Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Става ли C20NE от Омега на фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Става ли C20NE от Омега на фронтера

    Здравейте колеги,имам следния въпрос.Понеже двигателя на фронтерата на бащата се тотализира купихме същия но от омега,но картера на мотора от омегата е различен от този на фронтерата,може ли на мотора от омегата да се сложи картера от мотора на фронтерата? То картера може би ще пасне,но цедката се съмнявам дали ще стане.Има ли някой който го е гледал тоя филм?
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  • #2
    От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

    Моторите са еднакви.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

      картера става, но може да се наложи да смениш маслената помпа заедно със смукателната тръба или да напасваш с разане и заваряне цетката.
      П.П. Щях да забравя-провери на фланеца където се хваща маховика дали има опрен лагер за първичния вал на СК.
      Последно редактирано от KOLEV G; 02-03-16, 07:37. Причина: допълнение
      ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
      Grand Cherokee 2.7
      GSM 0888148630

      Коментар


      • #4
        От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

        Значи трябва да прехвърля маслената помпа и цедката от другия мотор, така ли?

        Коментар


        • #5
          От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

          Първоначално публикуван от vesosi Преглед на мнение
          Значи трябва да прехвърля маслената помпа и цедката от другия мотор, така ли?
          Като ги отвориш и двата мотора, сам ще видиш къде е разликата. На Фронтеровия мотор тръбата с цедката е по-дълга - трябва да ползваш нея, но мисля че има разлика в захващането / ъгъла/ към маслената помпа на омеговия мотор.
          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
          Grand Cherokee 2.7
          GSM 0888148630

          Коментар


          • #6
            От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

            ... и с едното огледай как се опъва ангренажния ремък . Да не стане после пак да се изпокараме като дойде време за смяна , че и там има разлика. Също и във водната помпа.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

              Колеги,трансплантацията мина успешно.Картера заедно с цедката паснаха без проблем от другия мотор,сменихме също и амбреажния диск понеже шлиците бяха различни,сменихме и тръбичката за щеката за маслото.Имаше и дребни различия горе при дроселната клапа затова сменихме и нея и всичко заспа.

              Коментар


              • #8
                От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                Да използвам темата на колегата.
                Имам такъв двигател монтиран на Витара ,която се ползва за траял .
                Често се случва при повече тормоз да угасне на най-неподходящото място .След няколко опита за палене пали .Сега на Разград ми го направи 2-3 пъти .Спомням си ,че преди сменях датчика на кол.вал ,бобина ,май и дистр.капачка . Кара се на газ.

                Някакви насоки ?
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #9
                  От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                  Аз са попитам за съединителя,който си сменил - какъв е и от къде го взе.

                  п.с Скоро чух че за нашите КБ 2.0 ставал притискателен диск едно към едно от стар модел на РОУВЪР лев автомобил и струвал 60лв. Дали някой знае нещо по въпроса
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар


                  • #10
                    От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                    Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                    Аз са попитам за съединителя,който си сменил - какъв е и от къде го взе.

                    п.с Скоро чух че за нашите КБ 2.0 ставал притискателен диск едно към едно от стар модел на РОУВЪР лев автомобил и струвал 60лв. Дали някой знае нещо по въпроса
                    Преди няколко години си купих комплект съединител с лагера за под 200лв... Корейско Валео, с което карам и до днес! Пазарувах с отстъпка от колега, търговски партньор на форума. В този ред на мисли не виждам, защо са ти нужни подобни експерименти... Тези, които са имали възможности да сравнят да споделят, но според мен диска за джип е по-корав от този за лека кола
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Да използвам темата на колегата.
                      Имам такъв двигател монтиран на Витара ,която се ползва за траял .
                      Често се случва при повече тормоз да угасне на най-неподходящото място .След няколко опита за палене пали .Сега на Разград ми го направи 2-3 пъти .Спомням си ,че преди сменях датчика на кол.вал ,бобина ,май и дистр.капачка . Кара се на газ.

                      Някакви насоки ?
                      На бензин ли палиш всеки път? Имаш ли коректор на запалването на газ?
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #12
                        От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                        Да ,паля на бензин .В студеното пали много лесно.Сега ми се прецака бензиновата помпа и на газ /при студения старт/ пали трудно .Уредбата е обикновена/не е ГИ / и не знам да има коректор на запалването.

                        Ключа за газ бензин ми направи проблем и съм го заменил с обикновен ключ с 3 положения -бензин ,0, газ и си ги превключвам ръчно.
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                          Преди няколко години си купих комплект съединител с лагера за под 200лв... Корейско Валео, с което карам и до днес! Пазарувах с отстъпка от колега, търговски партньор на форума. В този ред на мисли не виждам, защо са ти нужни подобни експерименти... Тези, които са имали възможности да сравнят да споделят, но според мен диска за джип е по-корав от този за лека кола
                          Информацията ми е от човек, който работи в оператор във фирма за авто части и има такава джипка.
                          C20Nе '94 KБ

                          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                          Коментар


                          • #14
                            От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                            И аз направих същата операция - смених двигателя с такъв от Омега.
                            С монтажа обсолютно никакви порблеми само дето не иска да запали изобщо, даже не иска и да "кихне".
                            Някакви идей?
                            Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                            Коментар


                            • #15
                              От: Става ли C20NE от Омега на фронтера

                              Първоначално публикуван от Камен Пецов Преглед на мнение
                              И аз направих същата операция - смених двигателя с такъв от Омега.
                              С монтажа обсолютно никакви порблеми само дето не иска да запали изобщо, даже не иска и да "кихне".
                              Някакви идей?
                              Причините може да са много, но ако всичко сте свързали както трябва, и сте проверили цялата запалителна система и помпата, може да е компютъра...
                              Последно редактирано от Еделвайс; 24-10-16, 16:08. Причина: Правописна грешка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X