Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една KIA Sorento 3.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още една KIA Sorento 3.3

    Здравейте на всички!!
    От скоро съм с Киа соренто 3.3 2007 внос от Швейцария.Колата ми допадна запазена е и има всички екстри.
    Поставих и газов инжекцион стаг 300 и смених свещите.
    Колата много добре върви бързо загрява а после пали само газ.Имам някои въпроси дано да ми помогнете!
    При нормално каране извън града около 100-120 ми даде 15 а в София 20 не в големите задръствания.Нормално ли е??
    Къде може да си сменя маслото на скоростната кутия и какви масла се слагат ?
    Антената като излиза и се прибира трака как може да се оправи ?
    Не ми работят миячките на фаровете и подгревите на седалките и какъв антифриз да и долея мисля че е зелен?
    Благодаря предварително
    Последно редактирано от djorjo; 02-03-16, 12:59. Причина: корекция

  • #2
    От: Още една KIA Sorento 3.3

    Честито колега и безаварийно.

    Разхода си ти е в нормата, според мен. Относно антената, нова е 270лв, (май, непомня точно, в КМБ). Минах по този път. Аз я отворих мойта раздвижих, промих и сега си е пушка. Кофтито е, че за да я свалиш трябва да из срежеш кабела за сигнала, не се откача от никъде. Моята даже не съм я запоявал после и пак си е ОК.
    KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

    Коментар


    • #3
      От: Още една KIA Sorento 3.3

      Мерси колега
      Разхода по норма го дават 10 градко и 15 извън затова ми се вижда много.

      Коментар


      • #4
        От: Още една KIA Sorento 3.3

        Първоначално публикуван от djorjo Преглед на мнение
        Мерси колега
        Разхода по норма го дават 10 градко и 15 извън затова ми се вижда много.
        Бензин, когато е била нова.

        Коментар


        • #5
          От: Още една KIA Sorento 3.3

          Първоначално публикуван от nfs Преглед на мнение
          Честито колега и безаварийно.

          Разхода си ти е в нормата, според мен. Относно антената, нова е 270лв, (май, непомня точно, в КМБ). Минах по този път. Аз я отворих мойта раздвижих, промих и сега си е пушка. Кофтито е, че за да я свалиш трябва да из срежеш кабела за сигнала, не се откача от никъде. Моята даже не съм я запоявал после и пак си е ОК.
          моята издава съвсем лек звук точно преди да се прибере нацяло, ако и капна малко масълце в отворено състояние , дали няма да се смаже, и може ли да се хромира нещо, че на две места е леко почерняла ?

          Коментар


          • #6
            От: Още една KIA Sorento 3.3

            Кабела е с букса и се откача, само, че буксата е в краката на пасажера. Отдясно се сваля пластмасовия капак и там.

            Коментар


            • #7
              От: Още една KIA Sorento 3.3

              Здравейте. колега djorjo

              И всеки който има точно този автомобил . Надявам се че става въпрос за 3.3i V6 Automatic (238 Hp) който модел започват да го произвеждат след 2006 та ,с този двигател ,включително и фейслифта. Та ако може споделете някакви впечатления относно тази кола. Гледам почти година е минало от както е отворена тази тема. Интересувам се от наблюдения от личен характер, обективни . Как се държи на пътя, извън пътя. Наясно сме всички че не е високопроходим автомобил от класа на сериозните машини,но все пак има там някаква електронна система за бързи и бавни. Има ли сполучлива динамика колата, поведение при завои ( не намерих никъде видео на еленов или лосов тест) Надежден автомобил ли е като цяло ако се е погрижил човек да смени всички важни детайли и консумативи . Или са възможни изненади ми е мисълта. Подлежи ли на лифт, с добавяне на фланци и по широки и големи гуми за лек офроуд например или напротив не е препоръчително да се извращава така първоначалната концепция на машината защото ще има големи проблеми след това. Питам защото съм доста бос в тези неща относно корейските автомобили. Само знам че ако ги слагам в обща графа "джипове" или "подобия на джипове паркетници" от южнокорейски производител Ми допада единствено и най много тази Киа . Разбира се казвам от това което чисто визуално съм гледал като клипчета в youtube. И наблюденията ми са че Sorento е за предпочитане пред sportage или събратята от другата известна марка Hyundai - Tucson , Terracan , Santa fe.
              Ще се радвам всеки който може да каже каквото би било полезно по въпроса. Дано да не бъркам нещо с този пост и се окаже че е трябвало да отворя нова тема.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X