Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

    Както Руси написа има доста интересно развитие на два проекта които са със сигурност единствените в България за момента.
    1.Land Rover Defender Heritage - един от последните излезли от завода Дефендри. След разговор с мен Руси реши кардинално да изчисти някои недостатъци и да се съгласи да реализира някои от идейте ми Или пълна конверсия от ръчна скоростна кутия към напълно действаща автоматична трансмисия с премахване на стандартния междинен диференциал с Quaife самоблокираща се касета. Скоро Руси трябва да сложи малко снимков материал

    2. Range Rover Classic - работещо bolt-on решение за насаждане на М57 3.0 diesel BMW мотор в Класика със специално изработена скоростна кутия Р380 с ъпгрейтнати лагери които да помогнат на кутията да издържи товара. За ел.системата се работи по два варианта- опит за старт на мотора на местно ниво и закупуване на нова кабелна система работеща plug-and-play.
    Втория проект за сега е в процес на работа и доизмисляне на някой подробности, но за тях Руси ще доразказва

    Специално втория проект за мен е доста по интересен, защото предлага евтино, икономично, леко и мощно решение както за състезателни цели така и за взискателни ежедневни шофьори.
    Само малко цифри:

    Стандартния 300тди има въртящ момент 264Nm при 1800 об/мин. и мощност от 111кс при 4250 об/мин.
    Ровър V8 3.9 EFI има въртящ момент 314Nm при 3100 об/мин. и мощност от 180кс при 4750 об/мин.
    BMW M57D30 има въртящ момент 390Nm от 1750 об/мин. и мощност от 180кс при 4000 об/мин.

    Или по-просто - огромен въртящ момент в ниските, който се запазва сравнително постоянен до пълното развъртане на мотора. Идеално както за трофи, така и за рали. В същност този мотор е един от доста често срещаните конверсии използвани в Рали Дакар, но разбира се доста напомпан спрямо оригинала.

    Това е за сега, очаквайте снимков материал
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

  • #2
    От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
    Специално втория проект за мен е доста по интересен, защото предлага евтино, икономично, леко и мощно решение както за състезателни цели така и за взискателни ежедневни шофьори.
    Руси и евтино не се връзват в едно изречение. Колко е прогнозния бюджет, в някакви граници.

    Коментар


    • #3
      От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

      Абонат! [emoji4]

      Желая ви успех! Руси винаги захваща интересни поекти - дръжте ни в течение, ще е интригуващо!
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #4
        От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

        Така започнахме:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5704526

        Един от последните произведени Дефендри.
        После стана по-сложно- Симо дойде в гаража да го види. И от приказка на приказка започнахме проект по конверсия с автоматична трансмисия.
        Варианти много, но ние се спряхме на старата 4 степенна ZF4HP22. Ашкрофт доста е поработил по старата кутия по усилване и управление , вкл. и компютърно управление с няколко режима и възможност за индивидуални настройки.
        Симо проведе преговори с колегата си и поръчката стана факт.

        Скоро пристигнаха сандъците.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5704527

        За седмица в гаража монтираха всичко. Колата беше на 1800км.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5704528

        Компшифта ще се измести на таблото, но на по-късен етап, когато свалим таблото за следващите ъпдейти.

        Изчезнаха характерните за модела луфтове в трансмисията. Колата стана много приятна за управление. Динамиката се запази. Няма никакви следи от монтьорски намеси. Всичко е като излезнало от завода.

        Сега чакам Симо да отдели време да се занимае с настройките, не че има особена нужда.

        Сега изглежда така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5704529
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

          Евала, маниаци Браво на вас!
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

            Ммммда! Резултата от разговора на двама "луди".

            Не съм в крак с бмв моторите, но из нета съм срещал няколко конверсии към дизели от бмв (не знам дали точно този). Тук ще сте първите. Руси, на 4-ри вратата тойота пак такъв мотор ли слагаше?

            Как е поведението на дефендъра с новото окачване?
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

              За БМВ двигателя ще пиша по-късно, че е много писане. Павлов да не се плаши - не е само въпрос на пари, въпреки , че от години слушам, че с пари и баба можела.

