Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ (полиране на колектор)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ (полиране на колектор)

    дадох на едни псевдо майстори да ми полират смукателния колектор и те да им ... вместо да го полират го лакираха. като разбрах за тази работа побеснях, казах им да изчистят лака. днес го взех, лака е изчистен частично с някаква смивка за боя и нищо не е полирано.

    купих си машинка за полиране /дремел/ с целия набор накрайници и одължител, но няма достатъчно груб накрайник зада изчисти лака. какво да правя, да го намажа ли пак с нещо за махане на боя или да да търся по груби инструменти. или да ида да строша тоя колектор в главата на "майстора" и с чиста съвест да си купя нов
    drive alive

  • #2
    Няма проблем да се шлайфа (не полира) и без да е махнат изцяло лака. Но имай в предвид че шлайфането на колектори (всукателни и изпускателни) е сериозно изкуство. Отнема се материал само там, където скоростта на потока е голяма и в никакъв случай на обратната страна. На 4х4 машина не бива да се полира колектора, само се матира до ниво ситна шкурка... и се поправят стиковете. Освен това задължително се заваряват водачи, които да маркират точната сглобка – в противен случай операцията е или безполезна или даже вредна...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      С каква цел е тва полиране?
      Аз имам проблем с колектор. По всяка вероятност изметнал, незнам и аз.
      От месеци вече. И съм се видял в чудо. 1 гадно съскане, постоянно... Смених гарнитурата, но се запази. При Леви са 100%, че е изметнал колектора и трябва се шлайфа. Ако е така добре, значи проблема е на разкрит, но каде да шлайфам нямам идея, а и ако се окаже друго не ми се мисли...

      Коментар


      • #4
        това със заваряването не го разбрах, колектора е на 6 цилиндров редови бензинов двигатели има само един начин да се сложи. иначе е направен от алуминий и отливката е доста груба, вътре има огромни ръбове от отливката. затова реших да го шлайфам /беше свален така и така по друга причина/. проблема е че няма с какво да махна лака иначе другото е ясно. за овеличаване на удоволствиеето всичките тръби са квадратни с доста остри ръбове

        колекторите се полират с цел да се овеличи скоростта на газовете и по този начин да се ускори пълненето и празненето на цилиндрите, а от там да се подобри газоразпределението и евентуално да прибави още някоя конска сила.

        далече съм от идеята за полиране, написах така да не си помисли някой че искам да го челосвам
        drive alive

        Коментар


        • #5
          това със заваряването не го разбрах, колектора е на 6 цилиндров редови бензинов двигатели има само един начин да се сложи.
          Монтира се с гайки върху шпилки които позволявам малки размествания които са малки но правят ръбове много по-големи при стиковката отколкото шлайфането... затова и се правят тези водачи които осигуряват точно стиковане...

          колекторите се полират с цел да се овеличи скоростта на газовете и по този начин да се ускори пълненето и празненето на цилиндрите, а от там да се подобри газоразпределението и евентуално да прибави още някоя конска сила.
          Така е но ако се полира до блясък това ще дава резултати само при скорости на газовете характерни за F1 или добри спортни коли. За всички останали случаи това е вредно защото предизвиква отлагане на малки капки... За двигатели от типа който обсъждаме само матова повърхност. Много по-важни за оправяне са ръбовете на стиковете...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            това не е руска кола, колектора се монтира към главата с болтове, а болтовете са плътни към дупките, няма как да се обърка.

            точно за този двигател едвали каквато и да е обработка на колектора ще даде чувствително отражение върху работата.

            сериозния ми проблем е как да махна наполувина махнатия лак, затова и пуснах темата
            drive alive

            Коментар


            • #7
              лака пробвай съвестно да си го намажеш с "Боди смивка" мажи с четката и след малко се надига. колекторите като ги полираш мини и главата поне ако е свалена.ако не можеш да бръкнеш навсякаде и са дълги и извити колектори тиа да купуват нови

              Коментар


              • #8
                главата си е на двигателя, колекторите ги махнах защото сменям изпускателния, а те са на една гарнитура

                чуха се предложения за песакоструй, какво мислите
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Чета, чета и пак нещо не ми стана ясно
                  Тия "майстори" да не би да са лакирали вътрешната повърхност на колектора където върви горивната смес или въздуха
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    аха
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      е как пък успяха да ги лакират отвътре хм интересно май са наистина майстори
                      няма ли да стане ако ги понагрееш внимателно и лака да изгори
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #12
                        Песъкоструйка ще реши проблема. Даже отливките е желателно да се минават с пясък или с т.нар. дробиноструй за изглаждане и откъртване на боклуците. Механичният способ е за предпочитане пред химичния или топлинния.

                        Опитът ми е, че после става по-добро от ново.

                        Коментар


                        • #13
                          Става с пясъкоструйна машина или подобна със сачми ..
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            имам вече концепция.

                            първо със смивка зада падне едрото защото на места е много напластено, после съм си купил около 10 различни телени четки, за бормашина, за дремела и ръчни, с които ще изчистя каквото е останало. после накрая зада стане по - гледко ще го полирам с по - ситен абразив на високи обороти с дремела.

                            намерих си работа за събота и неделя

                            песакоструй нямало толкова фин освен това 90% от тях не работели през зимата, а останалите са заети до лятото
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              Другия вариант е да отидеш някъде където маркират коли. Малка песъкоструйка идеална за целта, пробвал съм няколко пъти върши работа за малки детайли за големи нямам нерви да я чакам.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X