Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

    Както бях писал всичко е болт-он.

    Друга интересна заигравка е, че новия мотор може да лежи доста по-ниско от оригиналите, което е голям плюс.

    Започвам да се замислям.... хихи
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #32
      От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

      Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
      Главинката се сменя,разнитваш ...занитваш и така

      Ето готово , добре стана от първи опит. Нали ?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_439355555.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5705938



      Ето как отпочваме новия маховик .... щото стария на 1000км. е тотал щета. Надявам се да съм бил полезен.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:555555.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5705940
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #33
        От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

        Дървендъра вече е с двигател пипнат JE Ingenering . Изпратих им ЕКУ то а получих от тях заедно с ремапнатото ЕКУ специален кулер и въздушен фултър.
        Невероятно съм доволен! На книга колата стана 183к.с и 480М.н(преди 122к.с. и 360Н.м.). А реално стана ураган! А и цената не беше като от сайта им - хората са отзивчиви и им се работи!

        След като започна върви зверски, се наложи да си допоръчам останалото окачване- две усилени стабилизиращи щанги и амортисьори от TMD. Пружините вече бяха монтирани. Е верно колата започна да стои по друг начин! Почти като спортна кола, което е невероятно за този "сандък".

        За съжаление сега ще махна автомата, защото с този силен мотор ме дразни че е с 4 степени а и много буксува трансформатора.
        След като сложа ръчката ще докладвам.

        Наред са спирачките, които вече са откровенно слаби...
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #34
          От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

          Дайте още снимки де
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

            За съжаление сега ще махна автомата, защото с този силен мотор ме дразни че е с 4 степени а и много буксува трансформатора.
            След като сложа ръчката ще докладвам
            А ако се чудиш какво да правиш автомата с компушифта,свиркай.Много ми се иска да казвам на моя автомат кога точно да сменя на 4та и кога да заключва трансформатора.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #36
              От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

              Продавам комплекта кутия и управление на цената на Алкрофт с 10% отстъпка.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                Отдавна не съм писал в тази тема.
                Развитието:
                1. Дифендъра си е с оригиналната скоростна кутия. Монтирани са усилени стабилизиращи щанги и регулируеми Билщайн амортисьори(TMD). От предната щанга и амортисьорите нямаше особенна полза.
                Колата върви като откачена. Стои отлично на пътя. Прави много кеф. Вече плаче за по-мощни спирачки. Разход с платформа 3000кг - 14л/100км!!!!

                2. Класика с мотор от БМВ - нищо не сме пипнали по него. Все така очаква сглобяване, частите са налични в гаража. Покрай проекта с ТЛК 78 вече нямаме тайни по електроинсталацията на двигателя и ще стане лесно.

                Следва по Дифендъра - спирачки(вероятно от JK ingenering) и седалки(вероятно Shelmann). Ще стане някога но не сега!

                И нещо неприятно - правената в Ашкрофт раздатка получи луфт. Сега трябва или да се разправям с евреина или да я отворя аз. Трябва Симо Трансмишън да се намеси!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #38
                  От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                  Честита Нова година Руси!
                  Много здраве , късмет и много сбъднати мечти и проекти през новата !
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #39
                    От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                    Честита Нова година Руси!
                    Много здраве , късмет и много сбъднати мечти и проекти през новата !
                    Честито и на теб Ицо! Що не се хванеш да събереш класика?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #40
                      От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                      Честита Нова година. Къде има луфт в раздатката? В междинния или някаква друга изненада?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Честито и на теб Ицо! Що не се хванеш да събереш класика?
                        Ще го съберем. Само да приключа с Патрола , че много преработки му станаха и ще откарам още месец.
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #42
                          От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Честита Нова година. Къде има луфт в раздатката? В междинния или някаква друга изненада?
                          Не е в междинния. Луфта е между входяшия вал и двата изходящи. Ако ме разбираш...
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #43
                            От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                            Значи си здъвкал ситните шлици на опашката на междинния. Само един път съм виждал такова нещо, но от там не може да се получи кой знае колко голям луфт. Отваряй я, че става интересно.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                              Раздатката не е с нормален междинен диф, а е с АТБ.
                              Да не се окаже Руси, мeждинното звено от изходящата част на скоростната кутия, ето нагледно:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140814_180557.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5739305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_2013-12-06 10.15.23.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5739306
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140814_180539.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5739307
                              Ашкрофт го лекуват с това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mt82a.JPG
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5739308

                              Хайде ще звънна тея дни да разкажеш повече
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X