Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газира хидравличната течност?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газира хидравличната течност?!?!?

    Здравейте колеги. ПРОБЛЕМ голем, газира ми се хидравличната течност и от помпата се чуват адските стържещи звуци. В неделя се случи стягах маркучи чуках по клапана оправи се долу горе ме прибра до Бургас, днес запалих пак стърже и реве?!? Не губи хидравлична течност само първият път като пристигнах спрях и чак тогава изхвърли 50 грама през капачката на казанчето.

    П.С. благодаря предварително за всеки даден смислен съвет

  • #2
    От: Газира хидравличната течност?!?!?

    Ако ти кажа да свалиш помпата,и да я оставиш при специалист,попадам ли в групата на смислено съветващите!?
    Последно редактирано от REGULATOR; 29-02-16, 18:15.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Газира хидравличната течност?!?!?

      Винаги гласът на разума е в тази графа НО след като искаха да ми свалят стартер и куп работи а проблема се оказа третото малко кабелче на бобината нямам много вяра, а и тук няма много майстори.

      Коментар


      • #4
        От: Газира хидравличната течност?!?!?

        Първоначално публикуван от Stefoto106 Преглед на мнение
        Здравейте колеги. ПРОБЛЕМ голем, газира ми се хидравличната течност и от помпата се чуват адските стържещи звуци. .

        П.С. благодаря предварително за всеки даден смислен съвет
        Отговора сам го пишете. Спрете "стърженето" и ще спре "газирането". Пътя е според случая-нова,втора употреба или ремонт.

        Коментар


        • #5
          От: Газира хидравличната течност?!?!?

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          Ако ти кажа да свалиш помпата,и да я оставиш при специалист,попадам ли в групата на смислено съветващите!?
          Абе щом говори за стържене и вой, май по- смисленият съвет в по-вечето случаи е "друга помпа" придружена с чистене на системата от стружки.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Газира хидравличната течност?!?!?

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Абе щом говори за стържене и вой, май по- смисленият съвет в по-вечето случаи е "друга помпа" придружена с чистене на системата от стружки.

            мога ли сам да почистя системата и има ли някаква специфика на действието?

            Коментар


            • #7
              От: Газира хидравличната течност?!?!?

              Спука ми се казанчето, което стои на коша, и известно време доливах докато не го смених.
              Занесох и помпата, която се беше развила съвсем леко, да я рециклират.
              Хидравлиците са ми приятели, смениха едно удървено О-пръстенче и семеринг (него профилактично), и въпреки настояването ми, не направиха друго защото правеше 80 атм.
              Качвам я на колата, масло до горе, лаво-дясно, пак масло, пак ляво-дясно и пак масло, но продължава да вие, и като изгася двигателя, течността извира като развалена боза.
              Айде пак при хидравлиците, а те: Да не си смесил различни масла ?!, а аз на тоя въпрос им отговорих с кисел поглед, и: Давайте да я правим както си трябва !
              Въобще не ме отразиха, щото помпата си работела.
              Е да де, работи си, но вие и газира маслото, и като загася двигателя го изхвърля, та трябва переодично да се долива, а и всичко е олято в масло.
              Ползвам САМО Dextron lll в скорости, раздатка и хидравлика, щото е един модел, за разлика от ll, и не може да се обърка.

              Направих това което си знам от опит.
              Сложих си едно ХАДО за хидравлика, и всичко млъкна.
              Проблема се реши, но въпросите останаха.

              Ще следя темата с интерес.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Газира хидравличната течност?!?!?

                А какво е ХАДО? За протокола, не че ми трябва
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: Газира хидравличната течност?!?!?

                  Добавки дето ползвам от 17-18 години, ма е много за писане, пък и да не правим реклама, та подробно на по бира или ще ти звънна да не те държа в неведение, пък бирата няма да избяга.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газира хидравличната течност?!?!?

                    Благодаря на всички отзовали се, та на темата. Проблемът беше в помпата разбити лагери и от там износване и на пластините и тн. Защо не искам да вида майстор? защото майстора до такава степен беше изпънал този ремък когато ми е сменял ремъците че като го натисна с ръка не поддаваше изобщо, от там лагерите са под напрежение по голямо от нужното скапват се и изместването от съосие между двата лагера прецаква и пластините на помпата та на тебе булка спасов ден.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X