автокъщата (т.е. в чужбина) е карано така с въздух в спирачките. Гарантирам ти, че не е. Въздухът може да е влязъл или от теч или от некадърна смяна на течност...според теб джамбазина сменял ли е течността? Не твърдя нищо, просто ти давам повод за размисъл.

                        Успех!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                          Първоначално публикуван от vladoiv76 Преглед на мнение
                          Мерси колега!

                          Това черното , что което са мазали яко под купето.... дали е анти корозио покрие за да скрие , рьжди??
                          Точно за това е! Скрива ръжди бързо и лесно. Има трайност поне 2-3 месеца. Нали не си мислиш, че джамбазин ей така на добра воля ще даде пари (пък било и 10-тина лв за спрей), за да подобри антикорозионното покритие? Те свалят касетофони, халогени, аптечки, крикове и каквото могат, само и само да им вземат по 20 лв, та камо ли да вложат пари, освен за замазване на положението. Търси нещо внос от Италия, което не е замазвано.

                          Специално при Терано годината на производство след 1998-а не е важна. Гледа да е с кръглия фар или целия голям фар.

                          В Неделя сваляха едно късо Терано 3,0 от един автовоз. Гледах го отдолу - всичко блести и свети с оригиналната боя. Просто не е мръднало и не е пипано. Но и цената му беше 10000 лв


                          Четейки първият ти пост в темата си мисля, че е много по-вероятно да намериш добра Фронтера за 5000 лв, от колкото добро Терано. Евентуално късо Терано с кръглия фар може да изпадне.

                          Иначе между Терано и Фронтера, аз лично предпочитам първото. Но по-добре запазена Фронтера, от колкото изтърбушено и изгнило Терано.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                            Не само при терано, а при която и да е друга джипка с шаси - гледай шасито да не е мазано с нищо. Ако от Италия, обикновено имат точици по равните места и малко повърхностна ръжда около заварките, ако изобщо има някаква ръжда по шасито. На купето най-напред тръгват праговете в задния им край, ама това е бял кахър. Разбирай - единствения допустим видим гнилоч по терано е в задния край на праговете. И в това си състояние вървят за нещо като 6000-7000. За 5000 надали ще изпадне нещо читаво, независимо от двигателя и годината. Иначе изпада и за по 3 и нещо, ама ще дадеш поне 2 бинки за ремонт на ламарини, и то ако е читаво шасито.

                            Та, накратко, ако е 2.7, търсиш от Италия и да не е мазано с нищо никъде, освен евентуално читаво направен антикор по праговете.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                              Точно се бях навил да се пазаря и се бях влюбил в това Терано, четейки отзвите Ви, само потвърждавате страховете ми.....за ръжди поне... Дали е сигурно, ,че тази черна боя крие сериозни ръжди ??

                              или да си я заведа на сервиз да си огкедат внимателно всичко///щоата аз,чистосърдечно си признавам,че засега от коли на разбирам толкова и не знам кое къде да гледам....

                              Ако може да ми дадете линк към темата с обясненение: как се намира скрита от продавача ръжда и кои възли да гледам,...ще съм благодарен много ! макар че тая красива черна боя така хубаво си крие всичко.....не се вижда нищо. Вътре джипа е запазен, доста. как мога да ви пусна линк или снимка на обявата да го видите в мобиле е качен от 3 дни....?


                              последно да си питам-понеже нямам много време за ходене из Б-я в обиколки и чакане за правилния джип, дали би било голям грешка да го огледам тоя в сервиз и после каквото има да се ремонтира (ако не е много разбира се) а ако има малко ръжда да намеря начин да я оправя??

                              Или по-правилна стратегия и тактика е : да махна емоциите и да чакам и търся хладнокръвно и трезво, та дори това да отнеме още месец-два-три....

                              Тераното казват бил внос от Швейцария.....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terano 2016.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5706748


                              ето я джипката......
                              сигурно ми се иска да си мисля ,че черната боя която гледах навсякъде отдолу е оригиналната ....)))). Вче съм склонен да дам до 6500 лв, но да е в мн добро състояние.....трудна задча е избора на кола,жена и правилна работа

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нисан Терано 2 или Опел Фронтера ? коя е по добра за среден ОФ/ къде да купя ?

                                ето я джипката...... .............


                                kak се слага линк ?

                                МОД: Такъв линк не се слага.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X