              За Дифендъра - да с новото окачване колата е друга. С 40мм по-ниска, много по-стабилна и с много по-добра возия и пътно поведение. Изобщо друга кола, при това без да се намаля клиренса.
              Всъщност новото окачване са само пружини. Към тях може да се поръчат и по-дебели стабилизиращи щанги и истински амортисьори, но за тях по-късно ще мисля когато двигателя стане какъвто искам аз.
              Преди това Симо трябва да си поговори с Боулър за да решим дали да пипаме 2,2Тдци то или да минаваме на 3,2Тдци.
              Разбира се за да стане Дифендъра нормална кола се направиха и ще се правят още много неща, като шумоизолация, пасване регулировка на панелите, изнасяна на резервната гума на Мантек стойка и т.н.

              Стояне казах ти да не повдигаш твоя Дифендър. Няма нужда. А когато утре сложиш добър двигател, ще се чудиш как да го накараш да стой на пътя.
              Последно редактирано от rusev; 02-03-16, 15:39.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                Руси, покажи и шумоизолацията не само на купето, а и на прозорците. Даваш интересни решения, не само за Ровър, а приложими и към други машини.
                Гледам и "летни" джанти си му сложил

                Коментар


                • #9
                  От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                  Eх, манящина.... Чакам развитие
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                    Абе вярно че Дифендъра е религия.....

                    Гледам Автомат става, нисък става, шумоизолация се слага, че и джанти от рейндж има. Що не му набиеш и едни възглавници от рейндж барабар със въздуха и да се знае че е рейндж под прикритие

                    Майтапа на старна, много радва концепцията за асфалтово сувче, със оффвъзможности.

                    Като слагате АТБ (торсен) в раздатката означава ли че ще слагате такива на мостовете?

                    Коментар


                    • #11
                      От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                      Дифендъра няма да участва в хард офроуд, освен ако не се наложи да се спасява човешки живот. Така, че няма да се пипат мостовете. А те са с четирипинови диференциали , които съчетани с тракшъна са си повече от добре.
                      Раздатката я направихме с куейф , защото така значително ще се подобри поведението на хлъзгава настилка, а и аз не си падам по LT77 с принудителния блокаж. Просто нямам навик да блокирам.
                      До този момент по никакъв начин не е нарушена проходимоста на колата, даже е подобрена.
                      А стремежа към конфорт е за да се занимавам с нещо различно от работата ми. Правя си го както ме кефи, но винаги мога да си върна първоначалния вид. Впрочем по външния вид нищо не пипам, защото ще наруша ретро визията. По улиците хората ме поздравяват за перфектната реставрация, което означава, че производителя е постигнал целта си със серияра Heritage.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                        Ще си позволя още един въпрос, намираш ли разлика в качеството между Куайф и АТБ-то на ашкрофт. Питам защо избра куайф пред ашкрофта. Имам наблюдения над куайф при колите но в момента ще поръчвам два дифа и събирам мнения.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                          Луди хора и голям кеф,че се правят такива неща.Пръскам се от завист и се абонирам.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • #14
                            От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                            Ще си позволя още един въпрос, намираш ли разлика в качеството между Куайф и АТБ-то на ашкрофт. Питам защо избра куайф пред ашкрофта. Имам наблюдения над куайф при колите но в момента ще поръчвам два дифа и събирам мнения.
                            Нямам база за сравнение. За сега дори не мога да кажа дали куейфа е по-добре от стария Борг Уорнър.

                            Надявам се, а и Симо потвърждава, че с този диференциал няма да има луфтове, както в оригиналния. Интелигентното прехвърляне на въртящ момент е бонус.
                            Лично мен траканията в Ровърските трансмисии ме дразнят. След като купих Дефендъра, той се разхлопа точно след първите 1200км. Оплаках се в Мото Пфое, но не искам да ви казвам с каква НЕКОМПЕТЕНТНОСТ се срещнах там. Според тях причинате беше в по-ниските пружини!!! След този случай реших, че няма да се занимавам с неграмотници и ще си правя колата както си искам аз.
                            Последно редактирано от rusev; 02-03-16, 19:24.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                              Благодаря за отговора. Предвид начина му на работа смятам че ще останеш очарован, за целите за които правиш джипа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X