Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

    Браво, очаквам още дейтали и се записвам за тест драйв на Наследството. ;-)

    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
    ... Пръскам се от завист и се абонирам.
    Че трябваше да вземеш дълъг Дифендър а не Дискавъри 2 е ясно.. ;-) (шегувам се.. )

    Коментар


    • #17
      От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

      Проекта с мотор на BMW M57D30 много ме заинтригува , как ще се реши въпроса с маховика , съединителя и присъединителния фланец към кутията РЗ80 ?
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #18
        От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

        Интересни работи се случват тук.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #19
          От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
          Руси и евтино не се връзват в едно изречение. Колко е прогнозния бюджет, в някакви граници.

          Павлов, стига плакал де.

          Смятаме:

          1. БМВ двигател. Аз купих едно поударено БМВ 3,0Д 5 серия 2003г, с ръчни скорости и М57 двигател за 3300лв. Досега съм продал от него части за поне 2000лв и има още много чаклаляк непродаден. Вече съм продал и 300Тди двигателя за 600лв, което е евтино.

          2. Скорости- моята R380 Симо изпрати в английско и ми върнаха вярната кутия срещу около 2300лв.Боби Гъзо ми подари камбана и частите покрай нея(има много такива). както и маховик от ТДС от П38, заедно със съединител комплект използвани, за да си мерим по тях.

          Но! Ако си сръчен (какъвто ти си!) може евтино да си купиш кутия от П38 и за я каращисаш с твоята. Дори и да не е с усилени лагери на изходящия вал, ще кара! Аз използвах Ашкрофт, защото при мен труда излиза скъпо и ми е сравним по разходи с покупка от Англия на готова кутия.

          Светония опит проучен основно от Симо трансмишън показва, че хората ползват мотор М57, маховик и съединител от П38 ТДС, и кутия направена по гореспоменатия начин. Куплират това с LT230.
          Изникват и други дребни проблеми:

          1. Изработка и заваряване към шасито на конзоли на които да стъпи мотора. Това не е трудно.

          2. Факта , че алтернатора на БМВ то опира в кормилната куия на Класика(Дифендъра, Диското).
          Това се лекува по 2 начина - или повдигат мотора с 25мм нагоре, или слагат кормилна кутия от Р38, която стои от другата страна на рамата, и се куплира директно с хидравличната система на БМВ то.

          3. Подвързване на радиаторите. До там не сме стигнали. Но кулер от Дифендър ще заспи. Имам усещаненето, че оригиналните радиатори ще си останат всичките.

          4. Електроинсталацията и елекрониката на мотора.
          Тук Симо предлага поредното болт он решение. Известна чужда фирма предлага за около 850лв готова инсталация. Към нея се закача мотора, педала и ЕКУ то. Има с имобилайзер или без. Всички дакарци карат стози кабеляк.
          Ние имаме решение за без пари (приятеля ни Дидо от Терминатор тунинг) , но ако ще се плаща на майстори да се учат на ваш гръб, мисля , че цената не е лоша.

          5. Ъпдейт на двигателя с яко помпане на последния. Тук аз съм пас- мойте 430Н.м. и 184к.с. ми стигат. Знаете, че в България конските сили ги има в изобилие - БМВ с по-малко от 300коня и 800 нютона няма по улиците, така, че пътища много.

          6. Напасване на предавателните числа. Според Симо ще иска 1.03 в раздатката и стандартни ГП. Ще видим какво ще решим, след като тръгне с Борг Уорнъра, 4,11ГП и 35 или 37 гуми.

          Както виждате проблеми много но решими, И то по квалитетен начин, без да се правят дипломни работи.


          Защото аз не искам да копирам, а и не всички решения ми харесват, сега работя по това да си оставя маховика и съединителя от БМВ 5 серия. За целта Владо е натоварен с задачата да измисли и реализира задвижване на амбреажния лагер( който той ще си подбере) с аксиална хидравлична помпа, като на модерните коли. Така няма да купувам нови ТДС маховик и съединител, няма да има вилки и пр. скраб. Реално е да стане и ще го направим!

          За проблема с кормилната кутия- ще се опитам да не слагам такава от П38, заради това, че тя играе и упора за стабилизиращата щанга при Класика. Ще го мисля като стигна до там.

          Та Павлов, Симо е прав, че решението е бюджетно за това което ще се получи.

          Кажете ми друг джип с подобни характеристики колко струва и дали изобщо има.

          П.С. Бакалов пак те открехнах!!!

          Втори П.С. Тази информация със Симо трансмишън я събираме от месеци. Той си пище с половината свят по въпоса...
          Последно редактирано от rusev; 02-03-16, 21:43.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #20
            От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

            И понеже гледам че се прави леко маняшки имам въпрос?

            Колко са дебели стъклата на Дифендъра, визирам страничните и задните?

            Имам еретична идея но ще я споделя след като разбера дебелината, от това зависи дали е възможна.

            Коментар


            • #21
              От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

              Стъклата да Дифендъра са най-обикновенни секурит. Сложих им американско фолио с цел красота, топло и шумоизолация. Не съм търсил ефекта да не се вижда през тях.

              По темата да М57 - не всичко е ясно и измислено. Приемат се всякакви предложения по монтажа и настройките!
              И може би не стана ясно:
              1. Блока на 2,5ТДС и на М57 е еднакъв откъм скоростната кутия. Кутията от П38 пасва директно без фланец.
              2. Маховика от 2,5ТДС паста директно към М57.
              3. Задната част на кутията от П38 се сменя с такава от Класик за да се монтира LT230.
              Последно редактирано от rusev; 02-03-16, 21:43.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #22
                От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                Симо , чакай да сметна .. ! Мерак Х 2 ( Ти и Руси ) + фено-манящина по марката Х 2 + внимание към детайла Х2 + липса на компромис Х 2 + Креативност Х 1 ( Ти ) + Финансиране Х 1 ( Руси ) = Нещо истински добро . Този филм в който влизате е за ОСКАР . Абонирам се за сериала .
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #23
                  От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                  Като го чета това, не намирам думи. За това просто ще продължа да чета.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #24
                    От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                    Стига с това ЛТ 77. ЛТ 230 е
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      Тук са се случвали интересни неща докато съм бил в странство.
                      Абонирам се и аз.

                      Руси, какъв феродов и притискателен диск мислиш да използваш за М57 мотора ?
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-16, 16:01.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #26
                        От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                        За сега идеята е са ползвам неговия си, както дойде от БМВ 530.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #27
                          От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                          Има разлика в шлиците , освен ако не ползваш оригиналната БМВ кутия .
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #28
                            От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                            Видал съм как се справят с този проблем в Гаража на Инстрой.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Има разлика в шлиците , освен ако не ползваш оригиналната БМВ кутия .
                              Главинката се сменя,разнитваш ...занитваш и така
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар


                              • #30
                                От: От гаража на 2R и Симо Трансмишън проекти Land Rover

                                Камбаната заспа на блока на БМВто.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5705870
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-03-16, 07:10.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X