Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на двигател Ваз 21011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на двигател Ваз 21011

    Здравейте,имам нива от скоро която е с двигател 21011, предполагам че е сменян предвид номерацията на двг.Та значи гори масло, но интересното е че от ауспуха пуши минимално и то само когато двг е много натоварен.Друго е при маркуча за картерните газове - е от там и на ниски обороти излиза син дим, а когато е натоварен става невероятна мъгла.За мен поне е странно, като гори масло според мен трябва да пуши синьо от ауспуха, защото в цилиндрите се изгаря маслото.Освен някой да е сложил свещи и в картера,там да пали маслото за да пуши от картерната вентилация За вървеж върви малко по малко от стандартна Лада 1500.Пали без проблем, особено топла както завъртя ключа от половин оборот пали.От ауспуха се чува до към 2700об все едно някой цилиндър не работи,след това изчиства,само с 2 гърнета е изпускателната с-ма.Аз съм се насочил първо да сваля главата да видя какво става там, имам комплект нови бутала със сегменти размер 79.4 сиреч за 1.6 мотор 1рем мисля.Намерил съм глава от 2105 но понеже мотора там е с ремък някои знае ли дали тази глава може да и се сложи зъбното колело вместо това за ремък и дали ще може капака за веригата да се затвори? Нивата е с 15 цола 205/70 гуми регенерат Малатеста Кобра и джанти От Витара.Не я ползвам за тежък оффроуд но ми доставя голям кеф и искам да я стегна.

  • #2
    От: Ремонт на двигател Ваз 21011

    Нищо общо нямат блоковете и главите на ремъчният(2105) и останалите версии на верижните мотори.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на двигател Ваз 21011

      Определено много имаш да стягаш, ама преди това и много да учиш. Маслото в картера на "гори", то се разпръсва на мъгла и така минава през картерната вентилация. Освен през картера, масло се губи и покрай шийките на клапаните.

      Нива с двигател 21011 са изключително редки и стари и едва ли има такива у нас. Ако на главата на мотора пише 21011 значи моторът е 2121 (1.6) или 21213 (1.7). Така както разказваш двигателят е останал без сегменти и сигурно и без клапани.

      Глава от 2105 не ти върши никаква работа, в нея липсва кухината на агренажното колело. Глава от 2101, 2103, 2106 или 2107 мотор ти трябва и едва ли е трудно да си намериш. Но само с глава няма да се разминеш.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на двигател Ваз 21011

        Ееее.... Намери някой от по-стара генерация да ти направи ремонта на този двигател....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на двигател Ваз 21011

          И що така никой не почва с елементарното мерене на компресия!? Дай снимки на свещите. Ако харчи толкова масло, свещите трябва да са с топки от нагар около електродите. Премери компресията, направи реглаж на клапаните, направи центровка на запалването, виж чукчето и наковалнята дали не са за смяна пък тогава говори за основен ремонт.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на двигател Ваз 21011

            Доливай масло и карай. Работата е доста, дори да имаш някои от частите, ако разхода на масло е поносим и в зависимост какви дългосрочни планове имаш(разбирай според цялостното състояние и особено ръждата), ремонта може да не е оправдан. Сравнително лесно можеш да смениш гумички на клапаните, без да махаш главата, а и те са евтини.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на двигател Ваз 21011

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ... Сравнително лесно можеш да смениш гумички на клапаните, без да махаш главата, а и те са евтини.
              Цецо, нали се майтапиш???
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                Е, не съм го правил на Лада, но съм разглобавал и такъв мотор... Махаш разпределителния вал с корпуса му, слагаш първи и четвърти цилиндър в ГМТ, клапаните няма къде да пропаднат, щото опират в буталата които са горе(не веднага де, пропадат но малко). Натискаш със скобата, махаш полуконусите и пружината, с клещите дърпаш старите гумички, слагаш новите и сглобяваш обратно. Така после и за втори и трети цилиндър, като превъртиш на 180градуса, техните бутала да са горе. Регулираш и клапаните естествено. На други мотори съм го виждал да се прави, тука кое пречи?!
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                  Нямам предвид технически невъзможното извършване на тази операция. По-скоро, при незнайно състояние на клапаните се съмнявам, че такава смяна е целесъобразна.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                    Е, за толкова пари, толкова ремонт. Чудеса не прави, а и жигулските гумички по рождение не са от "висините на автомобилостроенето". Но основния ремонт с шлайф блок е хамалогия, което баш за тази кола може да не е оправдано. А и ако се прави, се ревизират и други неща, та сметката набъбва.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Е, не съм го правил на Лада, но съм разглобавал и такъв мотор... Махаш разпределителния вал с корпуса му, слагаш първи и четвърти цилиндър в ГМТ, клапаните няма къде да пропаднат, щото опират в буталата които са горе(не веднага де, пропадат но малко). Натискаш със скобата, махаш полуконусите и пружината, с клещите дърпаш старите гумички, слагаш новите и сглобяваш обратно. Така после и за втори и трети цилиндър, като превъртиш на 180градуса, техните бутала да са горе. Регулираш и клапаните естествено. На други мотори съм го виждал да се прави, тука кое пречи?!
                      Номера става при ладата,за по-удобно боравене се пъха едра отверка през отвора на свеща,и се намества под клапана който ще монтираш или разглобяваш.Избягва се пропадането на клапана,а при 2105 е невъзможно без да подложиш.
                      Този номер се прилага след тест със въздух на клапаните,ако изпускат главата се смъква за ремонт.Ако е вървяла над 30-40000км,е добре да се свали главата за да се изчистят от нагар клапаните и да се напасват.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Цецо, нали се майтапиш???
                        Доста разпространена процедура по онова време. Не знам защо се учудваш.
                        И ефикасна когато се касае само за гумучки.
                        А как се разбира дали е само до гумички или трябва и пасване на клапани, смяна, направляващи на клапани и т.н. е въпрос за отделна тема.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          А как се разбира дали е само до гумички
                          Елементарно - като смениш гумичките.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Елементарно - като смениш гумичките.
                            При Ваз-овете,ако резбите на свещите са омаслени са скапани(опекани)калпачетата на водачите на клапаните.Проверява се одушника на мотора,от там трябва да "диша",но не и да прави налягане със сивкав дим.Ако по полюсите на свещите има и сериозен нагар,се проверява и буталната група.Това на първо четене,един компресомер ще даде далеч по-добра информация за състоянието на карантиите вътре.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на двигател Ваз 21011

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Елементарно - като смениш гумичките.
                              Да.

                              Става въпрос дали да минеш по късата процедура само с тях или да свалиш главата и да караш пълна програма.
                              Аз навремето направих второто.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X